Agnieszka Fatyga
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum
WSPOMNIENIE

Nie żyje Agnieszka Fatyga. Aktorka miała 62 lata

Informację o śmierci przekazali bliscy artystki

Olga Figaszewska 30 października 2020 15:11
Agnieszka Fatyga
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum

Nie żyje Agnieszka Fatyga, aktorka teatralna i telewizyjna, piosenkarka, śpiewaczka, pianistka. Smutną informację o śmierci artystki przekazali jej mąż Wojciech Olszański i córka Michalina, także aktorzy. Agnieszka Fatyga miała 62 lata. 

Agnieszka Fatyga nie żyje

O odejściu Agnieszki Fatygi poinformowali jej najbliżsi. Artystka zmarła w piątek nad ranem. 

,,Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego pozwolę sobie zostawić tu pieśń, którą moja Mama skomponowała dla swojej Mamy i schować się za jej własnymi słowami", przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych córka artystki, Michalina Olszańska, również aktorka.

Dzisiaj rano odeszła moja Mama, Agnieszka Fatyga. Wybaczcie, dziś nie jestem w stanie nic więcej napisać, dlatego...

Opublikowany przez Michalinę Olszańską Piątek, 30 października 2020

,,Moja żona, z którą przeżyłem 37 lat, odeszła dzisiaj od nas o godzinie 7 rano, nagle (...). Zasłużyła na to, by ją wspomnieć, bo była niezłomnym człowiekiem. Nigdy się nikomu nie sprzedała, nikomu nie obiecywała, poniosła za to wiele razów, nagonek. Była w życiu najlepszym, co mi się przytrafiło. Miała do mnie wielką cierpliwość. Kochała ludzi, aczkolwiek ci, co ją znali, wiedzą, że była wielką samotnicą, ale bardzo empatyczną i dobrą. Może dlatego była wielką samotnicą, bo była dawcą, oddawała ludziom swoją energię", przekazał Wojciech Olszański na nagraniu wideo opublikowanym w sieci.

Agnieszka Fatyga ukończyła studia na Wydziale Operowym Akademii Muzycznej w Warszawie, a w 1980 w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Narodowym, Teatrem Ateneum i Operetką Warszawską. 

Aktorka pojawiła się w epizodycznej roli w kultowym  serialu Alternatywy 4 (1983), a w 1985 zagrała w filmie Spowiedź dziecięcia wieku. W 2001 r. pojawiła się w filmie Przychodnia każdego przechodnia. Wtedy ostatni raz pojawiła się przed kamerą. ,,Boję się filmu. Wolę formy, w których za wszystko jestem odpowiedzialna sama", mówiła w jednym z wywiadów.

Przede wszystkim występowała na estradzie. W jej repertuarze muzycznym znajdowały się songi Brechta, przeboje musicalowe, romanse rosyjskie oraz arie operowe i ich pastisze.

Prywatnie była szczęśliwą żoną aktora Wojciecha Olszańskiego. Para wspólnie doczekała się córki. Michalina Olszańska poszła w ślady rodziców i została aktorką. 

Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia. 

Agnieszka Fatyga
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum

Agnieszka Fatyga
Fot. AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.