jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME
O NIM SIĘ MÓWI

Andrzej Piaseczny w samej bieliźnie na planie nowego teledysku! 

Muzyk imponuje swoją sylwetką

Redakcja VIVA! 13 października 2020 09:00
jamnik25.Andrzej Piaseczny, VIVA! 4/2019
Fot. Jacek Poremba/SHOOTME

Światło dzienne ujrzał właśnie najnowszy utwór Andrzeja Piasecznego, Przeczytaj mnie. Towarzyszy mu odważny teledysk, w którym muzyk wystąpił w samej bieliźnie. Pokazał w nim "ciało dorosłego mężczyzny, pełne niedoskonałości i śladów życia". Trudno się z tym zgodzić, ponieważ sylwetka 49-letniego artysty jest naprawdę imponująca. Zobacz zdjęcia z planu nowego teledysku Andrzeja Piasecznego!

Andrzej Piaseczny wydał nowy utwór. "Przeczytaj mnie" ujrzało światło dzienne

Andrzej Piaseczny to jeden z najpopularniejszych artystów na polskiej scenie muzycznej. Karierę zaczynał jako aktor, jednak szybko odnalazł swoje powołanie w innej dziedzinie sztuki. Przez pierwsze pięć lat jego istnienia był wokalistą zespołu Mafia. Z pop-rockową kapelą wydał trzy albumy studyjne. W 1998 roku postanowił jednak rozpocząć karierę solową. Na swoim koncie ma 11 krążków, z czego większość pokryła się platyną. 

9 października światło dzienne ujrzał najnowszy utwór Andrzeja Piasecznego, zatytułowany Przeczytaj mnie. Muzykę skomponowała Kasia Lisowska, natomiast tekst wyszedł spod pióra samego Piaska. Na tym jego wkład artystyczny jednak się nie kończy. Muzyk nie tylko wystąpił w teledysku do utworu, ale także napisał jego scenariusz oraz go wyreżyserował. "Tym razem światło, w jakim chciałbym pokazać moje słowa, postanowiłem powiększyć o obraz własnego pomysłu. Do jego realizacji zaprosiłem troje artystów, plastyków. Jaśmina Parkita, Zuza Milewska i Mateusz Pięta malują to światło w sposób dosłowny", mówi o swoim najnowszym dziele. Do współpracy Andrzej Piaseczny zaprosił także Grzegorza Skawińskiego, który nagrał do utworu gitarowe solo. 

Andrzej Piaseczny, Przeczytaj mnie
Fot. Paulina Breitkopf/SocialMusicPhoto

Andrzej Piaseczny w samej bieliźnie na planie nowego teledysku

W teledysku do Przeczytaj mnie artyści malują na ciele Andrzeja Piasecznego. To właśnie dlatego muzyk wystąpił w nim w samej bieliźnie. "Ciało dorosłego mężczyzny, pełne niedoskonałości i śladów życia, zapisują własnym obrazem. Choć trwa on jedynie moment, to przecież zostanie jak każda znacząca, miniona chwila", napisał Piasek w komentarzu do swojego najnowszego dzieła. Większość fanek z pewnością nie zgodzi się ze skromnymi słowami muzyka o swoim ciele. Andrzej Piaseczny zdecydowanie ma się czym pochwalić. Od razu widać, że 49-letni artysta dba zarówno o swoje zdrowie, jak i sylwetkę. Teledysk można obejrzeć na oficjalnym kanale muzyka na YouTube. 

"Przeczytaj mnie, przyjrzyj się, dostrzeż. Spokojnie, powoli, dokładnie. W świecie krzyczącym jednoznacznością, znakami uproszczeń, spychającym delikatność gdzieś daleko poza widoczne, miej odwagę zobaczyć. Dostrzeż szczegół, element. To, że nie rzuca się w oczy, nie stanowi o jego mniejszej wadze. Czasem właśnie on jest definicją tego, na co patrzysz. Bądź czuły, bądź wrażliwy. Miej odwagę delikatności równej w sile wyjściu na barykady. Przeczytaj ze mnie ślad każdego dobrego i złego słowa oraz czynu. Jest zapisany dokładnie tak jak w Tobie".  

Andrzej Piaseczny, Przeczytaj mnie
Fot. Paulina Breitkopf/SocialMusicPhoto

Andrzej Piaseczny, Przeczytaj mnie
Fot. Paulina Breitkopf/SocialMusicPhoto

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.