Anna Kalczyńska
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News
POŻEGNANIE

Anna Kalczyńska żegna tatę poruszającym wpisem

„Dla mnie - był miłością, wsparciem, samą czułością”

Olga Figaszewska 11 września 2019 13:51
Anna Kalczyńska
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Nie żyje Krzysztof Kalczyński, wspaniały aktor, którego widzowie podziwiali w serialach Klan, Plebanii czy Na Wspólnej.  Zmarł w wieku 82 lat. To ogromny cios dla jego rodziny... Anna Kalczyńska w poruszających słowach pożegnała ukochanego tatę.

Śmierć Krzysztofa Kalczyńskiego

Krzysztof Kalczyński przyszedł na świat w Poznaniu. Początkowo był związany z muzyką i pracował w Teatrze Narodowym. Studiował na wydziale reżyserii muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W 1964 roku ukończył w Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Pojawiał się także na deskach Teatru Studio, Teatru Narodowego i Teatru Nowego. Widzowie mogli podziwiać go w Plebanii, Halo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy, Pensjonacie pod Różą. Prywatnie od czterdziestu lat związany był z aktorką Haliną Rowicką, z którą wychował trójkę dzieci.

Anna Kalczyńska żegna tatę, Krzysztofa Kalczyńskiego

Na Instagramie dziennikarki Dzień Dobry TVN pojawił się poruszający wiersz. W ten sposób Anna Kalczyńska pożegnała się z tatą… Emocje w nim zawarte chwytają za serce...

„Poczułam dziś wyraźnie
smak lata, które już nie wróci
słodki zapach dzieciństwa
spokojnej soboty
leniwego dostatku
na pewno pamiętasz
zapach trawy koszonej w słońcu
nabieram go teraz prosto do serca
łapczywie
ale zamiast uśmiechu do wspomnień
płyną łzy
to ta jesień taka złota
taka smutna
taka ostatnia
nie chcę lata
po którym nawet jesień zniknie
na zawsze”.

Na facebookowym profilu dziennikarki także pojawił się emocjonalny wpis. „Kto Go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie - był miłością, wsparciem, samą czułością. Przed pierwszym dniem szkoły, przed egzaminami, przed ołtarzem, przy każdej ważnej okazji ściskaliśmy się za piąty paluszek. Tak też było wczoraj.

Jak wiecie napisał nam książkę, żebyśmy o niczym ważnym i zabawnym w jego życiu nie zapomnieli. Jakby przeczuwał, że jego dni są policzone. To było wspaniałe życie, myślę, że niebo jest od dziś bardziej kolorowe. Tylko nam tu wszystkim bardzo smutno”, napisała Anna Kalczyńska.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.  

Krzysztof Kalczyński, Anna Kalczyńska
Fot. AKPA

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.