Fot. Materiały prasowe
ze świata sztuki

"Urzecze i Wisła" to niezwykła opowieść o pięknie i bogactwie natury oraz kultury regionu

Gdzie można obejrzeć wystawę fotografii?

Marcjanna Maryszewska 27 października 2023 17:15
Fot. Materiały prasowe

Wyjątkowy album fotografii "Urzecze i Wisła" autorstwa Wiktora Strumiłło oraz towarzyszący mu wernisaż wystawy o tym samym tytule miały swoją wielką premierę w Fabryce Norblina w Warszawie. Wydarzenie odbyło się 18 października o godz. 19.00.

"Urzecze i Wisła" to wyjątkowy zbiór fotografii autorstwa Wiktora Strumiłło

Album "Urzecze i Wisła" stanowi pionierskie wydawnictwo w Polsce i na świecie, przynosząc czytelnikom zbiór fascynujących fotografii, które ukazują malownicze zakątki polskiego krajobrazu. To nie tylko zbiór obrazów, ale również opowieść o pięknie i bogactwie natury oraz kultury regionu, przynosząca widzom wyjątkową okazję do głębszego zanurzenia się w artystycznym świecie Wiktora Strumiłło. Wydanie tego albumu to ważne wydarzenie dla miłośników fotografii, krajobrazu i kultury polskiej.

"Wychowałem się w Nowym Mieście nad Pilicą. Wszystkie wakacje lata spędziłem nad tą rzeką. Bardzo często, gdy miałem wolny czas ciągnęło mnie tak po prostu nad jej brzegi... Kiedy zacząłem mieszkać w Warszawie, stwierdziłem, że mieszkam nad rzeką i postanowiłem kupić małą wiślaną drewnianą łódkę pychówkę. Zadziwiło mnie, że płynąc zaledwie godzinę od Warszawy, znalazłem taką piękną Wisłę. Wisłę której nie znałem. Tak odkryłem Urzecze i zachwyciłem się nim" — mówi Wiktor Strumiłło, autor albumu "Urzecze i Wisła".

Wystawa "Urzecze i Wisła" — gdzie obejrzeć?

Wystawa, która już zdobyła uznanie publiczności w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, będzie dostępna dla zwiedzających w Fabryce Norblina. To doskonała okazja do odkrycia wyjątkowych obrazów, które przeniosą nas w podróż przez urzecze i Wisłę.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla również zaproszenie autora do renomowanej Coningsby Gallery w Londynie, gdzie Strumiłło zaprezentuje swoją kolekcję w styczniu 2024 roku.

Album "Urzecze i Wisła" będzie dostępny do zakupu na stronie internetowej pod adresem www.wiktorstrumillo.art.

Autor, Wiktor Strumiłło, to utalentowany operator kamery, drona i fotograf. Jest autorem "zdjęć z powietrza" w najnowszym filmie Ewy Ewart "Do ostatniej kropli", który zdobył liczne nagrody, m.in. Grand Prix za najlepszy film 2023 roku na BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie oraz Złotą Nimfę na festiwalu telewizyjnym w Monte Carlo.  

Fot. Materiały prasowe

TAGI #fotografia

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.