Konrad Szczęsny 8 marca 2017 17:45
1/6
Książki na dzień kobiet
Copyright @Materiały prasowe
1/6

Kwiaty, perfumy, biżuteria to jak wiadomo doskonałe prezenty na Dzień kobiet. Co jeśli jednak panie wolałyby dostać książkę? Oto mój subiektywny wybór najnowszych książek napisanych przez kobiety, ale nie tylko dla kobiet.

 

Polecamy też: Portrety gwiazd pracujących. Rusin, Olejnik, Brodka jako bohaterki PRL-u. Zobacz niezwykłą sesję

2/6
Tove Jansson, Słoneczne miasto
Copyright @Materiały prasowe
2/6

1. Tove Jansson, Słoneczne miasto, Marginesy
To już kolejna wydana po polsku książka „Mamy Muminków”. Jansson zabiera nas tym razem w podróż nie do Finlandii, ale na Florydę, do St. Petersburga, gdzie zjeżdżają starzy ludzie, by w słońcu spędzić ostatnie lata życia. Nowela powstała w 1976 roku podczas dwuletniej podróży Jansson i jej partnerki Tuulikki Pietila po Ameryce. A najlepszą recenzję napisała sama autorka: „Podróżowałam po Ameryce i pewnego wieczoru trafiłam na Florydzie do miasta, w którym było dość cicho. Rano też było pusto i cicho. Stałam na ocienionym roślinami ganku, po lewej i prawej ciągnął się szpaler identycznych ganków. Cisza była niemal przerażająca. Wtedy zdałam sobie sprawę, że jestem w Słonecznym mieście, mieście dla osób w podeszłym wieku, mieście, w którym słońce świeci przez cały rok, mieście nakierowanym na odpoczynek i święty spokój. Nazwałam je St. Petersburg. I u mnie nie jest ciche, jest tak dzikie i ekscytujące, jak każde inne miejsce na świecie. Starałam się napisać książkę o tym, co to znaczy, gdy człowiek się zestarzeje. I gdy się zakochuje”.

 

Polecamy: Zamiast kwiatka! Czego życzą sobie znane kobiety: Sadowska, Stankiewicz, Steczkowska, Maruszeczko?

3/6
Food Pharmacy, jelita
Copyright @Materiały prasowe
3/6

2. Lina Nertby Aurel i Mia Clase, Food Pharmacy, Otwarte
Jest to jedna z najpiękniej wydanych książek jakie ostatnio widziałam. Zachwyca formą i… treścią, choć jest o jelitach. I wciąga, jak dobry kryminał. Napisały ja dwie szalone szwedzkie blogerki, fanatyczki zdrowego żywienia, by swoją wiedzą na ten temat podzielić się z tym, którzy też chcą żyć zdrowo. Po jej przeczytaniu gwarantowana jest poprawa zdrowia i humoru. A co o swojej książce piszą jej autorki? „Uwaga! Skutki uboczne występujące po przeczytaniu naszej książki:
• nowe spojrzenie na jedzenie (podniebienie Ci podziękuje),
• mnóstwo energii (także w poniedziałkowe poranki),
• zadowolone bakterie jelitowe (zaufaj nam, chcesz, żeby były szczęśliwe),
• zdrowa flora jelitowa (czyli lepszy komfort życia),
• umiarkowany poziom cukru we krwi (bez utraty uroku osobistego),
• lepszy gust muzyczny*.

* Tego ostatniego nie potrafimy do końca wyjaśnić, ale pozostałe rezultaty zawdzięczamy kuchni przeciwzapalnej”.

 

Zobacz też: Te okładki to kwintesencja kobiecości! Wiecie, ile najwięcej gwiazd razem było na okładce VIVY?

4/6
Pierwsze Damy Ameryki
Copyright @Materiały prasowe
4/6

3. Kate Andersen Brower, Pierwsze damy Ameryki. Prawdziwe historie żon prezydentów, Znak
Jeśli chcecie wiedzieć czy życie żon amerykańskich prezydentów jest usłane różami, sięgnijcie po tę książkę. Autorka bestsellerowej „Rezydencji”, czyli opowieści o Białym Domu wzięła na warsztat Pierwsze Damy. Przeprowadziła setki rozmów, przeczytała tysiące dokumentów i napisała niezwykłą książkę, która otworzy Wam oczy i uświadomi, czy życie na świeczniku to jest to, o czym warto marzyć i do czego dążyć. P.S. Większość z bohaterek marzyła o zupełnie innym życiu.

 

Polecamy też: Piękne i naturalne - 11 polskich gwiazd na zdjęciach bez makijażu, retuszu i poprawek

5/6
Liane Moriarty, Wielkie Kłamstewska
Copyright @Materiały prasowe
5/6

4. Liane Moriarty, Wielkie kłamstewka, Prószyński Media
Od niedawna święci triumfy serial „Wielkie kłamstewka” z Reese Whiterspoon i Nicole Kidman w rolach głównych. W serialu i w książce jest tak samo. Wiadomo, że ktoś nie żyje. Nie wiadomo kto i nie wiadomo dlaczego. I od serialu i od książki trudno się oderwać, bo poruszają trudne życiowe tematy - o kłamstwie, prawdzie i pozorach.

 

Polecamy: Zamiast kwiatka! Czego życzą sobie znane kobiety: Sadowska, Stankiewicz, Steczkowska, Maruszeczko?

6/6
Prawdziwa Królowa, Elżbieta II, jakiej nie znamy
Copyright @Materiały prasowe
6/6

5. Andrew Marr, Prawdziwa królowa. Elżbieta II, jakiej nie znamy, Marginesy
Czego nie wiecie o królowej Elżbiecie II, dowiecie się z tej biografii. Jest symbolem Wielkiej Brytanii, mieszka w domu z 775 pokojami, ma czworo dzieci i nieustanne z nimi problemy. To jedna z nielicznych tak dokładnych i rzetelnych biografii królowej, która stroni od wywiadów. I tylko taki dziennikarz jak Andrew Marr, znawca spraw brytyjskiego tronu i komentator polityczny mógł napisać taką książkę.

 

Zobacz też: Te okładki to kwintesencja kobiecości! Wiecie, ile najwięcej gwiazd razem było na okładce VIVY?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?