Dorota Wellman, Viva!, 4/2007
Fot. Krzysztof Opaliński
Z Życia gwiazd

Pracuje w branży artystycznej, odnosi sukcesy. Kim jest ukochany Doroty Wellman? 

Od 35 lat kroczą razem przez życie

Olga Figaszewska 9 października 2023 17:51
Dorota Wellman, Viva!, 4/2007
Fot. Krzysztof Opaliński

Jedna z najbardziej cenionych i najpopularniejszych dziennikarek w kraju. Dorota Wellman unika jednak medialnego szumu, rzadko udziela wywiadów i na próżno szukać jej profilu na Instagramie. O życiu prywatnym mówi niewiele. Wiadomo, że wraz z ukochanym mężem Krzysztofem Wellmanem od 35 lat tworzy wspaniały duet. Para wspólnie doczekała się też jedynego syna. Kim jest mąż Doroty Wellman? Co wiemy o ich miłości?

Krzysztof i Dorota Wellmanowie – jak się poznali?

Ich historia rozpoczęła się na planie filmu „Schodami w górę, schodami w dół”. Krzysztof Wellman był na planie fotografikiem, a Dorota Wellman drugim reżyserem. Miłość od pierwszego wejrzenia? Nie w ich przypadku. Artysta był w trakcie rozwodu. Na początku pojawiła się między nimi jakaś nic porozumienia, ale na nie było mowy o wielkim uczuciu – była przyjaźń, wspólne zainteresowania i pasje. Dorota Wellman nie ukrywała, że przyszły mąż zwracał na siebie uwagę. „Przypominał mi żołnierza izraelskiego. Ubrany był na zielono, miał duży semicki nos i burzę ciemnych włosów. Był duszą towarzystwa. Ludzie skupiali się wokół niego, zwłaszcza kobiety”, zwierzała się potem na łamach Życia na gorąco.

Po kilku latach poczuli, że łączy ich coś więcej. Dziennikarka opowiadała, że coraz bardziej zaczęło im na sobie zależeć. „Fajnie nam się gadało. Te inne były od kochania i od seksu, a ja byłam od gadania. Potem przerodziło się to w bliższy związek. Obydwojgu nam zaczęło zależeć po jakimś czasie”, opowiadała w Demakijażu Krzysztofowi Ibiszowi.

Czytaj też: Dorota Wellman z mężem od 35 lat tworzy zgrany duet. Przetrwali wzloty i upadki

Dorota Wellman, Krzysztof Wellman, około 2000 roku
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Dorota Wellman, Krzysztof Wellman, 2000 rok

Dorota Wellman mąż
Fot. Krzysztof Opaliński/Purple Talents

Dorota Wellman z mężem Krzysztofem i synem Jakubem, VIVA! 2011

Dorota i Krzysztof Wellmanowie pobrali się w 1988 roku. Po pięciu latach przyszedł na świt ich wymarzony syn, Jakub. Narodziny chłopca były spełnieniem marzeń pary. Długo walczyli o to, by spełnić swoje pragnienie o rodzicielstwie. Moment, w którym pojawił się Jakub całkowicie przewartościował ich życie.

„Do momentu, kiedy urodził się Kuba, prowadziłam rozrywkowe, egoistyczne i nieco bezsensowne życie. Sens pojawił się, gdy urodziłam. Wówczas zrozumiałam, że jest, po co i dla kogo żyć. Ukochany syn w pewnym sensie wynagrodził mi wszystkie lata cierpień. To jedyne, które mam, jest upragnione, wyczekane i najbardziej kochane”, mówiła Dorota Wellman w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

Krzysztof Wellman – kim jest mąż Doroty Wellman?

