Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Barbara Kurdej-Szatan jako Blanka, Rafał Szatan
Fot. Materiały prasowe/Polsat
O TYM JEST GŁOŚNO

Występ Barbary Kurdej-Szatan wywołał burzę, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Za nami trzeci odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

To był wieczór pełen emocji

Konrad Szczęsny 23 marca 2024 08:21
Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Barbara Kurdej-Szatan jako Blanka, Rafał Szatan
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Za nami trzeci odcinek 20. edycji uwielbianego show Polsatu. Tym razem uczestnicy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi” wcielili się m.in. w Lady GaGę, Cher, Kayah, Beatę Kozidrak, Lenny'ego Kravitza, Ireneusza Dudka i Blankę. Ta ostatnia metamorfoza wywołała w sieci ogromne emocje. Jednak to wcielający się w Organka Kacper Kuszewski święcił tryumfy i sięgnął po główną nagrodę. 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: kto wygrał? Metamorfozy odcinka, zdjęcia

W tym odcinku królowały świetne wykonania, ikoniczne charakteryzacje i wokalne popisy, które widzowie i jurorzy zapamiętają na długo. 20. odsłona „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zapewnia moc wrażeń i nie inaczej było w trzeciej odsłonie show jubileuszowej edycji.

Co mogli zobaczyć widzowie w piątkowy wieczór? Odcinek otworzył Kacper Kuszewski. W utworze „Wiosna” Organka pokazał nie tylko wokalne umiejętności, ale również niezwykłą wrażliwość, która ujęła za serca jurorów. Według Piotra Gąsowskiego „wszystko było wspaniałe” i „porażająco prawdziwe” – podkreślił, że prezentacja była jedną z tych, które nazwać można „istotą tego programu”. Aktor nie miał sobie równych i to właśnie on tryumfował w głosowaniu. Nic dziwnego – widać było, że po prostu chwycił wszystkich za serce swoimi wyjątkowymi umiejętnościami wokalnymi.

Czytaj także: Poznał Korę niedługo przed śmiercią, zaśpiewał na jej pogrzebie. „To był najtrudniejszy występ w moim życiu”

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Kacper Kuszewski jako Organek
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Później przyszedł czas na Marię Tyszkiewicz. Artystka nie kryła tremy, związanej z przygotowaniami do zaprezentowania utworu „Telephone” Lady GaGi i Beyonce (wcielała się w tę pierwszą). Była i dynamiczna choreografia, i świetna, przykuwająca uwagę metamorfoza. Oraz oczywiście kapitalny wokal. „Po prostu chapeau bas”, skwitował Robert Janowski.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Maria Tyszkiewicz jako Lady GaGa
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Jako kolejny na scenie pojawił się Mateusz Ziółko. Zgodnie z losowaniem miał przygotować swoją interpretację wielkiego hitu Beaty Kozidrak „Upiłam się tobą”. Czy mu się to udało? Na pewno w jakimś stopniu – jurorzy popłakali się ze śmiechu. Małgorzata Walewska wprost oceniła, że „brzmiał ja kobieta, wyglądał jak transwestyta i ruszał się trochę lepiej jak Lato, ale jednak to była zima”. Pogratulowała mu jednak tego, że wprawił wszystkich w doskonałe nastroje.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Mateusz Ziółko jako Beata Kozidrak
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Aleksandra Szwed zaprezentowała się tym razem w męskiej odsłonie: wykonała „Fly away”, wielki hit Lenny'ego Kravitza. Ta metamorfoza i wykonanie zdecydowanie przypadły do gustu jurorom. Podziwu nie kryła m.in. Małgorzata Walewska, która stwierdziła wprost: „byłaś świetna”. Chwaliła zwłaszcza charakteryzację i umiejętności aktorskie Aleksandry Szwed. Zwróciła jednak uwagę, że w porównaniu z pierwszym występem, całościowo dało się pewne braki i niedostatki zaobserwować.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Aleksandra Szwed jako Lenny Kravitz
Fot. Materiały prasowe/Polsat

W tym odcinku duet wylosowała Katarzyna Skrzynecka. Zdecydowała się zaprosić bliskiego przyjaciela, zwycięzcę drugiej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, Marka Kaliszuka. Razem zaprezentowali wielki hit Kayah i Krzysztofa Klijańskiego – „Prócz Ciebie, nic” z 2005 roku. Czy było wzruszająco? Z pewnością. „Jesteś świetna! Nie mam siły więcej gadać”, komplementował z werwą Piotr Gąsowski.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Marek Kaliszuk i Katarzyna Skrzynecka jako Krzysztof Kiljański i Kayah
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Dzięki Stefano Terrazzino natomiast na kultowej scenie oglądać mogliśmy Ireneusza Dudka. Jedno jest pewne: była to prezentacja pełna energii, żywiołowa i zapamiętywalna. „To po prostu było wspaniałe coś ty zrobił”, zachwycała się Małgorzata Walewska. 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Stefano Terrazzino jako Ireneusz Dudek
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Następnie przyszedł czas na Filipa Lato. Agnieszka Hekiert zastosowała specjalną metodę, by przygotować go do odtworzenia ponadczasowego hitu „Believe” Cher. Było nią... kakao! I faktycznie, okazało się, że dzięki temu brzmiał niemal identycznie jak wielka diwa. „Nie można złapać barwy Cher od tak sobie. To musi być niezwykły człowiek o niezwykłych umiejętnościach”, zaznaczył Robert Janowski. I trudno się z nim nie zgodzić...

