O TYM SIĘ MÓWI

To ona tworzy styl Agaty Dudy! Kim jest projektantka Pierwszej Damy?

To elegancja z nutą awangardy

Viva! 25 sierpnia 2018 18:55

Agata Kornhauser-Duda jednych zachwyca poprawnym, klasycznym stylem, inni uważają, że jest on zbyt „babciny”. Jednak Pierwsza Dama w ostatnim czasie udowodniła, że potrafi bawić się modą. Prezydentowa współpracuje z kilkoma polskimi projektantami. Jednym z nich jest Ela Piorun!

Styl Agaty Dudy

Agata Duda w ostatnim czasie porzuciła ciemne ubrania. Stylizacje Pierwszej Damy oscylują teraz w białych i błękitnych barwach. Wybiera kreacje o długości midi, do których dobiera buty na niewielkiej szpilce. Coraz częściej decyduje się również na projekty w różne artystyczne wzory. Pierwsza Dama ma także cały czas na uwadze, by zakrywać ramiona i kolana równocześnie podkreślając szczupłą talię. Ciekawy jest fakt, że od samego początku ubiera się bez pomocy stylistki, kierując się własnym gustem.  

Kim jest Ela Piorun? To ona projektuje kreacje Agaty Dudy!

Miłość do szycia przekazywana była w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Ela Piorun współpracuje z Agatą Kornhauser-Dudą od dwóch lat. Pani prezydentowa doceniła w jej projektach elegancję połączoną z nutką awangardy. Jej kreacje są kobiece, ponadczasowe, charakteryzują się różną barwą kolorystyczną. Projektantka potrafi podkreślić kobiece walory koronkowymi spódnicami, falbankami czy sukienkami. Jednak zwolenniczki kombinezonów czy spodni będą również znajdą coś dla siebie. 

Jak zaczęła się jej współpraca z Pierwszą Damą? Do Aatelier projektantki na warszawskiej Woli trafiła przypadkowo.

„Pani prezydentowa przejeżdżała samochodem przez ulicę, na której znajduje się mój butik. Dostrzegła witrynę okienną i zainteresowała się kreacjami, które wtedy były wystawione. Przypadły jej do gustu, a niedługo potem osobiście przyszła do mojego butiku, żeby zapoznać się z kolekcją”, zdradziła w wywiadzie dla naTemat projektantka.

Od tamtej pory jest stałym gościem Eli Piorun. Okazuje się, że pani prezydentowa potrafi kupić kilka kreacji naraz na różne okazje. Niekiedy wspólnie realizują pewne kreacje. „Ogląda i zapoznaje się z każdą nową kolekcją i na jej podstawie wybiera sobie to, co jej się podoba. Czasem wspomina, że mogłaby założyć daną rzecz na jakieś konkretne wydarzenie ”, dodaje. 

Wkrótce marka wypuści najnowszą kolekcję na jesień i zimę, a teraz projektantka przygotowuje się do pokazu organizowanego z okazji stulecia odzyskania Niepodległości. 

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.