Adam Nawałka
Fot. East News
ZE ŚWIATA SPORTU

Znamy już decyzję dotyczącą Adama Nawałki!

Kto będzie trenerem polskiej reprezentacji?

Weronika Kostyra 3 lipca 2018 12:20
Adam Nawałka
Fot. East News

Adam Nawałka w 2013 roku został selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. W ciągu pięciu lat odnosił razem z polską drużyną spektakularne sukcesy. Jemu przypisuje się sukces podczas Euro 2016, a także awans Polski na Mundial w Rosji. Niestety Mistrzostwa Świata okazały się klęską i za w dużej mierze obwinia się za nią trenera. Od razu też rozpoczęły się spekulacje czy nie przestanie być trenerem drużyny. Tuż po meczu z Kolumbią Adam Nawałka mówił: „Umowa obowiązuje mnie do końca mundialu, interesuje mnie następny mecz (...) Oczywiście w tej sytuacji, po ostatnim meczu, oddaję się do dyspozycji zarządu, prezesa PZPN”. Jaka jest zatem ostateczna decyzja?

Adam Nawałka nie będzie już trenerem polskiej drużyny

Adam Nawałka po gruntownym namyśle sam podjął decyzję. Już wcześniej mówiło się nieoficjalnie, a teraz wiadomość potwierdziła się. Podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował, że Adam Nawałka formalnie będzie trenerem polskiej reprezentacji tylko do 30 lipca. „Po 30 lipca będziemy szukali nowego trenera, będziemy starali się zbudować drużynę w inny sposób”, ogłosił. Przypomniał też wszystkie zmiany, których dokonał Adam Nawałka. I podziękował mu za osiągnięte sukcesy. „Tydzień złych wyników, nie znaczy, że przez cały czas były same porażki”, podkreślił.

Za dwa lata polską reprezentację czeka kolejny wielki cel – Mistrzostwa Europy. „Od września musimy ruszyć do dalszej pracy”, powiedział Zbigniew Boniek

Adam Nawałka podziękował Zbigniewowi Bońkowi, sztabowi i zawodnikom: „Mam olbrzymią satysfakcję, że mogłem poprowadzić drużynę z odległych miejsc rankingów na szczyty.” Odniósł się też do krytycznych komentarzy w związku z Mundialem. „Z godnością przyjmuje fale krytyki, która należała mi się. Czasami była ona złośliwa, a czasami merytoryczna. (…) Nie uciekam od odpowiedzialności, popełniłem wiele błędów”, powiedział.

Jest też optymistą co do dalszych losów polskiej drużyny: „Życzę, żeby polska reprezentacja co roku jeździła na wielkie imprezy”.

Kto w takim razie zastąpi dotychczasowego trenera? Bukmacherzy mają już swoje typy i wymieniają m.in. Michała Probierza, szkoleniowca Cracovii, Jacka Magierę, trenera Legii czy trenera zza granicy Gianniego De Biasi. 

Adam Nawałka, Zbigniew Boniek
Fot. East News

Adam Nawałka, Robert Lewandowski
Fot. East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.