Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Anja Rubik załamana lotem rakiety Falcon 9 w kosmos. Modelka krytykuje twórców pomysłu

Wydarzenia minionego weekendu dla wielu są historyczne...

Rafał Kowalski 1 czerwca 2020 13:44
Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Miliarder Elon Musk wydaje zarobione przez siebie pieniądze na projekty, które mają zmienić historię ludzkości. Przedsiębiorca zainwestował między innymi miliardy złotych w zbudowanie, testy oraz lot rakiety Falcon 9 i statku Crew Dragon, który po pomyślnym sobotnim starcie znajduje się obecnie w przestrzeni kosmicznej. Podczas gdy duża część świata zachwyca się tym dokonaniem, głosem krytyki stała się Anja Rubik.

Anja Rubik o misji Crew Dragon Demo-2

W sobotni wieczór (polskiego czasu) firma SpaceX Elona Muska we współpracy z NASA z powodzeniem wystrzelili w kosmos dwóch doświadczonych astronautów - Douga Hurleya i Roberta Behnkena. Wielbiciele tego typu dokonań wstrzymywali oddech, a potem okazywali swoją wielką radość, ponieważ pomyślność całej misji udowodni kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, może się okazać, że podróże kosmiczne możliwe są w statkach wielorazowego użytku. Po drugie, jasnym stanie się, że prywatni przedsiębiorcy będą w stanie mieć duży wpływ na tego typu wydarzenia i być może w przyszłości staną się one powszechniejsze. Wiele osób podkreśla też znaczenie faktu, że start rakiety Falcon 9 i statku Crew Dragon odbyły się w USA. To pierwsze takie wydarzenie od 2011 roku, kiedy to Amerykanie zawiesili załogowe loty kosmiczne.

Wszystko to nie podoba się Anji Rubik, która nie przebierając w słowach oceniła, że to całe przedsięwzięcie to źle ulokowane ogromne pieniądze Tylko wysłanie rakiety Falcon 9 w kosmos to koszt 60 milionów dolarów. „Miliardy dolarów, aby zadowolić ego! Podczas gdy nasza planeta i my walczymy! Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, na ocalenie gatunków na naszej planecie! Ale hej! Wydajmy miliardy w kosmosie, by szukać "planu B", bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić!”, napisała zezłoszczona modelka na swoim InstaStory.

Na co lepiej wydawać tak ogromne pieniądze - rozwój astronautyki czy pomoc Ziemi? Czy da się zmierzyć, co jest ważniejsze? Liczymy na Wasze zdanie. 

Anja Rubik krytykuje Elona Muska i NASA
Fot. InstaStory Anji Rubik

Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Start rakiety Falcon 9, firma SpaceX
Fot. East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.