Barbara Dunin, Zbigniew Kurtycz
Fot. Mikulski/AKPA
POŻEGNANIE

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje 

Piosenkarka zmarła w wieku 76 lat

REDAKCJA VIVA! 15 stycznia 2020 09:41
Barbara Dunin, Zbigniew Kurtycz
Fot. Mikulski/AKPA

Barbara Dunin-Kurtycz zmarła 12 stycznia w Warszawie. Wdowa po piosenkarzu i kompozytorze, Zbigniewie Kurtyczu miała 76 lat. 

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje

Barbara Dunin-Kurtycz rozpoczęła swoją karierę w 1962 roku. Od 1966 roku wspólnie z mężem występowali na polskiej scenie. Na swoim koncie mają jeden z bardziej popularnych utworów Żeby się ludzie kochali. Często gościli w audycji radiowej Podwieczorek przy mikrofonie.  W 1966 podczas festiwalu w Rostocku zdobyła wyróżnienie za utwór Nic się nie zmieniło. Barbara Dunin była również związana z kabaretem Przy szabasowych świecach, a także Teatrem Syrena. W 2012 roku otrzymała Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

30 stycznia 2015 roku pożegnała swojego męża, Zbigniewa Kurtycza.

Na razie nie podano daty pogrzebu Barbary Dunin-Kurtycz. 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.