VIVA! VIDEO

Nowy kanał dla każdej kobiety

Inspiracje, porady i rozrywka... Poznaj ofertę TVP Kobieta.

Artykuł sponsorowany 2 marca 2021 11:06

Już 8 marca premiera nowego kanału - rusza TVP Kobieta. Na antenie pojawią się premierowe produkcje własne, lubiane formaty zagraniczne, a także popularne filmy i seriale. Tematyka lifestyle'owa obejmie programy o podróżach, modzie, kuchni, zdrowiu i aranżacji wnętrz. Nie zabraknie również ciekawych rozmów - format „Kobiety w drodze” przybliży widzom poruszające historie kobiet, które zmierzyły się z przeciwnościami losu. Program poprowadzi lubiana Marta Manowska, znana z produkcji "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium miłości".

Oferta programowa TVP Kobieta
Fot. mat. prasowe

Nowy kanał współtworzą także inne czołowe gwiazdy TVP, Ida Nowakowska i Małgorzata Tomaszewska, ale stacja zadbała też o dopływ świeżej krwi. Widzowie będą mogli bliżej poznać np. dietetyczkę i vlogerkę kulinarną Agnieszkę Mielczarek czy podróżniczkę Miłkę Raulin, która jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi.

TVP Kobieta to pierwszy w historii Telewizji Polskiej oraz jedyny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej kanał lifestylowy w pełni poświęcony tematyce kobiecej. Jestem przekonany, że dzięki wyjątkowym i interesującym programom TVP Kobieta skradnie serca Polek i stanie się ich ulubionym miejscem spotkań - podkreśla Prezes Zarządu TVP, Jacek Kurski.

Jeśli chodzi o ofertę filmową, zapowiedziano już emisję kultowego „Dirty Dancing” czy oscarowego „La La Landu”, a także filmów dokumentalnych i reportaży („Antyle Chopina”, „Moje 600 gramów szczęścia”). Nowy kanał pokaże również popularne formaty zagraniczne, jak światowy hit o codziennym życiu najbardziej majętnych gospodyń domowych „The Real Housewives”, program randkowy „Piękne i samotne”, modowy format „Na tropie stylu” czy serial dokumentalny „Ofiary operacji plastycznych". Premierze TVP Kobieta towarzyszy debiut nowego serwisu internetowego dla kobiet - kobieta.tvp.pl.

Nowe formaty w TVP Kobieta

Poznaj inspirujące autorskie programy, które premierowo pokaże TVP Kobieta:

Miłka Raulin, prowadząca nowy program „Ulepieni z pasji”, w 2018 roku, jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi. Dokonała tego pracując na etacie jako inżynier kolejnictwa i będąc mamą kilkuletniego chłopca. Przygotowywała wyprawę nocami, sama organizowała jej finansowanie. W cyklu „Ulepieni z pasji” rozmawiać będzie z ludźmi nieprzeciętnymi, którzy - tak jak ona - mają pasję i odwagę, by jej użyć!

„Podróże Małej i Dużej” to cykl udowadniający, że da się podróżować: z małym dzieckiem, z niewielką walizką i za nieduże pieniądze. Cała rodzina wymyśla kierunek, Monika Witkowska planuje trasę, a jej mąż nosi ciężary. Od Kaszub, przez Rzym, Lizbonę, Maroko i Buenos Aires. Najlepsze kierunki, nieznane trasy - Świat w zasięgu mapy.

Oferta programowa TVP Kobieta
Fot. mat. prasowe

„Kwiaty na warsztat” to program, w którym prowadząca Joanna Lewandowska, dyplomowana florystka i ogrodnik, wystąpi jako charyzmatyczna przewodniczka po świecie roślin. Zarażająca uśmiechem prowadząca, w urokliwej scenerii podpowiadać będzie, jak uprawiać najpiękniejsze kwiaty zarówno w domu, jak i na balkonie czy w ogrodzie, jak stać się lepszą domową ogrodniczką.

„Kobiety w drodze” to kolejna pozycja na liście autorskich produkcji TVP Kobieta. Program z gatunku human reality – wywiady prowadzone przez dziennikarkę Martę Manowską, znaną z pełnych empatii rozmów z bohaterami programów „Rolnik Szuka Żony” czy „Sanatorium Miłości”. Odcinki realizowane będą, zgodnie z tytułem, w podróży – na peronach, w pociągach. To audycja, w której uśmiech i łzy, poczucie wdzięczności, żalu i inne emocje, pokażą prawdziwego człowieka i to, jak wielobarwne jest nasze życie. Program da motywację, doda energii i odwagi. Dowiedzie, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli tylko wystarczająco ich pragniemy, odważymy się działać, a z porażek wyciągniemy wnioski.

„Pięknie przyprawiona” to audycja realizowana w formie gotowania na żywo. Poprowadzi ją Agnieszka Mielczarek, znana i lubiana propagatorka zdrowego stylu życia. Na antenie TVP Kobieta, blogerka i youtuberka zainspiruje kobiety do poszukiwania nowych ścieżek kulinarnych, gotowania zdrowo, w urozmaicony i niewymagający wielkiego nakładu czasu sposób.

Oferta programowa TVP Kobieta
Fot. mat. prasowe

„Trenuj z TVP Kobieta” to codzienne pasmo poranne, w którym witamy nowy dzień z gwiazdami internetu i telewizji. Każdego dnia – od poniedziałku do piątku – program będzie poświęcony innej formie aktywności fizycznej. Prowadzący zaprezentują m. in.: jogę, pilates, fitness, różne style tańca. Do wspólnych ćwiczeń zaproszeni są zarówno zaawansowani jak i początkujący.

„Ziołowa apteka” – program o leczniczych właściwościach ziół. Zbigniew Tomasz Nowak, popularyzator wiedzy z zakresu ziołolecznictwa, w rozmowie z Aleksandrą Kostką, opowie roślinach, które mają korzystny wpływ na nasz organizm i mogą być pomocne w leczeniu konkretnych chorób. Przedstawi sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

Materiał powstał z udziałem TVP.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.