O NIEJ JEST GŁOŚNO

Anna Wendzikowska o chorobie córki. Kornelia cierpi na rzadką przypadłość

Co jej dolega?

Weronika Kostyra 30 maja 2020 20:53

Anna Wendzikowska jest mamą dwóch córeczek - młodsza Antonina ma zaledwie dwa lata, a starsza, Kornelia, pięć. Teraz dziennikarka została z nimi całkiem sama. Kilka dni temu rozstała się bowiem z ojcem drugiej pociechy, Janem Bazylem. Związku pary nie udało się uratować. Wiadomo jednak, że to nie jedyne zmartwienie gwiazdy - Kornelia ma problemy ze wzrokiem i od dawna nosi okulary korekcyjne. Przez długi czas jej mama nie chciała mówić o chorobie oczu córki. Dopiero niedawno zdecydowała się wyjawić na Instagramie, co dolega Kornelce.

Anna Wendzikowska o chorobie córki

W rozmowie ze swoimi obserwatorami Anna Wendzikowska kilka miesięcy temu zdradziła, że Kornelia ma niedorozwój nerwów wzrokowych. W maju 2019 roku dziewczynka przeszła skomplikowaną operację. Mówiła: „Niestety, u nas to trochę bardziej poważna sprawa... Kornelia ma niedorozwój nerwów wzrokowych. Jedno oko działa normalnie, a drugie gorzej i przez tę różnicę w jakości widzenia robi się problem”. 

Po operacji ważne było, by dziewczynka ćwiczyła wzrok i przez kilka godzin dziennie zasłaniała jedno oko. Niestety nie było to dla niej wygodne i często starała się uniknąć opatrunku. „Z tym zasłanianiem różnie bywa. Są lepsze i gorsze dni. Walczę czasami o każdą minutę”, mówiła.

Dziennikarka szukała porady u najlepszych lekarzy. Razem z córeczką odwiedziła wielu specjalistów i zdecydowała się na wiele badań. Najważniejsze jest dla niej dobro córki. Mimo problemów ze zdrowiem Kornelia jest grzecznym i radosnym dzieckiem.

Życzymy Kornelii dużo zdrowia!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.