Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

Anja Rubik załamana lotem rakiety Falcon 9 w kosmos. Modelka krytykuje twórców pomysłu

Wydarzenia minionego weekendu dla wielu są historyczne...

Rafał Kowalski 1 czerwca 2020 13:44
Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Miliarder Elon Musk wydaje zarobione przez siebie pieniądze na projekty, które mają zmienić historię ludzkości. Przedsiębiorca zainwestował między innymi miliardy złotych w zbudowanie, testy oraz lot rakiety Falcon 9 i statku Crew Dragon, który po pomyślnym sobotnim starcie znajduje się obecnie w przestrzeni kosmicznej. Podczas gdy duża część świata zachwyca się tym dokonaniem, głosem krytyki stała się Anja Rubik.

Anja Rubik o misji Crew Dragon Demo-2

W sobotni wieczór (polskiego czasu) firma SpaceX Elona Muska we współpracy z NASA z powodzeniem wystrzelili w kosmos dwóch doświadczonych astronautów - Douga Hurleya i Roberta Behnkena. Wielbiciele tego typu dokonań wstrzymywali oddech, a potem okazywali swoją wielką radość, ponieważ pomyślność całej misji udowodni kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, może się okazać, że podróże kosmiczne możliwe są w statkach wielorazowego użytku. Po drugie, jasnym stanie się, że prywatni przedsiębiorcy będą w stanie mieć duży wpływ na tego typu wydarzenia i być może w przyszłości staną się one powszechniejsze. Wiele osób podkreśla też znaczenie faktu, że start rakiety Falcon 9 i statku Crew Dragon odbyły się w USA. To pierwsze takie wydarzenie od 2011 roku, kiedy to Amerykanie zawiesili załogowe loty kosmiczne.

Wszystko to nie podoba się Anji Rubik, która nie przebierając w słowach oceniła, że to całe przedsięwzięcie to źle ulokowane ogromne pieniądze Tylko wysłanie rakiety Falcon 9 w kosmos to koszt 60 milionów dolarów. „Miliardy dolarów, aby zadowolić ego! Podczas gdy nasza planeta i my walczymy! Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, na ocalenie gatunków na naszej planecie! Ale hej! Wydajmy miliardy w kosmosie, by szukać "planu B", bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić!”, napisała zezłoszczona modelka na swoim InstaStory.

Na co lepiej wydawać tak ogromne pieniądze - rozwój astronautyki czy pomoc Ziemi? Czy da się zmierzyć, co jest ważniejsze? Liczymy na Wasze zdanie. 

Anja Rubik krytykuje Elona Muska i NASA
Fot. InstaStory Anji Rubik

Anja Rubik, Viva! de luxe 21/2019
Fot. Marcin Kempski/I Like Photo

Start rakiety Falcon 9, firma SpaceX
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.