Andrzej Rozmus nie żyje
Fot. Gałązka / AKPA
POŻEGNANIE

Andrzej Rozmus nie żyje. Aktor Teatru Zagłębia przegrał walkę z chorobą

Miał 53 lata

Ksenia Krasko 1 marca 2021 19:52
Andrzej Rozmus nie żyje
Fot. Gałązka / AKPA

Smutna wiadomość ze świata kultury. Nie żyje Andrzej Rozmus, aktor teatralny, filmowy i serialowy. Przykrą informację o jego śmierci przekazał Teatr Zagłębia w Sosnowcu, z którym artysta związany był przez ponad dwadzieścia lat. Andrzej Rozmus miał 53 lata.

Nie żyje aktor Andrzej Rozmus

„Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia”, napisano na Facebooku teatru. „W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku, wcześniej współpracował między innymi z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach Czerwone ZagłębieBóg, Na dnie, Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?, jego role filmowe, m.in. „Mrówy” w serialu Wydział Zabójstw”.

„Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych”, pożegnano aktora. Pogrzeb artysty odbędzie się w środę trzeciego marca, na cmentarzu w Katowicach (Starych Panewnikach).

Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku,...

Opublikowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu Poniedziałek, 1 marca 2021

Andrzej Rozmus - kim był?

Andrzej Rozmus urodził się 16 listopada 1967 roku i już od najmłodszych lat interesował się aktorstwem. W 1997 roku związał się na stałe z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Grał w wielu cenionych przedstawieniach, jak Zmierzch Janusza Ostrowskiego, Przygody Tomka Sawyera Jana Szurmieja, Antygona Bogdana Cioska, Czerwone zagłębie Aleksandry Popławskiej i Marka Kality, czy Na dnie Pawła Świątka.

Widzowie doskonale pamiętają go z małych i dużych ekranów, między innymi z seriali Wydział zabójstw, Stulecie winnych, Pierwsza miłość, Ślad Święta wojna. Aktor zagrał też w filmie Polityka Patryka Vegi.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. 

Źródło: Onet, WP

Andrzej Rozmus nie żyje. Aktor miał 53 lata

Andrzej Rozmus nie żyje
Fot. Gałązka / AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…