Anita Lipnicka
Fot. sesja dla VIVY!
VIVA! Tylko u nas

„Mark jest kochany, opiekuńczy i męski”. Anita Lipnicka w pierwszym wywiadzie z mężem!

4 lutego 2018 09:55
Anita Lipnicka
Fot. sesja dla VIVY!

Anita Lipnicka miała już wszystko. Wielką karierę z Varius Manx, wielką miłość z Johnem Porterem, córkę Polę i znakomite solowe płyty. Ale nigdy nie miała męża. Z Markiem Grayem pobrali się dwa lata temu na greckiej wyspie Hydra. Ale dopiero teraz zdecydowali się pokazać razem w telewizji…

Mąż Anity Lipnickiej

Mark Gray jest Brytyjczykiem. Pracował jako dyrektor kreatywny w reklamie. Ale gdy urodziły się jego dzieci, 13-letnia córka i 12-letni syn, porzucił etat, żeby opiekować się dziećmi. Zajął się sztuką, jest malarzem i grafikiem. Gdy poznał Anitę Lipnicką, nie wiedział, że jest piosenkarką.

„Odkąd jestem w Polsce, dowiedziałem się o jej profesji. Po raz pierwszy poszedłem na występ Anity. Wtedy do mnie dotarło”, opowiadał Mark Gray w TVN.

Mark Gray z miłości do Anity przeniósł się do Polski. Sprzedał swój dom w Wielkiej Brytanii i sportowe samochody. Zamieszkał w domu piosenkarki wraz z jej córką, Polą. Przez ostatni rok, gdy Lipnicka szykowała płytę z zespołem The Hats, zajmował się domem i opiekował 12-letnią Polą.

„Mark przez dziesięć lat wychowywał swoje dzieci sam, jest bardzo wyćwiczony w sytuacjach domowych. Pralki go nie straszą, zmywarki też, ani gotowanie”, mówiła Anita Lipnicka.

Zmiana w życiu Anity Lipnickiej

Anita Lipnicka w 2003 roku związała się z muzykiem, Johnem Porterem. To był bardzo głośny, medialny związek. Świat fascynował się różnicą ich wieku, brytyjski muzyk jest starszy o 25 lat. Żyli wspólnie i wspólnie tworzyli. Nagrali cztery płyty i stali się rodzicami 12-letniej dziś Poli. Ich miłosna relacja zakończyła się przed trzema laty. Anita koncertowała dalej i próbowała odnaleźć się w samotnym życiu.

„Jak byłam samotna, z trasy wracałam do pustego domu i myślałam sobie: Boże, czy ja jeszcze kiedykolwiek będę miała szansę na jakąś relację? I nie spodziewałam się, że będę miała najmocniejszą z możliwych”, zwierzyła się piosenkarka w programie Uwaga.

Decyzja o ślubie była bardzo spontaniczna. Nie chcieli więcej czekać. Pobrali się 13 września 2016 roku na greckiej wyspie Hydra. Anita powiedziała w TVN:

„Boimy się zmian. To jak skok z dużej wysokości. Nigdy nie wiesz, czy ta zmiana wyjdzie na dobre. Ale bez niej nie ma jutra, nie ma rozwoju. Trzeba zmieniać rzeczy w życiu i się ich nie bać”.

Małżeńskie życie Anity Lipnickiej

Anita Lipnicka przyjęła nazwisko męża. Nazywa się teraz Anita Gray. Mają mieszkanie w Warszawie i dom pod miastem, w którym wiele rzeczy Mark wykonał własnoręcznie. Mąż Anity stara się odnaleźć w Polsce. Przygotowuje pierwszą polską wystawę swoich prac. Zaprojektował okładkę ostatniej płyty swojej żony, „Miód i dym”. W czasie wakacji i przerw w nauce odwiedzają ich dzieci Marka. Mieszkają wtedy w piątkę. Dzieci mają swoją sypialnię z trzema łóżkami.

„Mój syn uwielbia przyjeżdżać tutaj na kolację Anity, śmieje się Mark. I regularnie pisze do niej wypytując o przepisy. A moja córka przyjeżdża do Polski, żeby kupować kosmetyki”.

Anita wreszcie jest szczęśliwa. Zanim poznała Marka, czuła się zmęczona i zniechęcona do życia. Dziś czuje się tak, jakby miała trzydzieści lat. Jedyne, czego jej brakuje, to czasu. Jest bardzo zapracowana, a Mark czeka na nią w domu. Wierzy, że teraz, po wydaniu płyty będzie miała więcej czasu na małżeńskie życie.

„Mark jest mega kochany, bardzo opiekuńczy i romantyczny z jednej strony, i bardzo męski z drugiej. Bardzo wiele rzeczy w domu wykonuje własnoręcznie”.

Nie jesteśmy normalni, zapewnia Anita Lipnicka

W swoim ponad czterdziestoletnim życiu Anita Lipnicka zaznała wszystkiego. Sławy, miłości i śmiertelnej choroby. Poznała co to życie na szczycie i gorycz rozwianych marzeń. Teraz wkracza w kolejny, dojrzały okres artystki, matki i kobiety. Jeszcze parę lat temu czuła się stara i zniechęcona. Teraz ubyło jej lat. Jest pełna energii i ochoty na życie. A tak mówi o swoim małżeństwie:

„Nie wyobrażam sobie życia z nikim normalnym i nikt normalny nie chciałby ze mną żyć”.

Mark doskonale to rozumie:

„Ale my nie jesteśmy normalni. Dzięki temu to działa”.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.