Aukcja Desa, Przyjaciele Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA SZTUKI

Nadzwyczajna aukcja charytatywna na rzecz dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Poznaj szczegóły tej szlachetnej inicjatywy!

Konrad Szczęsny 15 grudnia 2022 13:44
Aukcja Desa, Przyjaciele Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena
Fot. Materiały prasowe

Z inicjatywy Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena 17 grudnia o godz. 16.00 w krakowskim Domu Aukcyjnym DESA odbędzie się aukcja na rzecz prof. Zbigniewa Wawra, , który od wielu lat zmaga się z ciężką chorobą. Licytować będzie można stacjonarnie i niestacjonarnie. 

Wyjątkowa licytacja Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena

Organizatorzy wydarzenia zebrali od darczyńców ponad sto obiektów, wśród których znalazły się unikatowe dzieła sztuki oraz wydawnictwa płytowe i książkowe. Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się licytacja zaproszeń o możliwość wysłuchania w loży rządowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej „Toski”, „Dracula” lub „Madame Butterfly” czy udział w koncercie sylwestrowym w słynnej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Do zaproszenia na koncert w ostatnim dniu starego roku dyrekcja śląskiej orkiestry dołącza prywatne zwiedzanie nagradzanego przez międzynarodowych architektów gmachu radiowej orkiestry. Inną grupę darów, przekazanych przez Elżbietę Penderecką i Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, stanowią pamiątkowe przedmioty z organizowanych cyklicznie w Warszawie Festiwali Krzysztofa Pendereckiego.

Limitowane edycje znaczków czy banknotów Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych lub plakaty sygnowane autografem mistrza! A to tylko zapowiedź zgromadzonych darów na aukcję. Imponująco wygląda lista darczyńców, na której znalazły się m.in. Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Poznańska, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Uniwersytet Jagielloński, Zamek Królewski na Wawelu czy Polski Komitet Olimpijski.

Nie zabraknie też dzieł najbardziej pożądanych na rynku dzieł rodzimej sztuki artystów sztuk wizualnych, m.in.: Tymka Borowskiego, Normana Leto, Marcina Maciejowskiego, Bartka Materki, Radka Szlagi czy Andrzeja Pągowskiego.

Aukcję „Przyjaciele Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena na rzecz prof. Zbigniewa Wawra” wspiera VIVA!, wieloletni partner i patron medialny Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Więcej informacji POD TYM LINKIEM 

Aukcja Desa, Przyjaciele Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, plakat
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.