Barbara Dunin, Zbigniew Kurtycz
Fot. Mikulski/AKPA
POŻEGNANIE

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje 

Piosenkarka zmarła w wieku 76 lat

REDAKCJA VIVA! 15 stycznia 2020 09:41
Barbara Dunin, Zbigniew Kurtycz
Fot. Mikulski/AKPA

Barbara Dunin-Kurtycz zmarła 12 stycznia w Warszawie. Wdowa po piosenkarzu i kompozytorze, Zbigniewie Kurtyczu miała 76 lat. 

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje

Barbara Dunin-Kurtycz rozpoczęła swoją karierę w 1962 roku. Od 1966 roku wspólnie z mężem występowali na polskiej scenie. Na swoim koncie mają jeden z bardziej popularnych utworów Żeby się ludzie kochali. Często gościli w audycji radiowej Podwieczorek przy mikrofonie.  W 1966 podczas festiwalu w Rostocku zdobyła wyróżnienie za utwór Nic się nie zmieniło. Barbara Dunin była również związana z kabaretem Przy szabasowych świecach, a także Teatrem Syrena. W 2012 roku otrzymała Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

30 stycznia 2015 roku pożegnała swojego męża, Zbigniewa Kurtycza.

Na razie nie podano daty pogrzebu Barbary Dunin-Kurtycz. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.