Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA
O TYM JEST GŁOŚNO

Rozpaczliwy wpis partnerki Stana Borysa. Znaleźli się w dramatycznej sytuacji

„Proszę, módlcie się za nas, żeby nas nie pozabijali”, apeluje

Konrad Szczęsny 7 czerwca 2020 16:29
Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Para przebywa od jakiegoś czasu w USA. Anna Maleady, partnerka Stana Borys, nie ukrywa, że sytuacja w kraju jest dramatyczna. Prosi przyjaciół i znajomych o modlitwę. Podkreśla, że jest przerażona i boi się tego, co przyniesie jutro.

Anna Maleady o sytuacji w USA: jest dramatyczna

Na swoim profilu na Facebooku Anna Maleady zamieściła wpis, w którym opisała, co dzieje się obecnie z oceanem. Ma to związek z protestami na ulicach Stanów Zjednoczonych po zabiciu przez policjanta Afroamerykanina George'a Floyda po brutalnej interwencji w Minneapolis. Mężczyzna został obezwładniony, jeden z funkcjonariuszy w trakcie zatrzymania przez kilka minut dociskał kolanem do ziemi szyję 46-latka przez niemal 9 minut. Ten zdołał jedynie wykrztusić „błagam. nie mogę oddychać. nie zabijaj mnie”, po czym zemdlał. Zmarł 25 maja 2020 roku, co rozpoczęło w USA falę protestów i manifestacji.

Sytuacja w kraju jest naprawdę napięta, co potwierdza wpis partnerki Stana Borysa. Anna Maleady nie ukrywa, że drży zarówno o siebie, jak i schorowanego artystę. Błaga znajomych i przyjaciół o modlitwę.

„Kochani rodacy w Polsce... My tu w USA naprawdę mamy bardzo ciężko. Wy już w kawiarniach i na piknikach, a nam, biednym Amerykanom polskiego pochodzenia i innym grupom etnicznym, wprowadzili godziny policyjne w imię pokoju w całym kraju. Gdzieś wybijają okna w sklepach, okradają, rabują bogate dzielnice... Sam pan Bóg wie, co jeszcze. Proszę módlcie się za nas, żeby nas nie pozabijali tutaj. Stop dyskryminacji, stop rasizmowi”, napisała zrozpaczona Anna Maleady na Facebooku.

W komentarzach znajomi zapewnili ją, że będą modlili się o jak najszybsze uspokojenie napiętej sytuacji.

Stan zdrowia Stana Borysa

Na początku lutego 2019 roku Stan Borys trafił do szpitala. Jego stan był poważny. Artysta uskarżał się na silny i uporczywy ból głowy. Okazało się, że doznał rozległego udaru niedokrwiennego mózgu. Został po nim częściowo sparaliżowany, musiał poddać się długiej rehabilitacji.

Na szczęście koniec końców poczuł się lepiej. Gdy stanął na własnych nogach, wraz z partnerką Anną wrócił do USA, w którym mieszkają na co dzień.  

Rozpaczliwy wpis Anny Maleady na Facebooku:

Stan Borys i Anna Maleady przebywają obecnie w USA. Sytuacja w kraju jest bardzo napięta:

Stan Borys, Anna Maleady, Viva! 25/2019
Fot. OLGA MAJROWSKA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.