Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA
O TYM JEST GŁOŚNO

Rozpaczliwy wpis partnerki Stana Borysa. Znaleźli się w dramatycznej sytuacji

„Proszę, módlcie się za nas, żeby nas nie pozabijali”, apeluje

Konrad Szczęsny 7 czerwca 2020 16:29
Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Para przebywa od jakiegoś czasu w USA. Anna Maleady, partnerka Stana Borys, nie ukrywa, że sytuacja w kraju jest dramatyczna. Prosi przyjaciół i znajomych o modlitwę. Podkreśla, że jest przerażona i boi się tego, co przyniesie jutro.

Anna Maleady o sytuacji w USA: jest dramatyczna

Na swoim profilu na Facebooku Anna Maleady zamieściła wpis, w którym opisała, co dzieje się obecnie z oceanem. Ma to związek z protestami na ulicach Stanów Zjednoczonych po zabiciu przez policjanta Afroamerykanina George'a Floyda po brutalnej interwencji w Minneapolis. Mężczyzna został obezwładniony, jeden z funkcjonariuszy w trakcie zatrzymania przez kilka minut dociskał kolanem do ziemi szyję 46-latka przez niemal 9 minut. Ten zdołał jedynie wykrztusić „błagam. nie mogę oddychać. nie zabijaj mnie”, po czym zemdlał. Zmarł 25 maja 2020 roku, co rozpoczęło w USA falę protestów i manifestacji.

Sytuacja w kraju jest naprawdę napięta, co potwierdza wpis partnerki Stana Borysa. Anna Maleady nie ukrywa, że drży zarówno o siebie, jak i schorowanego artystę. Błaga znajomych i przyjaciół o modlitwę.

„Kochani rodacy w Polsce... My tu w USA naprawdę mamy bardzo ciężko. Wy już w kawiarniach i na piknikach, a nam, biednym Amerykanom polskiego pochodzenia i innym grupom etnicznym, wprowadzili godziny policyjne w imię pokoju w całym kraju. Gdzieś wybijają okna w sklepach, okradają, rabują bogate dzielnice... Sam pan Bóg wie, co jeszcze. Proszę módlcie się za nas, żeby nas nie pozabijali tutaj. Stop dyskryminacji, stop rasizmowi”, napisała zrozpaczona Anna Maleady na Facebooku.

W komentarzach znajomi zapewnili ją, że będą modlili się o jak najszybsze uspokojenie napiętej sytuacji.

Stan zdrowia Stana Borysa

Na początku lutego 2019 roku Stan Borys trafił do szpitala. Jego stan był poważny. Artysta uskarżał się na silny i uporczywy ból głowy. Okazało się, że doznał rozległego udaru niedokrwiennego mózgu. Został po nim częściowo sparaliżowany, musiał poddać się długiej rehabilitacji.

Na szczęście koniec końców poczuł się lepiej. Gdy stanął na własnych nogach, wraz z partnerką Anną wrócił do USA, w którym mieszkają na co dzień.  

Rozpaczliwy wpis Anny Maleady na Facebooku:

Stan Borys i Anna Maleady przebywają obecnie w USA. Sytuacja w kraju jest bardzo napięta:

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.