VIVA! Power, Silne kobiety, Siła jest kobietą: Anita Włodarczyk, numer 19/2018, wrzesień
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
URODZINY GWIAZD

Anita Włodarczyk szczerze o miłości i macierzyństwie. „Nigdy się jeszcze nie zakochałam...”

Sportsmenka kończy dziś 37 lat

Marta Nawacka 8 sierpnia 2022 11:54
VIVA! Power, Silne kobiety, Siła jest kobietą: Anita Włodarczyk, numer 19/2018, wrzesień
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Trzykrotna mistrzyni olimpijska rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym. Wywiady z Anitą Włodarczyk przeważnie koncentrują się na sporcie. Jesienią 2021 roky lekkoatletka w programie „Taka jak ty” ujawniła jednak kilka szczegółów ze swojego życia prywatnego, opowiadając także o miłości i chęci posiadania dzieci... Dziś, przy okazji jej kolejnych urodzin, przypominamy ten materiał.

Anita Włodarczyk – jeszcze nigdy nie była zakochana

Na swoim koncie ma trzy złote medale Igrzysk Olimpijskich i cztery Mistrzostw Świata. Ania Włodarczyk przeważnie wypowiada się w wywiadach na tematy sportu i rzutu młotem, w którym się specjalizuje, unikając osobistych tematów. Tym razem jednak była gościem Mateusza Szymkowiaka w programie „Taka jak ty” i podczas tej rozmowy opowiedziała trochę o sobie.

Mistrzyni zapytana przez Mateusza Szymkowiaka o to, czy kiedyś była zakochana, zaprzeczyła. „Nie szukam miłości, to samo kiedyś przyjdzie. Nic na siłę. Natomiast takiej prawdziwej miłości jeszcze nie zaznałam, ale to też pewnie przez to, że cały czas jestem na zgrupowaniach. To nie jest łatwe, bo większość czasu spędzam poza domem. Natomiast mam wielu wspaniałych przyjaciół, również mężczyzn, natomiast nigdy się jeszcze nie zakochałam", wyznała w wywiadzie dla programu „Taka jak ty”.

Czytaj też: Aleksandra Kwaśniewska o świadomej bezdzietności kobiet: „Zasmuca poziom braku zrozumienia”

Anita Włodarczyk, realizacja programu
Fot. Waldemar Kompała/TVP/East News

Anita Włodarczyk, realizacja programu "Taka jak ty" dla TVP Kobieta, 6.10.2021

Anita Włodarczyk o macierzyństwie

Anita Włodarczyk sporo czasu poświęca na sport. Jednak zapytana przez dziennikarza o to, czy jej wymarzony partner także powinien być sportowcem, również zaprzeczyła. „Nie mam ideału, nie chciałabym tego określać, bo wtedy już w ogóle byłoby ciężko, by takiego mężczyznę spotkać na swojej drodze. Wcale nie musi być sportowcem”, wyjaśniła Mateuszowi Szymkowiakowi w programie „Taka jak ty”.

Lekkoatletka dodała, że mimo wszystko widzi siebie w przyszłości w roli żony... ale nie w roli matki. „Myślę, że mogę to sobie wyobrazić. Dom pełen dzieci... może nie (śmiech). Mimo że kocham dzieci, ale myślę, że to raczej nie będzie możliwe”, dodała Anita Włodarczyk w tym samym wywiadzie. 

Anita Włodarczyk patrzy na lalkę Barbie Shero
Fot. materiały prasowe

Archiwalna wypowiedź Anity Włodarczyk o mężczyznach

Przypomnijmy, że sześć lat temu w rozmowie z Pani, lekkoatletka również powiedziała kilka słów na temat tego, kim powinien być jej idealny partner. „powinien być moim przyjacielem, dawać mi wsparcie. Trzeba mieć do siebie ogromne zaufanie, bo większą część roku spędza się oddzielnie. A sportowiec na wyjazdach spotyka wiele osób i pojawiają się różne pokusy, którym nie zawsze łatwo się oprzeć”, czytaliśmy wtedy.

Nie wszyscy jednak wydają się być gotowi na związek z olimpijką. „Mężczyznom trudno jest do mnie podejść jak do normalnej dziewczyny i po prostu zagadać. Zdarzają się też tacy, którzy chcą udowodnić swoją męskość za pomocą siły. Gdy podaję im rękę, ściskają ją tak mocno, jakby chcieli zmiażdżyć”, opowiadała Anita Włodarczyk, która mimo wszystko snuła plany o założeniu rodziny. „Na brak adoratorów nie mogę narzekać. (...) Rodzina, miłość – to moje marzenia”, podkreśliła.

Życzymy spełnienia wszelkich marzeń! 

Zobacz także: Gala Mistrzów Sportu 2022: kto pojawił się na czerwonym dywanie? 

Anita Włodarczyk, realizacja programu
Fot. Waldemar Kompała/TVP/East News

Anita Włodarczyk, realizacja programu "Taka jak ty" dla TVP Kobieta, 6.10.2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?