Apoloniusz Tajner
Fot. Apoloniusz Tajner
O tym się mówi!

Apoloniusz Tajner we wzruszających słowach o zachowaniu Dawida Kubackiego wobec żony

Były prezes Polskiego Związku Narciarskiego nie kryje dumy ze skoczka

Aleksandra Frankowska 23 kwietnia 2023 19:53
Apoloniusz Tajner
Fot. Apoloniusz Tajner

W ostatnich tygodniach cała Polska śledziła losy Marty Kubackiej, żony Dawida Kubackiego i trzymała kciuki za jej szybki powrót do zdrowia. Do całej sytuacji odniósł się Apoloniusz Tajner, były prezes Polskiego Związku Narciarskiego, niezwykle chwaląc postawę Kubackiego.

ZOBACZ TEŻ: Trzeciej pociechy doczekał się w wieku 65 lat. Tak Apoloniusz Tajner mówił o ojcostwie...

Apoloniusz Tajner o zachowaniu Kubackiego

Kiedy Marta Kubacka trafiła w ciężkim stanie do szpitala, jej mąż był w tym czasie w trakcie zawodów. Informacja o jej złym stanie zdrowia sprawiła, że momentalnie wrócił do domu, gdzie musiał nie tylko zaopiekować się córeczkami, ale także wspierać żonę. Zawody nie miały w tej sytuacji dla niego żadnego znaczenia. Najważniejsza była rodzina. Tajner całym sercem poparł jego postawę.

Dawid Kubacki, Marta Kubacka, ślub, 01.05.2019 r. Slub Dawida Kubackiego z Marta Majcher.
Fot. Marcin Szkodzinski / Forum

Jeżeli pojawia się sygnał, że znaleziono nieprzytomną żonę, która jest w szpitalu i szykuje się do przetransportowania do kolejnego szpitala, to w ogóle nie ma o czym rozmawiać. Rzuca się wszystko w tym momencie, priorytet jest jeden – wracam do domu. Raz, że trzeba się dziećmi zająć, dwa, że trzeba to wszystko zorganizować, trzy, że trzeba być przy żonie, która była wtedy nieprzytomna - powiedział były prezes PZN w "Wieczornym Expressie”.

Apoloniusz Tajner
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Marta Kubacka wróciła do domu

Kilka dni temu Dawid Kubacki poinformował, że jego żona wróciła już do domu, a jej stan jest stabilny. Marta Kubacka ma jednak przed sobą długą rehabilitację. Wszczepiono jej rozrusznik serca, a w wyniku choroby połowa jej ciała była sparaliżowana. Teraz cała rodzina, wraz z córeczkami jest już w domu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozstali się po 40 latach wspólnego życia. Historia Aleksandry i Apoloniusza Tajnerów

Marcie Kubackiej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! 

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.