Adam Słodowy
Fot. PAP
POŻEGNANIE

Nie żyje Adam Słodowy. Twórca programu Zrób to sam miał 96 lat

Informację potwierdziła jego żona

Rafał Kowalski 11 grudnia 2019 09:50
Adam Słodowy
Fot. PAP

Smutna informacja dotarła do nas kilkanaście minut temu. Radio RMF FM a za nią inne media, podały wiadomość o śmierci Adama Słodowego. Popularyzator majsterkowania miał 96 lat. Radiowców o śmierci męża poinformowała jego żona Bożena.

Śmierć Adama Słodowego – szczegóły

Szczegóły śmierci 96-letniego twórcy są już znane. Ulubieniec widzów, który tydzień temu obchodził urodziny, krótko po nich trafił do szpitala. Niestety, zmarł wczoraj - 10 grudnia - późnym wieczorem. Jak pani Bożena Słodowy w rozmowie z RMF, problemy zdrowotne jej męża trwały od 2015 roku, kiedy doznał on udaru. „Gdyby nie to, dożyłby setki”, powiedziała pani Bożena radiowcom i dodała, że cieszy się, że mogła spędzić pięknych 50 lat u boku swojego ukochanego. Na razie nie podano jeszcze wiadomości o jego ostatnim pożegnaniu.

Adam Słodowy urodził się w wielkopolskim Czarnkowie w 1923 roku. Był zawodowym oficerem Ludowego Wojska Polskiego. Wydał także aż 10 książek o majsterkowaniu, napisał 3 scenariusze serialu w tym Pomysłowego Dobromira i kilka scenariuszy do filmów w tym Śrubokręt i spółka czy Dziurę w ścianie. Największą popularność przyniosło mu jednak prowadzenie programu o tytule Zrób to sam. Magazyn transmitowany przez TVP w latach 1959–1983. Dzięki 505 odcinkom programu kilka pokoleń młodzieży polubiło majsterkowanie i dowiedziało się, jak ze zwykłych rzeczy domowego użytku stworzyć zabawki czy sprzęty użytkowe. 

Prywatnie twórca i prowadzący program Zrób to sam był w wieloletnim związku z żoną Bożeną. Para doczekała się dwóch synów – Wojciecha i Piotra.

Najbliższej rodzinie i przyjaciołom Pana Adama składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.