Czytaj także: Była synową Roberta Janowskiego, wystąpiła w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Po latach zmieniła profesję

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Filip Lato jako Cher
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Barbara Kurdej-Szatan jako Blanka. Burza w sieci

Na koniec sceną zawładnęła Barbara Kurdej-Szatan, której przypadł do interpretacji eurowizyjny hit Blanki „Solo”. Warto zwrócić uwagę, że aktorka musiała w nim zaprezentować również umiejętności choreograficzne. Na scenie była wulkanem energii i świetnie czuła się w powierzonej jej roli. A jak tę prezentację ocenili jurorzy? Piotr Gąsowski stwierdził, że „ma dosyć” i poprosił, by „wszyscy dali mu święty spokój” – była to oczywiście forma żartu. Wyraził w ten sposób podziw dla wszystkich uczestników jubileuszowej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. A o występie Barbary Kurdej-Szatan miał bardzo dobre zdanie: „Jesteś wspaniała, sepleniąca, jak należy, ruszasz się wspaniale. Jestem twoim wielkim fanem!”, skwitował.

Niestety, internauci jego opinii nie podzielają. Na profilu programu na Instagramie rozpętała się po tej prezentacji istna burza. Z jeden strony doceniono aspekt wizualny i charakteryzację, z drugiej stwierdzono wprost, że wokalnie nie brzmiało to tak, jak powinno.

„Dla mnie kompletnie NIE. Nie słyszę tu w żadnym zdaniu Blanki”, „Blanka na Eurowizji odwaliła kupę dobrej roboty tutaj, to trochę parodią zalatuje”, „Ani podobna fizycznie ...ani wokalnie...bez emocji. Taka bardziej kabaretowa wersja. Blankę jak widać wcale nie jest prosto skopiować”, „Nie ma tu Blanki jedynie jakaś kaczka”,  — czytamy.

Byli jednak i tacy, którzy stwierdzili, że prezentacja im się podobała i robiła dobre wrażenie. „No fajnie było, właściwie nie mam się do czego przyczepić, świetnie się bawiłem na tym występie”, „kłaniam się! Najlepszy występ tego odcinka”, pisano.

Ostatecznie tabela wyników tego odcinka prezentowała się następująco:

 1. Kacper Kuszewski

 2. Filip Lato

 3. Maria Tyszkiewicz

 4. Stefano Terrazzino

 5. Barbara Kurdej-Szatan

 6. Katarzyna Skrzynecka

 7. Mateusz Ziółko

 8. Aleksandra Szwed

Tryumfujący Kacper Kuszewski czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazał na rzecz Fundacji „Szczęśliwej Drogi”, która dorosłym wychowankom domów dziecka pomaga rozpocząć start w dorosłe życie.

Z kolei za tydzień, w wyniku losowania, uczestników zobaczymy w następujących odsłonach:

 1. Aleksandra Szwed – Kelis

 2. Mateusz Ziółko – Bono U2

 3. Katarzyna Skrzynecka – Łukasz Golec – Golec Uorkiestra

 4. Barbara Kurdej-Szatan – Ryan Tedder – Onerepublick

 5. Stefano Terrazzino – Wehikuł czasu

 6. Maria Tyszkiewicz – Zaproś przyjaciela – Tears for Fears

 7. Filip Lato – Freddie Mercury Queen

 8. Kacper Kuszewski – Jimmy MC Shane - Baltimora.  

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Barbara Kurdej-Szatan jako Blanka
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Barbara Kurdej-Szatan jako Blanka
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Barbara Kurdej-Szatan jako Blanka
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Barbara Kurdej-Szatan jako Blanka Stajkow

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: Kacper Kuszewski jako Organek, Maciej Dowbor, Maciej Rock
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Kacper Kuszewski jako Organek po zwycięstwie, Maciej Dowbor, Maciej Rock

Twoja Twarz Brzmi Znajomo, 22.03.2024 rok: uczestnicy programu i jurorzy
Fot. Materiały prasowe/Polsat

Uczestnicy 20. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i jurorzy po trzecim odcinku show

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.