Andrzej Rozmus nie żyje
Fot. Gałązka / AKPA
POŻEGNANIE

Andrzej Rozmus nie żyje. Aktor Teatru Zagłębia przegrał walkę z chorobą

Miał 53 lata

Ksenia Krasko 1 marca 2021 19:52
Andrzej Rozmus nie żyje
Fot. Gałązka / AKPA

Smutna wiadomość ze świata kultury. Nie żyje Andrzej Rozmus, aktor teatralny, filmowy i serialowy. Przykrą informację o jego śmierci przekazał Teatr Zagłębia w Sosnowcu, z którym artysta związany był przez ponad dwadzieścia lat. Andrzej Rozmus miał 53 lata.

Nie żyje aktor Andrzej Rozmus

„Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia”, napisano na Facebooku teatru. „W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku, wcześniej współpracował między innymi z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach Czerwone ZagłębieBóg, Na dnie, Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?, jego role filmowe, m.in. „Mrówy” w serialu Wydział Zabójstw”.

„Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych”, pożegnano aktora. Pogrzeb artysty odbędzie się w środę trzeciego marca, na cmentarzu w Katowicach (Starych Panewnikach).

Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku,...

Opublikowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu Poniedziałek, 1 marca 2021

Andrzej Rozmus - kim był?

Andrzej Rozmus urodził się 16 listopada 1967 roku i już od najmłodszych lat interesował się aktorstwem. W 1997 roku związał się na stałe z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Grał w wielu cenionych przedstawieniach, jak Zmierzch Janusza Ostrowskiego, Przygody Tomka Sawyera Jana Szurmieja, Antygona Bogdana Cioska, Czerwone zagłębie Aleksandry Popławskiej i Marka Kality, czy Na dnie Pawła Świątka.

Widzowie doskonale pamiętają go z małych i dużych ekranów, między innymi z seriali Wydział zabójstw, Stulecie winnych, Pierwsza miłość, Ślad Święta wojna. Aktor zagrał też w filmie Polityka Patryka Vegi.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. 

Źródło: Onet, WP

Andrzej Rozmus nie żyje. Aktor miał 53 lata

Andrzej Rozmus nie żyje
Fot. Gałązka / AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?