Abba po 35 latach wróci na scenę? Tak, ale jest jedno „ale”
Fot. East News
ZE ŚWIATA MUZYKI

ABBA wraca na scenę po 35 latach i rusza w wielką trasę koncertową! Jest tylko jedno ale...

Konrad Szczęsny 22 września 2017 10:00
Abba po 35 latach wróci na scenę? Tak, ale jest jedno „ale”
Fot. East News

ABBA powróci na scenę i po 35 latach wyruszy w wielką trasę koncertową! Informację tę potwierdzili członkowie zespołu: Bjorn Ulvaeus i Benny Andersson. Problem w tym, że szwedzki kwartet przed publicznością pojawi się jako... cyfrowy awatar! Jak to możliwe?

Polecamy też: „Mamma Mia!” powraca! Znamy szczegóły drugiej części kultowego musicalu

ABBA wyruszy w 2019 roku w trasę Super Troupers

Fani zespołu, który po raz ostatni wystąpił razem w szwedzkiej telewizji w 1986 roku, zaś rozpadł się 4 lata wcześniej, są co najmniej zaskoczeni ostatnimi medialnymi doniesieniami na temat grupy. Okazuje się, że ich idole owszem, powrócą na scenę i wyruszą w dużą trasę koncertową, ale zamiast realnych postaci na scenie zobaczyć będzie można jedynie... ich hologramy!

To idealny pomysł. Możemy być na scenie, kiedy jestem w domu wyprowadzając psy. Jeśli to będzie naprawdę działać, to pewnie wielu artystów będzie chciało zrobić to samo, nawet artyści, który są wciąż młodzi i wciąż koncertują. To bardzo interesujący projekt”, przekonywał Benny Andersson w rozmowie z australijskim „Herald Sun”.

W trakcie światowego tournee mają być wykorzystane oryginalne nagrania ABBY z koncertów w Australii z 1977 roku. 

Wszystko będzie jak na prawdziwym koncercie - z zespołem grającym na żywo, z chórkami śpiewanymi na żywo i znakomitą oprawą świateł i dźwięku”, twierdzi Andersson.

Polecamy też: Robert Biedroń o swoim ślubie: Będzie hucznie! Piętrowy tort, przyjaciele, muzyka i koniecznie drag queen i ABBA!

Powstanie sequel filmy „Mamma mia!”

To nie koniec dobrych wiadomości dla wielbicieli szwedzkiej grupy! Prace nad sequelem doskonale przyjętego przez publiczność i krytykę filmu „Mamma Mia!” idą pełną parą. Ma zawierać nowe piosenki ABBY i będzie nosił tytuł „Mamma Mia: Here We Go Again!”. Premiera obrazu przewidziana została na lipiec 2018 roku.

Kariera ABBY

Choć największe sukcesy odnieśli w ciągu zaledwie dekady, po czym zakończyli działalność (choć nigdy oficjalnie!), udało im się sprzedać na całym świecie ponad 380 milionów płyt! Międzynarodową sławę przyniósł im utwór „Waterloo”, z którym wygrali po raz pierwszy dla Szwecji Konkurs Piosenki Eurowizji w 1974 roku. Ich kolejne przeboje, takie jak „Dancing Queen”, „The Winner Takes It All” czy „Super trouper” nucą kolejne pokolenia słuchaczy na całym świecie.

Polecamy też: Żadna inna aktorka tego nie dokonała. Przypominamy 20 oscarowych nominacji Meryl Streep

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.