Od 35 lat zakochani tworzą wyjątkowy duet. Ona – popularna i ceniona dziennikarka, współprowadząca porannego programu Dzień Dobry TVN, producentka. On - znany fotografik, fotograf, a także członek Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Krzysztof Wellman od lat działa w branży artystycznej, a na swoim koncie ma współprace z czołowymi twórcami polskiego kina – Władysławem Pasikowskim, Juliuszem Machulskim, Radosławem Piwowarskim, Krzysztofem Zanussim czy Krzysztofem Kieślowskim. Na początku lat 80. XX wieku był związany ze Studiem Filmowym im. Karola Irzykowskiego. To także znany fotosista, który uwiecznia w kadrze poszczególne sceny, ekipę, aktorów i aktorki podczas pracy na planie filmów czy seriali (Ranczo, Dziewczyny ze Lwowa).

Przed jego obiektyw trafiały często światowe gwiazdy – Omar Sharif, Lambert Wilson, Rutgera Olsena Hauera czy Sophie Marceau. Na swoim koncie ma także wystawy indywidualne, m.in.: Rodzin aktorskich portret własny, Świat filmu, Kuchnia Filmowa Krzysztofa Wellmana czy Twarze filmu oraz kilka publikacji. Część prac artysty możemy podziwiać na jego Instagramie

Sprawdź też: Dorota Wellman czule o relacji z synem: „bez niego nie mam powietrza, jest treścią mojego życia"

Zdjęcie autorstwa Krzysztofa Wellmana

Dorota i Krzysztof Wellmanowie — recepta na udane małżeństwo

Dorota i Krzysztof Wellmanowie wspierają się, motywują i pielęgnują łączące ich uczucie. Małżonkowie rzadko pojawiają się też na czerwonym dywanie, strzegąc swojego życia prywatnego. Dziennikarka nie szczędzi ukochanemu ciepłych słów. Fundamentem ich relacji jest przyjaźń. Dorota Wellman docenia niewyczerpane pokłady tolerancji i cierpliwości męża. „Ze mną trudno żyć, a jemu się to udaje. […] Nie ma mnie w domu, a jak wracam, to odreagowuję emocje. Jestem niespokojna, ciągle bym coś chciała robić i trudno za mną nadążyć. Mąż wszystko toleruje i bardzo mu za to dziękuję”, opowiadała w rozmowie z Faktem w 2018 roku. Z kolei w specjalnym wydaniu Uwaga! Kulisy sławy mówiła: „Myślę, że mój mąż nosi aureolę nad głową już teraz, a potem żywcem zostanie zabrany do nieba”.

W ich związku nie ma cichych dni, negatywnych emocji i oboje nie pozwalają sobie, by nieporozumienia odbijały się na ich relacji. „Nie mamy cichych dni, bo wówczas w ludziach rośnie złość i nienawiść. Lepiej wrzasnąć raz a dobrze. Jestem w tym mistrzynią”, opowiadała dziennikarka.

Dorota Wellman zaznaczała, że w ich małżeństwie zazdrość nie istnieje. Ma do swojego męża ogromne zaufanie. „Nie mam czasu na zazdrość. Mam zaufanie do męża, a jeśli coś ma się zdarzyć, to się i tak zdarzy. Poza tym, jestem naprawdę głęboko przekonana, że drugiej takiej jak ja nie będzie mieć”, opowiadała wywiadach. Dorota Wellman zaznacza, że podziwia pracę męża i jest dumna z jego osiągnięć.

„Wellman w swoim życiu przez 40 lat zrobił taką ilość zdjęć w czasie produkcji filmowych polskich, że jest chodzącym muzeum. Jeśli chcą państwo zobaczyć chodzące, żywe muzeum, to przedstawiam państwu Krzysztofa Wellmana”, mówiła w komentarzu dla dziendobry.tvn.pl. 

Źródło: Plejada, Fakt, Życie na Gorąco, Dzień Dobry TVN

Dorota Wellman życie prywatne
Fot. Krzysztof Opaliński/Purple Talents

Dorota Wellman z mężem i synem, VIVA! 2011

Dorota Wellman, Małgorzata Potocka, Krzysztof Wellman, wernisaż wystawy zdjęć Krzysztofa Wellmana, Warszawa, 03.02.2020 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Dorota Wellman, Małgorzata Potocka, Krzysztof Wellman, wernisaż wystawy zdjęć Krzysztofa Wellmana, Warszawa, 03.02.2020 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.