Królowa Elżbieta II portret, królowa Elżbieta II, książę FIlip
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Filip skończył 99 lat! Opublikowano oficjalny portret męża królowej!

Jakie skrywa tajemnice? Tego mogliście nie zauważyć!

Gabriela Czernecka 10 czerwca 2020 10:48
Królowa Elżbieta II portret, królowa Elżbieta II, książę FIlip
Fot. Getty Images

Mąż królowej, książę Edynburga Filip skończył 99 lat! Od dłuższego czasu przebywa na zasłużonej emeryturze i nie udziela się publicznie. Dziś obchodzi urodziny i z tej okazji na oficjalnym profilu Pałacu Buckingham pojawiło się nowe zdjęcie księcia. Nie ma wątpliwości, że książę Filip jest w świetnej formie, ale opublikowane zdjęcie skrywa pewną tajemnicę. Tego mogliście nie zauważyć!

99 urodziny księcia Filipa

10 czerwca książę Filip skończył 99 lat. Mąż królowej Elżbiety II zapisał się w historii monarchii, bo choć to królowa nosi koronę, to historycy nie mają wątpliwości, że to on rządzi w tym małżeństwie. Odpowiadał m.in. za wychowywanie ich dzieci, wniósł do monarchii i sztywnej etykiety więcej luzu. „Tylko on widzi w królowej człowieka”, piszą biografowie. Przez lata stał zawsze dwa kroki za żoną, ale nauczył się jak pozostawać w świetle reflektorów. Wielokrotnie donoszono o jego romansach, ale żaden z nich realnie nie ujrzał światła dziennego. Świetnie radził sobie w świecie konwenansów i protokołu, a to za sprawą specyficznego poczucia humoru i spektakularnych gaf. Mąż królowej w 2017 roku wycofał się z życia publicznego i przestał pełnić oficjalne obowiązki. Od tamtej pory nie pokazywał się już u boku żony, co sprawiało, że co kilka miesięcy donoszono o złym stanie jego zdrowia. 

Najnowsze zdjęcie, które opublikowano na social mediach królowej dowodzi, że mimo zaawansowanego wieku książę Filip ma się świetnie! Oficjalne zdjęcie księcia Filipa z królową Elżbietą II zostało zrobione tydzień temu na terenie zamku Windsor, gdzie małżeństwo przebywa od kilku miesięcy. Widać, że oboje są w świetnych nastrojach, ale internauci zwrócili uwagę na coś jeszcze! 

Nie opublikowano zdjęcia samego księcia, ale właśnie u boku królowej - w ten sposób para podkreśla, że choć to Elżbieta II jest monarchinią, to bez wsparcia i otuchy męża, cały okres jej panowania mógłby wyglądać kompletnie inaczej. Co więcej, widać, że Filip wciąż wiernie tkwi u boku żony, a uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Niektórzy zwrócili także uwagę na to, że para wciąż pozuje w podobny sposób jak przed laty. Tym razem jednak Filip stoi tuż obok żony, a nie za nią, co również ma podkreślać, że przede wszystkim pozują do zdjęcia jako małżeństwo, a nie jako królowa i jej mąż. Zobaczcie zdjęcia poniżej i sami je porównajcie. Zwróciliście na to uwagę?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Viva.pl (@viva_magazyn)

Królowa Elżbieta II, książę Filip, oficjalny portret
Fot. Instagram @royalfamily

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.