VIVA! VIDEO

Nowy kanał dla każdej kobiety

Inspiracje, porady i rozrywka... Poznaj ofertę TVP Kobieta.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 2 marca 2021 11:06

Już 8 marca premiera nowego kanału - rusza TVP Kobieta. Na antenie pojawią się premierowe produkcje własne, lubiane formaty zagraniczne, a także popularne filmy i seriale. Tematyka lifestyle'owa obejmie programy o podróżach, modzie, kuchni, zdrowiu i aranżacji wnętrz. Nie zabraknie również ciekawych rozmów - format „Kobiety w drodze” przybliży widzom poruszające historie kobiet, które zmierzyły się z przeciwnościami losu. Program poprowadzi lubiana Marta Manowska, znana z produkcji "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium miłości".

Oferta programowa TVP Kobieta
Fot. mat. prasowe

Nowy kanał współtworzą także inne czołowe gwiazdy TVP, Ida Nowakowska i Małgorzata Tomaszewska, ale stacja zadbała też o dopływ świeżej krwi. Widzowie będą mogli bliżej poznać np. dietetyczkę i vlogerkę kulinarną Agnieszkę Mielczarek czy podróżniczkę Miłkę Raulin, która jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi.

TVP Kobieta to pierwszy w historii Telewizji Polskiej oraz jedyny dostępny w ramach naziemnej telewizji cyfrowej kanał lifestylowy w pełni poświęcony tematyce kobiecej. Jestem przekonany, że dzięki wyjątkowym i interesującym programom TVP Kobieta skradnie serca Polek i stanie się ich ulubionym miejscem spotkań - podkreśla Prezes Zarządu TVP, Jacek Kurski.

Jeśli chodzi o ofertę filmową, zapowiedziano już emisję kultowego „Dirty Dancing” czy oscarowego „La La Landu”, a także filmów dokumentalnych i reportaży („Antyle Chopina”, „Moje 600 gramów szczęścia”). Nowy kanał pokaże również popularne formaty zagraniczne, jak światowy hit o codziennym życiu najbardziej majętnych gospodyń domowych „The Real Housewives”, program randkowy „Piękne i samotne”, modowy format „Na tropie stylu” czy serial dokumentalny „Ofiary operacji plastycznych". Premierze TVP Kobieta towarzyszy debiut nowego serwisu internetowego dla kobiet - kobieta.tvp.pl.

Nowe formaty w TVP Kobieta

Poznaj inspirujące autorskie programy, które premierowo pokaże TVP Kobieta:

Miłka Raulin, prowadząca nowy program „Ulepieni z pasji”, w 2018 roku, jako najmłodsza Polka zdobyła Koronę Ziemi. Dokonała tego pracując na etacie jako inżynier kolejnictwa i będąc mamą kilkuletniego chłopca. Przygotowywała wyprawę nocami, sama organizowała jej finansowanie. W cyklu „Ulepieni z pasji” rozmawiać będzie z ludźmi nieprzeciętnymi, którzy - tak jak ona - mają pasję i odwagę, by jej użyć!

„Podróże Małej i Dużej” to cykl udowadniający, że da się podróżować: z małym dzieckiem, z niewielką walizką i za nieduże pieniądze. Cała rodzina wymyśla kierunek, Monika Witkowska planuje trasę, a jej mąż nosi ciężary. Od Kaszub, przez Rzym, Lizbonę, Maroko i Buenos Aires. Najlepsze kierunki, nieznane trasy - Świat w zasięgu mapy.

Oferta programowa TVP Kobieta
Fot. mat. prasowe

„Kwiaty na warsztat” to program, w którym prowadząca Joanna Lewandowska, dyplomowana florystka i ogrodnik, wystąpi jako charyzmatyczna przewodniczka po świecie roślin. Zarażająca uśmiechem prowadząca, w urokliwej scenerii podpowiadać będzie, jak uprawiać najpiękniejsze kwiaty zarówno w domu, jak i na balkonie czy w ogrodzie, jak stać się lepszą domową ogrodniczką.

„Kobiety w drodze” to kolejna pozycja na liście autorskich produkcji TVP Kobieta. Program z gatunku human reality – wywiady prowadzone przez dziennikarkę Martę Manowską, znaną z pełnych empatii rozmów z bohaterami programów „Rolnik Szuka Żony” czy „Sanatorium Miłości”. Odcinki realizowane będą, zgodnie z tytułem, w podróży – na peronach, w pociągach. To audycja, w której uśmiech i łzy, poczucie wdzięczności, żalu i inne emocje, pokażą prawdziwego człowieka i to, jak wielobarwne jest nasze życie. Program da motywację, doda energii i odwagi. Dowiedzie, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli tylko wystarczająco ich pragniemy, odważymy się działać, a z porażek wyciągniemy wnioski.

„Pięknie przyprawiona” to audycja realizowana w formie gotowania na żywo. Poprowadzi ją Agnieszka Mielczarek, znana i lubiana propagatorka zdrowego stylu życia. Na antenie TVP Kobieta, blogerka i youtuberka zainspiruje kobiety do poszukiwania nowych ścieżek kulinarnych, gotowania zdrowo, w urozmaicony i niewymagający wielkiego nakładu czasu sposób.

Oferta programowa TVP Kobieta
Fot. mat. prasowe

„Trenuj z TVP Kobieta” to codzienne pasmo poranne, w którym witamy nowy dzień z gwiazdami internetu i telewizji. Każdego dnia – od poniedziałku do piątku – program będzie poświęcony innej formie aktywności fizycznej. Prowadzący zaprezentują m. in.: jogę, pilates, fitness, różne style tańca. Do wspólnych ćwiczeń zaproszeni są zarówno zaawansowani jak i początkujący.

„Ziołowa apteka” – program o leczniczych właściwościach ziół. Zbigniew Tomasz Nowak, popularyzator wiedzy z zakresu ziołolecznictwa, w rozmowie z Aleksandrą Kostką, opowie roślinach, które mają korzystny wpływ na nasz organizm i mogą być pomocne w leczeniu konkretnych chorób. Przedstawi sprawdzone receptury na herbatki, krople, syropy oraz inne specyfiki z darów natury.

Materiał powstał z udziałem TVP.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.