KULTURA

Cztery Oscary dla Zimnej Wojny? Film Pawlikowskiego zachwycił amerykańskich widzów!

„Zimna wojna” umacnia swoją pozycję!

Gabriela Czernecka 8 września 2018 16:01

Oscary 2019 dla najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego zapowiadają się naprawdę nieźle. Według najnowszych doniesień Zimna Wojna może być filmem nieanglojęzycznym nominowanym do Oscara 2019 w kategorii najlepszego filmu... ale nie tylko! Dzieło polskiego reżysera zachwyciło amerykańskich krytyków. Zimnej Wojnie wróży się spektakularny sukces. Czy film Pawlikowskiego podbije galę rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej? 

Oscary 2019: Zimna Wojna Pawlikowskiego 

Premiera Zimnej Wojny Pawła Pawlikowskiego w Ameryce miała miejsce w minioną sobotę. Film zaprezentowano w ramach 44. Telluride Film Festival w stanie Kolorado. Według najnowszych informacji amerykańscy krytycy zachwycili się dziełem polskiego reżysera. Więcej, ich zdaniem Zimna Wojna Pawlikowskiego może mieć szansę na Oscara w kategorii Najlepszy Film, ale nie tylko. Mów się także o Oscarze 2019 w kategorii najlepszy reżyser i najlepszy operator.

Oscara 2019 przewiduje się także dla... Joannie Kulig w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa! „Sprawiedliwym świecie nominację dla Najlepszej Aktorki powinna dostać Joanna Kulig, przypominająca swoją grą i talentem Jennifer Lawrence”, komentuje krytyk filmowy The Hollywood Reporter, Scott Feinberg.

Czy polski film zdobędzie aż cztery nominacje do Oscara 2019? To byłby pierwszy taki przypadek w historii polskiego kina. Taki scenariusz nie jest jednak tak oczywisty i... popularny, zwłaszcza, że Zimna Wojna jest filmem nieanglojęzycznym i czarno-białym. „Ponieważ wielu - nawet niektórzy członkowie Akademii - stawia opór przed filmami z napisami, dla filmów nieanglojęzycznych to zawsze jest trudna wspinaczka, żeby znaleźć się wśród nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu”, mówi Scott Feinberg. 

Niedawno Zimna wojna zadebiutowała w brytyjskich kinach, gdzie zebrała entuzjastyczne recenzje. Film Pawlikowskiego dostał maksymalne pięć gwiazdek od recenzenta dziennika The Guardian i cztery w The Daily Telegraph. Zanim jednak Zimna Wojna będzie miała szansę na Oscara 2019, musi zostać wybrana jako film reprezentujący nasz kraj. O tym, czy tak się stanie, dowiemy się w najbliższych dniach. My mocno trzymamy za film Pawlikowskiego kciuki. Zobaczcie zwiastun Zimnej Wojny. 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.