Agnieszka Woźniak-Starak, Agnieszka Szulim, VIVA! marzec 2015, 6/2015
Fot. Marlena Bielińska
O TYM SIĘ MÓWI

Prokuratura przesłuchała Agnieszkę Woźniak-Starak po tragicznym wypadku męża

Znane są nowe fakty w sprawie

Redakcja VIVA! 5 października 2019 09:40
Agnieszka Woźniak-Starak, Agnieszka Szulim, VIVA! marzec 2015, 6/2015
Fot. Marlena Bielińska

Wciąż pojawiają się nowe fakty, które mają ostatecznie zamknąć sprawę tragicznego wypadku Piotra Woźniaka-Staraka. Przypomnijmy, że producent filmowy zmarł po przewróceniu się motorówki na jeziorze Kisajno. Wyniki oficjalnej sekcji zwłok wskazują, że prowadził on pojazd pod wpływem alkoholu. Prokuratura ujawniła szczegóły śledztwa.

Agnieszka Woźniak-Starak zeznania w sprawie wypadku męża

Śledczy nie mają wątpliwości, żę to Piotr Woźniak-Starak stał za sterami motorówki. Przypominamy, że w chwili wypadku na pokładzie znajdowała się także 27-letnia Ewa O., jednak udało jej się dopłynąć do brzegu, gdzie znalazły ją służby. Jak podawał wcześniej Super Express, nie postawiono jej zarzutów.

„Ta kobieta była przesłuchana w charakterze świadka, co nie oznacza, że śledztwo zostało zamknięte. Śledztwo jest cały czas w trakcie”, powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny. „Nie mogę pani udzielić informacji, kto był i będzie przesłuchiwany w tej sprawie”.

Według najnowszych informacji Super Expressu, prokuratura przesłuchała również Agnieszkę Woźniak-Starak. Dziennikarka musiała powrócić do wydarzeń koszmarnej nocy. Opowiedziała o rodzinnym wyjściu do pobliskiej restauracji, czytamy na portalu SE.pl. Zeznała, że wraz z rodzicami wróciła do Konstancina, a Piotr Woźniak-Starak miał dotrzeć w poniedziałek, ze względu na ważne spotkanie. Niestety, tak się nie stało...

Wcześniej prokuratura ujawniła, że bezpośrednią przyczyną zgonu Piotra Woźniaka-Staraka była „ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego”. Ustalono, że „rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej. Ponadto badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego”. 

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Jacek Dominski/East News

Agnieszka Woźniak-Starak, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Instagram, East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!