Ewa Szykulska o stracie męża
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
O tym się mówi!

Ewa Szykulska po śmierci męża straciła radość życia. Aktorka zmaga się z chorobą i samotnością

Jej słowa łamią serce...

Aleksandra Frankowska 18 stycznia 2023 11:55
Ewa Szykulska o stracie męża
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Niepokojące wieści o Ewie Szykulskiej smucą jej fanów. Aktorka przechodzi dość trudny okres po śmierci ukochanego męża. Na dodatek mierzy się również z chorobą, która w jej wieku może prowadzić do wielu komplikacji. Wierzy jednak, że wszystko ułoży się po jej myśli.

ZOBACZ TEŻ: Niezwykła uroda, charakterystyczny głos i wspaniałe role. Oto historia Ewy Szykulskiej 

Śmierć ukochanego męża

Dwa lata temu Ewa Szykulska musiała zmierzyć się z prawdziwym ciosem. W Boże Narodzenie 2021 zmarł jej mąż, Zbigniew Pernej. Przez ponad 40 lat tworzyli zgodne i szczęśliwe małżeństwo. Nigdy nie ma odpowiedniego czasu na takie okoliczności. W przypadku aktorki był to cios prosto w serce. Zniknęła jej radość życia, a w ostatnim czasie musi mierzyć się z chorobą.

Niestety, jeszcze nie było takiego dnia, żeby w tym roku spotkało mnie coś miłego. Od 16 dni zdycham. Mam dość tej ponad 16-dniowej choroby w samotności – powiedziała w rozmowie z SuperExpress.

Ewa Szykulska
Fot. Diana Domin/East News

Samotność i choroba

W ostatnim czasie Ewa Szykulska mierzy się również z chorobą. We wrześniu zaszczepiła się na grypę, jednak choroba mimo to zapukała i do niej. W wieku 74 lat grypa może prowadzić do sporych komplikacji, dlatego z pewnością nie jest jej łatwo.

Najzwyklejsza grypa, na którą byłam we wrześniu szczepiona. Robię wszystko, co mogę, żeby znaleźć czas dla siebie i pomyśleć chociaż przez godzinę dziennie o swojej psychice i stanie zdrowia. O tym, co przede mną i za mną – zdradza Szykulska.

ZOBACZ TEŻ: Ewa Szykulska wróciła do pracy. Jak radzi sobie po stracie ukochanego męża?

Ewa Szykulska
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Aktorka nie traci jednak nadziei na lepsze jutro. Wciąż wierzy, że po burzy zawsze wychodzi słońce. W przyszłość patrzy ostrożnie, ale liczy, że jeszcze będzie się uśmiechać. Trudne sytuacje często zderzają nas z rzeczywistością. Nigdy nie jesteśmy na nie gotowi, ale przychodzi moment, że potrafimy wyjść z nich znacznie silniejsi, niż podejrzewaliśmy.

Kocham życie pomimo wszystkich traum, które mnie otaczają. To się zdarza każdemu, takie psikusy sprawia los. Jednak byłam otoczona dobrymi ludźmi – dodała.

W jednym z pierwszych wywiadów po śmierci męża Szykulska przyznała, że nadziei dodaje jej pamięć o ukochanym. Jeśli jest on wciąż w jej myślach, to tak, jakby był wciąż obok niej.

Pamięć jest najważniejszą rzeczą. Kto żyje bez pamięci, nie może nazywać się pełnoprawnym człowiekiem. To jest zdecydowanie najważniejsze. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…