Doda w sesji dla VIVA!
Fot. VIVA!
O TYM SIĘ MÓWI

Doda przeznaczyła samochód na aukcję charytatywną i padła ofiarą oszusta! Jak do tego doszło?

Konrad Szczęsny 8 kwietnia 2017 16:00
Doda w sesji dla VIVA!
Fot. VIVA!

Takiego finału tej aukcji charytatywnej nie spodziewał się nikt. Jakiś czas temu Doda postanowiła wystawić na licytację auto, które było jedną z atrakcji jej lutowej imprezy urodzinowej. Całkowity dochód miał zostać przeznaczony na pomoc i rehabilitację Fabiana Dargiewicza, 2,5-latka cierpiącego na wczesnodziecięcy rdzeniowy zanik mięśni SMA. Niestety, choć samochód został wylicytowany za pół miliona złotych, zwycięzca aukcji okazał się oszustem. Całe zdarzenie Doda opisała na swoim Facebooku.

Polecamy też: Doda, Markowski, Górniak. Ile gwiazdy zarabiają na koncertach?

Oszust wygrał licytację samochodu z urodzin Dody

Samochód z urodzin Dody co prawda został wylicytowany za imponującą kwotę pół miliona złotych, jednak radość okazała się przedwczesna. 30-latek, który wygrał aukcję... nie ma zamiaru przeznaczyć tej kwoty na rehabilitację Fabiana Dargiewicza!

"Z wielką przykrością informujemy, że licytację urodzinowego samochodu Dody "wygrał" 30 letni oszust - ciężko innymi słowami opisać człowieka, który bez skrupułów zadrwił z nadziei na lepsze jutro cierpiącego zanik mięśni 2,5 letniego Fabianka i z premedytacja odebrał mu możliwość leczenia, jednocześnie umyślnie narażając jego zdrowie i życie. W ostatniej chwili, jako jedna z 29 osób licytujących przebił kwotę 500 tys. zł twierdząc, że "zrobił to dla żartu i nie ma zamiaru zapłacić", napisała na swoim profilu Doda (zachowujemy pisownię oryginalną).

Jednak 30-latek poniesie konsekwencje swojego czynu.

"Postaramy się, aby oszust nie pozostał bezkarny. W najbliższym czasie planujemy zgłosić sprawę do prokuratury, a osoba odpowiedzialna za odebranie szansy na leczenie Fabiana Dargiewicza poniesie surowe konsekwencje swojego czynu. Niech to będzie ostrzeżenie przed bezmyślnością oraz podobnymi oszustwami, nie tylko dotyczącymi naszej aukcji ale również innych użytkowników", podkreśla Doda.

Polecamy też: „Jeśli ona zostanie trenerem, rozstanę się z programem”. Dlaczego Edyta Górniak tak bardzo nie lubi Dody?

Licytacja samochodu Dody zostaje wznowiona

Gwiazda nie zamierza jednak poddawać się i już zapowiedziała, że aukcja została na nowo uruchomiona. Poniżej link, pod którym można się do niej przyłączyć.

"Jednocześnie zapewniamy, że zdrowie Fabiana Dargiewicza oraz pomoc dla niego w tej nierównej walce z chorobą są dla nas priorytetem i nie pozwolimy, aby poniósł konsekwencje ludzkiej podłości, jakiej niestety stał się ofiarą. Na świecie jest tyle samo dobrych, co okrutnych ludzi, choć krzywda chorego dziecka boli bardziej. Wraz z Fundacją Allegro All For Planet nie poddajemy się! Licytacja samochodu urodzinowego Dody wraz z pierwszą przejażdżką z artystką sam na sam, z którego zysk miał zostać przeznaczony na leczenie chłopca, rusza po raz kolejny pod tym linkiem: http://charytatywni.allegro.pl/urodzinowy-samochod-dody-deawoo-matiz-i4494924

Zobacz też: Doda właśnie kończy 33 lata. Od 18 lat jest na scenie. Zobacz, jak zmieniała się w tym czasie

TAGI #Doda #aukcja

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?