Robert Leszczyński, Maja Kotarska, jam otw
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS
Z ŻYCIA GWIAZD

O tym, że ma jeszcze jedną córkę, dowiedzieliśmy się dopiero po jego śmierci. Robert Leszczyński doczekał się jej z uczestniczką „Baru”

„Byłeś wspaniałym ojcem naszego dziecka” mówiła była partnerka dziennikarza

Maria Elas 27 marca 2024 18:50
Robert Leszczyński, Maja Kotarska, jam otw
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Robert Leszczyński spełniał się jako ojciec córki Vesny, z którą nieraz pokazywał się publicznie. Nawet same narodziny dziewczynki dziennikarz celebrował, zakładając do jednego z programów koszulkę z jej fotografią. Niewiele osób wie jednak, że dziecko, które przywitał na świecie z Alicją Borkowską to nie jego jedyne dziecko. Muzyk był ojcem jeszcze dwóch dziewczynek, jednej z nich doczekał się z uczestniczką programu „Bar”,  Mają Korpałą. 

Robert Leszczyński i Alicja Borkowska przywitali na świecie córkę Vesnę

Robert Leszczyński przez lata pojawiał się w przestrzeni publicznej dzięki różnym zajęciom. Był muzykiem, DJ-em, krytykiem muzycznym, dziennikarzem, a nawet próbował swoich sił w polityce. Największą rozpoznawalność przyniósł mu jednak program „Idol”, w którym zasiadał na fotelu jurora u boku Kuby Wojewódzkiego, Jacka Cygana oraz Elżbiety Zapendowskiej. 

Chociaż przez lata był obecny na ekranach setkach tysięcy polskich telewizorów, jego życie prywatne chronił jednak przed mediami i publicznością. Wyjątek zrobił jednak gdy na świat przyszła jego pierwsza córka. Wtedy w jednym z odcinków „Idola” pojawił się w koszulce z nadrukowanym zdjęciem nowo narodzonej latorośli z podpisem  „Vesna przyszła 17-12-03”. Dziś dziewczyna ma już 21 lat i stawia pierwsze kroki w świecie showbiznesu. 

Przez kilka lat dziennikarz kilkukrotnie pojawił się publicznie z córką, w tym nawet w programie „Pytanie na śniadanie”. Dopiero po jego śmierci okazało się, że Vesna nie była jego jedynym dzieckiem... 

Zobacz także: Dla tańca poświęcił życie osobiste. Dziś Robert Kochanek żałuje, że nie miał czasu na rodzinę

Maciej Maleńczuk, Robert Leszczyński, Elżbieta Zapendowska, Finał III edycji konkursu IDOL, Warszawa 04.01.04 r.
Fot. PAP/JACEK TURCZYK

Maciej Maleńczuk, Robert Leszczyński, Elżbieta Zapendowska, Finał III edycji konkursu IDOL, Warszawa 04.01.04 r.

Robert Leszczyński miał jeszcze jedną córkę. O jej istnieniu dowiedzieliśmy się dopiero po jego śmierci

Robert Leszczyński zmarł  1 kwietnia 2015 r. z powodu powikłań po nieleczonej cukrzycy. Przez długi czas po jego śmierci prawie nikt nie wiedział, że przywitał na świecie więcej niż jedno dziecko. Dopiero wspominając go w piątą rocznicę ślubu była partnerka, Maja Korpała (wcześniej znana pod nazwiskiem Kotarska), udostępniła na Facebooku pamiątkowe zdjęcie, na którym możemy zobaczyć dziennikarza ze swoją drugą córką, Keirą. Jej mama była kiedyś uczestniczką programu „Bar” - najprawdopodobniej udział w tym programie sprawił, że jej ścieżki z Robertem Leszczyńskim się skrzyżowały. O ich relacji wiadomo jednak jest bardzo niewiele. 

„To już pięć lat. Byłeś wspaniałym ojcem naszego dziecka. Patrzyłeś na świat optymistycznie. Bardzo nam z Keirą ciebie brakuje. Ona tęskni bardzo za tobą. Ja też. Tyle niedokończonych rozmów. Twoja prośba, by spróbować jeszcze raz. Keira cały czas ma mi za złe, że przecież chciałeś wrócić, a ja się zastanawiałam. Wierzę jednak, że gdzieś tam jesteś, jest ci dobrze, że kiedyś spotkamy się po drugiej stronie i może tam nam się uda. Moje i Keiry serce tęskni. Na zawsze w naszych sercach” mogliśmy przeczytać w publikacji w 2020 r. 

Czytaj też: Katarzyna Dowbor odsłania kulisy relacji z pierwszym mężem. "Gdybyśmy się poznali parę lat później, nie doszłoby do tego małżeństwa"

Kim jest Maja Korpała? Robert Leszczyński doczekał się z nią dziecka

Gdy Maja Korpała pojawiła się w czwartej edycji „Baru” miała zaledwie 21 lat i wielkie marzenia o karierze muzycznej. Trafiło się jej także kilka pomniejszych ról w serialach, m.in. w „Na dobre i na złe”. Niestety już w samym programie została przyćmiona przez innych uczestników, takich jak Dodę, Agnieszkę „Frytkę” Frykowską czy Piotra „Gulczasa” Gulczyńskiego. Edycję zakończyła plasując się na jednym z ostatnich miejsc. 

Robert Leszczyński, Maja Kotarska, Playboy, 04.12.2006
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Robert Leszczyński, Maja Kotarska, Playboy, 04.12.2006

Po finale show Maja Korpała zniknęła z mediów. Dlatego niewiele wiadomo było na temat jej związku ze znanym krytykiem muzycznej. Para pokazała się razem zaledwie kilka razy, nie było wiadomo także nic o tym, że ich miłość zaowocowała i razem przywitali na świecie córkę. Jedyne informacje na temat ich relacji oraz wspólnego dziecka pochodzą z profili na mediach społecznościowych byłej partnerki Roberta Leszczyńskiego. „Nasza córka Keira ma już 14 lat i wyrosła na mądrą, pewną siebie, fantastycznie rysującą komiksy, mangi, przyswajającą języki w mega tempie teraz jest na poziomie [...] Byłbyś z Keiry taki dumny, z tego, jak Cię przypomina. Tęsknimy za Tobą każdego dnia... I wiemy, że nic już nie przywróci Cię do życia, lecz w naszych sercach, myślach już zawsze będziesz z nami i mam nadzieję, że w końcu uda się wydać te dwie książki, które napisałeś przed śmiercią. Tęsknimy” pisała w 2021 r.

Inne źródła podają także, że dziennikarz miał mieć również trzecią córkę o imieniu Paulina. Niestety oficjalnie nic nie potwierdza tych doniesień.  

Sprawdź też: W przeszłości była modelką i dziennikarką śledczą. Oto, co wiemy o żonie Zbigniewa Ziobry!

Robert Leszczyński, Warszawa, 12.02.2009 r. Premiera filmu animowanego „Włatcy Móch. Cmoki, czopki i mondzioły”
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Robert Leszczyński, Warszawa, 12.02.2009 r. Premiera filmu animowanego „Włatcy Móch. Cmoki, czopki i mondzioły”

Robert Leszczyński, Vesna Leszczyńska, 27.07.2011 rok
Fot. VIPHOTO/East News
Robert Leszczyński, Vesna Leszczyńska, 27.07.2011 rok

Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018
Fot. Aldona Karczmarczyk/VAN DORSEN ARTISTS

Alicja Borkowska, Vesna Leszczyńska, VIVA! lipiec 2018, VIVA! 14/2018

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.