Piotr Krzymowski
Fot. Marcin Tyszka/Piotr Krzymowski/Warsaw Creative
ZE ŚWIATA SZTUKI

Polski artysta Piotr Krzymowski wystawia w prestiżowej galerii w Londynie. Warto go bliżej poznać!

Marcin Brzeziński 14 września 2016 22:15
Piotr Krzymowski
Fot. Marcin Tyszka/Piotr Krzymowski/Warsaw Creative

26-letni ilustrator i rysownik Piotr Krzymowski wraz ze swoją galerią l’étrangère bierze udział w targach sztuki stART w prestiżowej Saatchi Gallery w Londynie. Cykl prac, które tam pokaże poświęcony jest kinu ubiegłego stulecia, w tym głównie francuskiej Nowej Fali. Inną inspiracją Krzymowskiego są… polskie czasopisma z lat 60. W starych numerach magazynów „Ty i Ja” czy „Świat” odkrywa ironiczny język porozumiewania się z czytelnikiem i wyjątkowe rozwiązania graficzne, których również dzisiaj może pozazdrościć nam cały świat.

 

Piotr Krzymowski
Fot. Piotr Krzymowski/Warsaw Creative

Kolaż autorstwa Piotra Krzymowskiego.

 

Polecamy też: Nowojorska wystawa fotografii kontrowersyjnej Nan Goldin już otwarta! Uwaga, zdjęcia tylko dla dorosłych!

 

Sztuka i moda

Zdolny i pracowity 26-latek jest absolwentem wydziału Sztuk Pięknych na otoczonym kultem Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie. Tworzy kolaże i projekty video, ale też nie gardzi komercyjnymi zleceniami dla magazynów modowych. Dlatego prace Krzymowskiego można było zobaczyć nie tylko w londyńskiej Tate Modern czy Whitechapel Gallery, ale i w różnych edycjach „Vogue’a”, brytyjskim „Elle” czy w kampaniach domów mody Valentino i Dior. Magazyn „VIVA! MODA” również dostrzegł jego talent i zaprosił go do współpracy. Na zakończenie dodajmy, że jego praca na zeszłorocznym balu Fundacji TVN „Nie jesteś sam” została sprzedana za 90 tysięcy złotych, w tym - za 35 tysięcy. Piotr Krzymowski to więc ktoś, kogo z pewnością warto obserwować!

Piotr Krzymowski
Fot. Piotr Krzymowski/Warsaw Creative

Piotr Krzymowski, „Twarzą w Twarz"
, 2016
. Praca pokazywana w Saatchi Gallery w Londynie.

 

Polecamy też: Nie znosi retuszu i mody, kobiety fotografuje jak nikt inny! Wystawa Petera Lindbergha

Piotr Krzymowski
Fot. Piotr Krzymowski/Warsaw Creative

Piotr Krzymowski, „Pięć Minut Przed Dwunastą" , 2016
. Praca pokazywana w Saatchi Gallery w Londynie.

 

 

Polecamy też: Uważa, że wszyscy są biseksualni, zjadła maskonura, ukradła basen. Czego jeszcze nie wiecie o Björk?

 

 

 

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.