Fot. Jacek Kurnikowski / AKPA
o tym jest głośno

Anita Sokołowska pożegnała się z Przyjaciółkami. Wspomina o potrzebie zmian

Wątek jej postaci zakończy się bezpowrotnie. To ostatnie odcinki z jej udziałem

Marcjanna Maryszewska 8 września 2023 09:30
Fot. Jacek Kurnikowski / AKPA

To już oficjalne. Anita Sokołowska żegna się z "Przyjaciółkami", o czym poinformowała fanów tuż przed emisją pierwszego odcinka nowej serii. "Jestem głęboko przekonana, że dalej będziecie śledzić losy moich przyjaciółek, bez energii mojej Zuzy" — podkreśla aktorka, która przez ponad dekadę wcielała się w jedną z głównych postaci. 

Anita Sokołowska odchodzi z serialu "Przyjaciółki"

"Wątek Zuzanny Markiewicz zakończy się bezpowrotnie. Będzie to szok dla widzów" — przekazał kilka tygodni temu anonimowy informator serwisu Plejada. Te niespodziewane wieści zelektryzowały fanów serialu, którzy od ponad dekady z zapartym tchem śledzili losy tytułowych "Przyjaciółek". W rolach głównych występowały Magdalena Stużyńska, Joanna Liszowska, Małgorzata Socha oraz Anita Sokołowska, wcielająca się we wspomnianą Zuzę.

CZYTAJ TAKŻE: Był dla niej jak ojciec, wspierał i otaczał opieką. Katarzynę Cichopek i Andrzeja Precigsa łączyła wyjątkowa więź

Aktorka potwierdziła właśnie obszernym wpisem, że wątek jej postaci zakończy się bezpowrotnie. Nadchodzący sezon będzie ostatnim, w jakim wystąpi. 

Joanna Liszowska, Małgorzata Socha, Magdalena Stużyńska, Anita Sokołowska, Viva! listopad 2012

Joanna Liszowska, Małgorzata Socha, Magdalena Stużyńska, Anita Sokołowska, Viva! listopad 2012
Fot. Robert Wolański

Anita Sokołowska potwierdza swoje odejście z "Przyjaciółek". Pisze o potrzebie zmian

Nie chcąc trzymać dłużej widzów w niepewności, Anita Sokołowska oficjalnie ogłosiła, że kończy karierę w "Przyjaciółkach". Tuż przed emisją pierwszego odcinka najnowszej serii na instagramowym profilu gwiazdy pojawiła się seria zdjęć, pod którymi wyjaśniła przyczyny takiej, a nie innej decyzji. "Moi Najlepsi. Dziś 1 odcinek 22 serii @przyjaciolkipolsat Chciałam Was poinformować, że moja przygoda z "Przyjaciółkami" w tym sezonie się kończy" — rozpoczęła.

"Przychodzi taki moment w życiu, kiedy serce i głowa mówią Ci, że potrzebują zmiany. Jestem głęboko przekonana, że dalej będziecie śledzić losy moich Przyjaciółek, bez energii mojej Zuzy. Dziewczyny — Struzia, Lisza i Soszka, są wspaniałymi aktorkami, przeżyłyśmy wiele chwil razem na planie, doświadczałyśmy razem różnych emocji prywatnych i zawodowych, ale zawsze byłyśmy dla siebie w wielkim szacunku i byłyśmy dla siebie wsparciem — z całego serca wam, dziewczyny, dziękuję".

Magdalena Stużyńska, Anita Sokołowska, Joanna Liszowska, Małgorzata Socha, 12.07.2019

Fot. Jacek Kurnikowski / AKPA

Aktorka zapewnia, że z sympatią będzie wspominać pracę na planie. Wyróżniła szczególnie Dorotę Kolak, która była jej wzorem i inspiracją. "Chcę również podziękować wszystkim aktorkom i aktorom, osobom aktorskim, z którymi miałam zaszczyt i przyjemność spotkać się na planie »Przyjaciółek« — w szczególności Dorocie Kolak, która w serialu gra matkę Zuzy; Dorota, jesteś wielką inspiracją, ale też »drogowskazem«, jak uczciwie można pracować w tym zawodzie", kontynuowała.

Kolejny akapit poświęciła producentowi "Przyjaciółek", kierownikowi produkcji oraz przedstawicielom Polsatu, na którego antenie emitowano serial. Docenieni zostali wszyscy odpowiedzialni za współtworzenie tej wspaniałej historii przez ponad jedenaście ostatnich lat. Na koniec Anita Sokołowska zaprosiła widzów do oglądania ostatniej serii z jej udziałem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Paweł Wilczak i Joanna Brodzik przetrwali kryzys. Teraz aktor bawił się w nocnym klubie

"Dziękuję całej ekipie, która jest odpowiedzialna za efekt naszego serialu. Dziewczyny z makeup i garderoby, reżyserka/reżyserzy, operatorzy, świetliki, pion scenograficzny, rekwizytorzy/rekwizytorki, dyżurni planu, produkcja, biuro, montażyści, scenarzystki, to wasz wielki sukces — stworzyć serial, który cieszy się tak wielką sympatią widzów przez tyle lat. Chylę czoło przed wami i pozostaje w wielkim szacunku do waszej pracy. I przede wszystkim dziękuję wam, widzom, bo bez was nic! Dziękuję za to doświadczenie. Do zobaczenia na szlaku. Zapraszam was na »Przyjaciółki« i ostatnie odcinki z moim udziałem" — podsumowała.

Z innych źródeł wiadomo, w jakich okolicznościach Zuza zniknie ze scenariusza. Łzy będą nieuniknione... Żałujecie, że Anita Sokołowska odchodzi z obsady "Przyjaciółek"?  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.