O TYM SIĘ MÓWI

Tajemnicza śmierć Brittany Murphy. Aktorka została otruta?

Oficjalna przyczyna jej zgonu wciąż budzi wiele wątpliwości

Redakcja VIVA! 28 maja 2020 09:55

Nagła śmierć Brittany Murphy w 2009 roku zszokowała świat. Aktorka miała zaledwie 32 lata i wiele do osiągnięcia w Hollywood. Mówiono jednak, że nie radziła sobie z presją, miała kłopoty z narkotykami i zdrowiem. Pomimo to, oficjalna przyczyna jej zgonu wciąż budzi wiele wątpliwości, na co wskazują zarówno fani gwiazdy, jak i jej bliscy.

Tajemnicza śmierć Brittany Murphy

Wydawało się, że Brittany Murphy potrafi zagrać wszystko. Była znakomita zarówno w komediach romantycznych, jak i poważniejszych filmach – wystąpiła m.in. w Clueless, Przerwanej lekcji muzyki, 8. mili czy Sin City. Gdy jej kariera na chwilę stanęła w miejscu, przestała radzić sobie z presją i stresem. Właśnie wtedy miała uzależnić się od operacji plastycznych, a także leków przeciwbólowych. Schudła tak bardzo, że podejrzewano ją o anoreksję. Aktorka stanowczo zaprzeczała tym doniesieniom.

20 grudnia 2009 roku doszło do tragedii. Nieprzytomną Brittany znalazła jej matka, Sharon. Pomimo natychmiastowej reakcji, Murphy zmarła w drodze do szpitala. Smutna wiadomość szybko obiegła media. Za oficjalne przyczyny jej śmierci uznano zapalenie płuc, anemię i przedawkowanie leków.

Ojciec aktorki, Angelo Bertolotti, nigdy w to nie uwierzył, jak i jej liczni fani. Mężczyzna zlecił badania włosa zmarłej córki – znaleziono w nim dziesięć metali ciężkich, co może wskazywać na otrucie.

Warto dodać, że mąż Murphy, brytyjski scenarzysta Simon Monjack, nigdy nie zezwolił na sekcję jej zwłok. Został znaleziony martwy pięć miesięcy po śmierci żony.

Jak wskazuje patolog Cyril Wecht, istnieje kilka wskazówek, które potwierdzają teorię, że śmierć Brittany Murphy nie była przypadkowa. Kulisy tej sprawy sprzed lat przybliży nowy film dokumentalny Brittany Murphy: An ID Mystery. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.