KULTURA

Cztery Oscary dla Zimnej Wojny? Film Pawlikowskiego zachwycił amerykańskich widzów!

„Zimna wojna” umacnia swoją pozycję!

Gabriela Czernecka 8 września 2018 16:01

Oscary 2019 dla najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego zapowiadają się naprawdę nieźle. Według najnowszych doniesień Zimna Wojna może być filmem nieanglojęzycznym nominowanym do Oscara 2019 w kategorii najlepszego filmu... ale nie tylko! Dzieło polskiego reżysera zachwyciło amerykańskich krytyków. Zimnej Wojnie wróży się spektakularny sukces. Czy film Pawlikowskiego podbije galę rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej? 

Oscary 2019: Zimna Wojna Pawlikowskiego 

Premiera Zimnej Wojny Pawła Pawlikowskiego w Ameryce miała miejsce w minioną sobotę. Film zaprezentowano w ramach 44. Telluride Film Festival w stanie Kolorado. Według najnowszych informacji amerykańscy krytycy zachwycili się dziełem polskiego reżysera. Więcej, ich zdaniem Zimna Wojna Pawlikowskiego może mieć szansę na Oscara w kategorii Najlepszy Film, ale nie tylko. Mów się także o Oscarze 2019 w kategorii najlepszy reżyser i najlepszy operator.

Oscara 2019 przewiduje się także dla... Joannie Kulig w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa! „Sprawiedliwym świecie nominację dla Najlepszej Aktorki powinna dostać Joanna Kulig, przypominająca swoją grą i talentem Jennifer Lawrence”, komentuje krytyk filmowy The Hollywood Reporter, Scott Feinberg.

Czy polski film zdobędzie aż cztery nominacje do Oscara 2019? To byłby pierwszy taki przypadek w historii polskiego kina. Taki scenariusz nie jest jednak tak oczywisty i... popularny, zwłaszcza, że Zimna Wojna jest filmem nieanglojęzycznym i czarno-białym. „Ponieważ wielu - nawet niektórzy członkowie Akademii - stawia opór przed filmami z napisami, dla filmów nieanglojęzycznych to zawsze jest trudna wspinaczka, żeby znaleźć się wśród nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu”, mówi Scott Feinberg. 

Niedawno Zimna wojna zadebiutowała w brytyjskich kinach, gdzie zebrała entuzjastyczne recenzje. Film Pawlikowskiego dostał maksymalne pięć gwiazdek od recenzenta dziennika The Guardian i cztery w The Daily Telegraph. Zanim jednak Zimna Wojna będzie miała szansę na Oscara 2019, musi zostać wybrana jako film reprezentujący nasz kraj. O tym, czy tak się stanie, dowiemy się w najbliższych dniach. My mocno trzymamy za film Pawlikowskiego kciuki. Zobaczcie zwiastun Zimnej Wojny. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.