Anna Dymna, Jurek Owsiak
Fot. East News
O TYM SIE MÓWI

Poruszające słowa Anny Dymnej w związku z decyzją Jurka Owsiaka

„Jurkowi serce pękło i podjął taką decyzję, której ja nie przyjmuję”

Olga Figaszewska 16 stycznia 2019 16:01
Anna Dymna, Jurek Owsiak
Fot. East News

Z tym nikt nie chce się zgodzić. Jurek Owsiak w poniedziałek złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Decyzja spowodowana była tym, że za śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza zaczęto obwiniać fundację, a także Jurka Owsiaka. Jego oświadczenie poruszyło gwiazdy, dziennikarzy, ale przede wszystkim wszystkich Polaków! W poruszających słowach Anna Dymna skomentowała rezygnację Jerzego Owsiaka z pełnionej funkcji.

Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

„Składam rezygnację z funkcji szefa Zarządu Fundacji. Może to powstrzyma tych, którzy dziś na mnie piszą tak tragiczne rzeczy, przed kolejną falą nienawiść. Ta nienawiść, która jest w ludziach w sposób ekstremalny eksplodowała”, mówił podczas zwołanej konferencji. 

Jurek Owsiak nie żegna się z fundacją and dobre. Dalej będzie działał na jej rzecz. „Mówi się, że prezydent zginął, bo my jesteśmy współautorem tego, co się stało wczoraj w Gdańsku. Fundacja się nie podda. Ale jak mnie nie będzie, może tym wszystkim, którzy mają nazistowskie pomysły, będzie łatwiej. Ale teraz będziemy liczyć pieniądze, Fundacja nie spocznie nigdy”, zakończył Owsiak.

W mediach społecznościowych zawrzało. Ludzie nie chcą, by Jurek Owsiak pożegnał się z  funkcją prezesa WOŚP. Na Instagramie powstał specjalny hashtag #MuremZaOwsiakiem. Gwiazdy również zamieszczają w sieci słowa wsparcia dla dyrygenta Orkiestry. Nie mogą uwierzyć, że człowiek, który stworzył tak wspaniałą ideę teraz po prostu się poddał. Wszyscy przyłączają się do akcji zapoczątkowanej przez Anję Rubik i Karolinę Korwin Piotrowską.

W ekspresowym tempie po sieci rozprzestrzeniło się zdjęcie Jurka Owsiaka opatrzone opisem: „Jurek, kto jeśli nie Ty i kiedy, jak nie teraz, trzeba powiedzieć jasno wszystkim, że zło nie może wygrać. Jak nikt uruchamiasz w nas dobro. Serca. Miłość. Nie wolno Ci się poddać. Nie jesteś sam. Są z Tobą miliony ludzi, którzy właśnie teraz potrzebują wsparcia. Jurek nie zostawiał nas! Nie teraz”.

Anna Dymna w poruszających słowach o decyzji Jurka Owsiaka

Do Jurka Owsiaka zaapelowała również Janina Ochojska, Szymon Hołownia, a także Anna Dymna. Aktorka w programie Kropka nad i wypowiedziała się na temat decyzji Jurka Owsiaka.

„Jurkowi serce pękło i podjął taką decyzję, której ja nie przyjmuję oczywiście. To jest taki moment, kiedy wszyscy powinniśmy poprosić Jurka Owsiaka, żeby sobie odpoczął, wziął duży oddech i poczuł, jak okropnie jest ważny dla nas wszystkich”, powiedziała Anna Dymna.

Przyznała, że na Jurka Owsiaka mogła zawsze liczyć. Nauczył ją  wielu rzeczy. Przede wszystkim tego, że dobro jest w każdym człowieku. Zwłaszcza w momencie kiedy zakładała fundację Mimo Wszystko.  „Ania, ty jesteś silna, pamiętaj że przyjdzie u ciebie taki czas, że zaczną w ciebie walić. Nie zwracaj na to uwagi, rób swoje, bo to będzie znaczyło, że robisz coś ważnego. Powiedział mi jeszcze: "jak będą walić w ciebie - nie reaguj, ale jak będą walić w twoją ideę, to walcz jak lew”, wyznała.

Anna Dymna podkreśla, że Jurek Owsiak ma w sobie niezwykłą moc i energię, która jednoczy ludzi. Tragedia, która wydarzyła się w Gdańsku jest momentem i szansą na to, by do wszystkich dotarło, jak wiele złych rzeczy dzieje się wokół nas. To odpowiednia chwila, aby zapobiec nienawiści i wściekłości. Liczy się szacunek dla drugiego człowieka. „Taka krwawa ofiara nie powinna iść na marne, jeżeli to już się dokonało. Nic w życiu nie jest bez sensu. (…) Ten nóż jest nie tylko w serce prezydenta, ale też we wszystkie nasze dobre uczucia”, powiedziała.

Zdaniem Anny Dymnej w dzisiejszych czasach ludzie łatwo ranią się wzajemnie. Odmienne poglądy często jest powodem konfliktów. „Zaczyna nam brakować prostych, dobrych słów. One są nam potrzebne jak tlen, a zaczyna być tak, że ludzie używają słowa w okrutny sposób, zabijają słowami, szerzą nienawiść słowami, a przecież słowo do tego nie służy”, dodała. 

Źródło: TVN24

 

 

Jurek Owsiak
Fot. Mat. prasowe WOŚP

Anna Dymna, Viva! 7/2014
Fot. Robert Wolański

 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.