Z ŻYCIA GWIAZD

Jak Angelina Jolie wychowuje swoje dzieci? Tego nauczyła ją sama królowa Elżbieta II!

Jolie i królowa mają ze sobą coś wspólnego

Gabriela Czernecka 11 kwietnia 2018 21:00

Dla Angeliny Jolie dzieci są teraz całym światem. To im obecnie poświęca całą swoją uwagę. Po rozstaniu z Bradem Pittem para ustaliła, że zrobią wszystko, by ich dzieci najmniej na tym ucierpiały. Okazuje się, że w wychowywaniu dzieci Angelina Jolie sugeruje się złotą radą, jaką otrzymała od… samej królowej Elżbiety II!

Elżbieta II i Angelina Jolie: spotkanie w pałacu

Angelina Jolie i królowa Elżbieta II miały okazję spotkać się w 2014 roku. Wówczas aktorka odebrała z rąk królowej honorowy tytuł damy i odznaczenie, tzw. odpowiednik rycerskiego tytułu. To największe odznaczenie, jakie może uzyskać obywatel Wielkiej Brytanii. Ponieważ Angelina nie jest obywatelem Wielkiej Brytanii, Jolie otrzymała od monarchini honorowy tytuł „damy”. 

Królowa Elżbieta II wyróżniła działalność Angeliny Jolie na rzecz zwalczania w strefach wojennych przemocy  seksualnej. Jest pierwszą kobietą-Amerykanka z tym tytułem. Trzy lata temu panie miały okazję ze sobą porozmawiać. Jak się okazuje, tematem rozmowy nie była tylko sytuacja na świecie.

Angelina Jolie o wychowywaniu dzieci

Właśnie wyszło na jaw, że królowa i Angelina mają podobne zainteresowania i poglądy w niektórych kwestiach i nie chodzi tylko o sprawy pokoju na ziemi. W The Queen’s Green Planet, najnowszym dokumencie stacji ITV, Angelina Jolie odwiedziła Namibię, gdzie wraz ze swoimi dziećmi promowała bezwzględną potrzebę otoczenia lasów odpowiednią ochroną.

Przy okazji wyznała, że jest coś, czego nauczyła ją sama... królowa! „Przyjechać tutaj i powiedzieć naszym dzieciom: »Właśnie dlatego ważne jest, żeby sadzić drzewa«, to jest coś, czego uczę moich dzieci. To jest coś, co z pewnością nauczyły się także od Jej Królewskiej Mości i jej przesłania”, wyznała. 

Dzieci Angeliny Jolie i Brada Pitta były obecne wraz z nią w pałacu Buckingham podczas nadania aktorce honorowego tytułu szlacheckiego. „Pytały mnie: Dlaczego jest to dla niej takie ważne? Dlaczego Królowa Anglii dba o sadzenie drzew w Afryce?”, na ich pytanie Angie odpowiedziała: 

„Tak naprawdę w ogóle jej nie znamy. Nie rozumiecie jak wiele to dla niej znaczy i co to w ogóle znaczy być królową. Ale wiecie, że tak naprawdę jest bardzo uroczą kobietą, która dba o ludzi na całym świecie, troszczy się o naszą przyszłość. Ona chce, by nasze wnuki mogły biegać i cieszyć się naturą i innymi kulturami. Uważa, że to naprawdę ma znaczenie i ja się z nią zgadzam”, wyznała Jolie.

Lepszego wzoru do naśladowania niż sama królowa Elżbieta II, Angelina Jolie nie mogła wybrać! 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.