Michał Malitowski
Fot. AKPA
O tym się mówi!

Michał Malitowski zmaga się z nieuleczalną chorobą. Ujawnił, co mu dolega

Tancerz i celebryta otworzył się na temat dolegliwości w jednym z wywiadów

Aleksandra Frankowska 16 stycznia 2023 20:51
Michał Malitowski
Fot. AKPA

W „Tańcu z Gwiazdami” Michał Malitowski jest jednym z najbardziej lubianych jurorów. Na pierwszy rzut oka nikt nie powiedziałby, że może mieć problemy zdrowotne. A jednak. Tancerz wyznał w jednym z wywiadów, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jak to możliwe, że jego fani nic nie zauważyli?

ZOBACZ TEŻ: „Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie było to dla Ciebie”. Tak kochają się Michał Malitowski i Yuliya Phillips.

Michał Malitowski o swojej codzienności

Tancerz i juror programu „Taniec z Gwiazdami” od dawna mieszka w Londynie. To właśnie tam czekają na niego córeczka Lii i ukochana Yulia. W jednym z wywiadów, których udzielił w Dzień Dobry TVN przyznał, że jego życie na co dzień wcale nie jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać.

Jak jest się w depresji, to nie ma się kontaktu z niczym, nie ma żadnych kamer, nie ma telefonów itd. To jest bardzo ciemne miejsce i tak było u mnie przez dwa, trzy miesiące, że nie było ze mną komunikacji. Wiem, że wiele osób się z tym zmaga. Jest wiele cierpienia tylko dlatego, że się wstydzą, że się boją cokolwiek powiedzieć, więc otworzyłem się o tym mówić i nie wstydzę się tego — powiedział w Dzień dobry TVN.

Michał Malitowski, Taniec z Gwiazdami
Fot. VIPHOTO/East News

Malitowski jest nieuleczalnie chory

Malitowski wyznał w rozmowie, że od wielu lat cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Do końca życia będzie musiał wspomagać się lekami oraz uczęszczać na terapię. Są to jednak środki zapobiegawcze, które pozwalają mu mieć swoje zdrowie pod kontrolą. Dzięki świetnej opiece specjalistów funkcjonuje normalnie każdego dnia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „W mojej głowie były myśli, że nie mam po co żyć”. Michał Malitowski o walce z depresją

Ludzie chorują na nadciśnienie, na astmę, na wrzody żołądka, a mnie dopadło akurat to. Nie poddaję się chorobie, mój styl życia jest lepszy, zdrowszy, bardziej świadomy — powiedział Michał Malitowski w rozmowie z "Rewią".

Na co dzień tancerza wspiera ukochana żona Yulia, z którą wspólnie wychowuje córeczkę. 

Michał Malitowski
Fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.