Anna Lewandowska, Viva 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
Z ŻYCIA GWIAZD

Anna Lewandowska podzieliła się ważną ciążową radą. Bezwzględnie zakazała robić jednej rzeczy!

Przy okazji pokazała kolejne zdjęcie z brzuszkiem

Rafał Kowalski 24 stycznia 2020 12:25
Anna Lewandowska, Viva 19/2019
Fot. Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame

Anna Lewandowska rozpoczęła szósty miesiąc drugiej ciąży. Nie zmienia to faktu, że trenerka wciąż wypełnia wszystkie zaplanowane obowiązki zawodowe. Aktualnie żona Roberta Lewandowskiego przebywa na zorganizowanym przez siebie obozie z fankami. W międzyczasie na Instagramie gwiazdy pojawił się wpis, z którego sporo cennej wiedzy mogą wyciągnąć przyszłe mamy…

Anna Lewandowska o ćwiczeniach w ciąży. Czego nie robić przed porodem

Mama dwuletniej Klary doskonale wie, co należy, a czego nie należy robić, kiedyś brzuszek rośnie w oczekiwaniu na dziecko. Niektóre ćwiczenia mogą być bardzo niebezpieczne. „Coraz częściej zadajecie mi pytania o trenowanie mięśni brzucha w ciąży. Czy robić klasyczne brzuszki angażujące mięśnie proste brzucha? Zdecydowanie NIE!”, czytamy w poście opublikowanym na koncie Anny Lewandowskiej. „Ciąża to nie jest czas na tego typu trening z dwóch powodów. 1. Mięśnie ciążowego brzucha naturalnie ulegają rozciąganiu, a ćwiczenia dodatkowo spowodują rozejście mięśni prostych brzucha. A mięśnie skośne? Jak wiadomo nie da się ich ćwiczyć bez angażowania mięśni prostych... 2. Nie zaleca się także wykonywania ćwiczeń w drugim trymestrze ciąży. Wówczas macica oraz dziecko powiększając się uciska żyłę dolną biegnącą wzdłuż kręgosłupa, co może spowodować niedotlenienie maleństwa (niektóre kobiety mogą czuć dyskomfort oraz zawroty głowy w tej właśnie pozycji) Najbezpieczniejszą pozycją w treningu jest leżenie na boku”, czytamy w wyjaśnieniu.


Post zamieszczony w sieci przestrzega przed jeszcze jednym. „Dodatkowo, ćwiczenia mięśni prostych brzucha wymagają parcia zwiększającego ciśnienie w klatce piersiowej (śródpiersiowe) oraz w jamie brzusznej (śródbrzuszne) – mogą spowodować przedwczesny poród, a w pierwszych miesiącach ciąży nawet poronienie. Ćwiczymy jedynie mięśnie głębokie oraz dna miednicy”, brzmią kolejne zdania instrukcji dla przyszłych mam. Trenerka dodała także, że jeśli któraś z pań zauważy objawy rozejścia się mięśni prostych brzucha to powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Anna Lewandowska przypomniała także, że każda ciąża przebiega inaczej, ale ostrożności nigdy nie za wiele.

Fotografią do posta jest zdjęcie wykonane podczas wakacji, na których Anna i Robert Lewandowscy byli na początku stycznia. Archiwalna fotografia ponownie przedstawia trenerkę w bikini. Zdjęcie ma już ponad 3 tygodnie, a więc brzuszek gwiazdy która urodzi na przełomie kwietnia i maja może być aktualnie jeszcze większy... Tak czy tak - prawda, że ma figurę idealną? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba)

Ania i Robert Lewandowscy kupili nowy apartament w Warszawie
Fot. Zuza Krajewska/ LAF Management

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.