Radomir Wit
Fot. Krzysztof Kuczy/Forum
Z życia gwiazd

Radomir Wit pojawił się na imprezie serialu „Brigdertonowie”. Kariera dziennikarza TVN nie zwalnia!

Co o nim wiemy?

Marta Nawacka 6 czerwca 2024 17:53
Radomir Wit
Fot. Krzysztof Kuczy/Forum

Obecnie jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy, przed którym drżą politycy. Radomir Wit słynie z celnych pytań i jeszcze bardziej celnych ripost. Niechętnie jednak mówi o sobie, a o jego życiu prywatnym nie wiadomo zbyt wiele... Ostatnio, wraz z innymi sławnymi osobistościami, pojawił się na imprezie 3. serii serialu „Bridgertonowie”. Czym obecnie się zajmuje?

Radomir Wit na imprezie serialu „Bridgertonowie”

Serial „Bridgertonowie” cieszy się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że na projekcji 3. serii produkcji pojawił się tłum gwiazd. Wśród nich znaleźli się między innymi Katarzyna Zielińska, Joanna Przetakiewicz, Tomasz Ziętek z ciężarną żoną, Maciej Zakościelny, Edyta Herbuś, Magdalena Lamparska, Marcin Hakiel z partnerką, Marta Żmuda Trzebiatowska czy Radomir Wit.

Ostatni z wymienionych to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy, przed którym drżą politycy. Swoją karierę zaczynał w TVP, jednak szybko przeniósł się do stacji TVN. W TVN24 dał się poznać jako reporter polityczny i korespondent sejmowy, który zawsze ma w zanadrzu celne riposty. Radomir Wit sprawdził się jako gospodarz programu „Jeden na jeden”, a także jest autorem internetowego Magazynu TVN24. Prowadzi również polityczne vlogi, w tym „Sejm Wita” i program #BezKitu, w którym chętnie zadaje politykom trudne pytania.

Co ciekawe, początkowo w ogóle nie chciał zajmować się dziennikarstwem newsowym. „Zanim wszedł do dziennikarstwa politycznego, delikatnie mówiąc, nie był fanem dziennikarstwa newsowego. Śmiał się, że to nie dla niego, że to nuda, za mało płacą i nie wyobraża sobie innej pracy niż w rozrywce”, wyznał znajomy Radomira Wita w rozmowie z naTemat.

Czytaj też: Pod koniec życia zupełnie odciął się od innych. Tak wyglądały ostatnie lata Janusza Rewińskiego

Radomir Wit,
Fot. Podlewski/AKPA

Radomir Wit, „Bridgertonowie” - polska premiera 3. sezonu, 2024 rok

Radomir Wit, Warszawska premiera trzeciego sezonu serialu Bridgertonowie, 05.06.2024
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Radomir Wit, Warszawska premiera trzeciego sezonu serialu Bridgertonowie, 05.06.2024

Radomir Wit wydał książkę „Sejm Wita”. Co wiemy o jego życiu?

W życiu prywatnym dziennikarz nie może narzekać na brak obowiązków. Postanowił również napisać książkę „Sejm Wita. Czyli czego nie mówią Wam politycy?”, która rzuca wyjątkowe światło na życie polityczne w Polsce. Radomir Wit odpowiada w niej na pytania, które mogą zadawać sobie obywatele, a na które nie znajdują odpowiedzi. Czytelnicy znajdą w niej również historie o tym, co dzieje się zarówno na sejmowych korytarzach, jak i w kuluarach.

„Do napisania książki skłoniła mnie myśl, by zebrać w jednym miejscu i pokazać ludziom to, co dzieje się zakulisowo w polskim Sejmie. Zwłaszcza, że po ośmiu latach znów możemy swobodnie się po nim przemieszczać i rozmawiać z politykami”, wyznał Radomir Wit podczas spotkania z fanami w Inowrocławiu. Chętnie odpowiadał także na pytania zadawane przez czytelników.

O życiu prywatnym Radomira nie wiadomo zbyt wiele, a on sam, jak podkreśla, nie lubi mówić o sobie. Ostatnio jednak został nominowany w Plebiscycie Plejady w kategorii „gwiazda jutra”. „Nie przepadam za mówieniem o sobie, wolę opowiadać o swojej pracy. Ale bardzo mi się miło zrobiło, gdy zobaczyłem, że znalazłem się w gronie nominowanych Plebiscytu @plejadapl. Bardzo dziękuję za to docenienie!”, pisał dziennikarz na Instagramie.

„Co prawda jestem nominowany w kategorii „gwiazda jutra” i obawiam się, że jedyna przesłanka, którą mogę wypełniać w tym przypadku to jutro, bo gwiazda ze mnie żadna. Ale nie zmienia to faktu, że miło zauważyć, że ktoś zauważa moją pracę. Ponoć do połowy czerwca można oddawać na nominowanych głosy. Życzę wszystkim powodzenia i trzymam kciuki!”, dodał w tym samym wpisie Radomir Wit.  

Zobacz także: Jest młodszy od zięcia o 17 lat, ale to nie koniec niespodzianek. Mało kto wie, jakie tajemnice skrywała rodzina Grzegorza Turnaua

Radomir Wit
Fot. Adam Chelstowski/Forum

 Radomir Wit

TAGI #TVN

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.