Tola Szlagowska 2021
Fot. Dzień Dobry TVN/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Tola Szlagowska jako nastolatka była gwiazdą zespołu Blog 27. Tak wygląda obecnie

Jej wizerunek mocno się zmienił!

Gabriela Czernecka 3 czerwca 2022 12:04
Tola Szlagowska 2021
Fot. Dzień Dobry TVN/East News

Tola Szlagowska przed laty zrobiła karierę jako wokalistka zespołu Blog 27, który stworzyła wraz z Alicją Boratyn. Niepokorna nastolatka próbowała swoich sił w świecie muzyki także po rozpadzie grupy, ale nie odniosła wielkiego sukcesu. Po czasie wróciła z nową płytą. Dzisiaj wizerunek wokalistki w niczym nie przypomina dawnego. Jak zmieniła się Tola? Zobacz, jak wygląda!

Tola Szlagowska od zawsze była związana z muzyką

Muzyka zawsze była obecna w jej domu. Jej ojciec był perkusistą Oddziału Zamkniętego, Lady Pank czy Maaanam, mama pracuje w firmie fonograficznej. Nic dziwnego, że szybko spróbowała swoich sił w tym kierunku, ale jak przyznała w wywiadzie dla magazynu VIVA!, mając piętnaście lat, na własną rękę musiała odkrywać świat muzyki: „Myślę, że nie sądzili, że muzyka to może być dla mnie coś fajnego. Nigdy nie zabierali mnie na koncerty. Czasami mam żal do taty, że musiałam sama odkrywać muzykę. Bo to ja miałam ciśnienie, nie on”, wyznała.

W wieku trzech lat poznała Alicję. Jej rodzice przyjaźnili się z rodzicami Toli Szlagowskiej, a dziewczyny naście lat później założyły zespół, którego swego czasu słuchały wszystkie nastolatki w Polsce. Zespół Blog 27 święcił triumfy.

Blog 27 Tola Szlagowska i Alicja Boratyn
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Czarne spodnie rurki, trampki, paski z ćwiekami, liczne bransoletki i mocno podkreślone na czarno oczy - tak wyglądał wówczas ich wizerunek. „Mam swój styl, a raczej jestem połączeniem stylów: punk, hip-hop, trochę elegancji. Nikogo to nie dziwi, skoro niektóre uczennice przynoszą książki do szkoły w torebkach od Louis Vuitton. Dla mnie to jest dopiero przegięcie”, mówiła podczas wywiadu Sylwii Borowskiej.

Niestety Blog 27 z dnia na dzień przestał istnieć. Alicja postanowiła odejść z zespołu: „Nie wiem do końca, bo o jej odejściu z zespołu dowiedziałam się od naszego project managera, a później z gazet. Mówiła, że manipulowałam nią, że byłam niemiła, że w zespole panowała fatalna atmosfera. O jakiej atmosferze mówiła, skoro zamierzała się rozstać i nawet się tym z nami nie podzieliła? Zawiodłam się na niej, bo nie miała odwagi powiedzieć tego wprost. Miałyśmy trzy lata, kiedy poznałyśmy się. Nasi rodzice przyjaźnili się, byłyśmy jak siostry. Urodziłyśmy się tego samego dnia – 27 listopada. Stąd też nazwa zespołu Blog 27. Kiedy odeszła, wszyscy pytali, co dalej z zespołem. Wiedziałam, że z nią czy bez niej udźwignę to”, wyznała Tola Szlagowska, mając piętnaście lat. 

Czytaj też: Sandra Kubicka o terapii i hipnozie: „Weszłam w głąb siebie i dowiedziałam się, dlaczego popełniam takie błędy, a nie inne”

Tola Szlagowska w młodości
Fot. AKPA

Kariera Toli Szlagowskiej w Stanach Zjednoczonych

Już wtedy postanowiła sobie nie poddawać się i zawalczyć o swoje marzenia. Poważnie myślała o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, by tam rozwijać swoją karierę, bo jak mówiła: „Jeśli nie spróbuję, nie daruję sobie”. Zaryzykowała i… jak widać, opłacało się. 

Po długiej przerwie młoda wokalistka wróciła i wydała utwór Recycled/Fragile, który zapowiadał jej nową płyty. „Recykling istot ludzkich nie jest etyczny. Używanie, wykorzystywanie, manipulowanie nie jest w zgodzie z moją świadomością i o tym jest ta piosenka”, zdradza na swoim Instagramie. „Ta płyta to tak naprawdę dziesięć lat emocji i energii, którą w nią włożyłam. Mam jednak świadomość, że dzisiaj muzyka przeniosła się do sieci. Sama zresztą głównie korzystam z platform streamingowych. Jeżeli ktoś czuje, że fizyczne wydanie mojej płyty go w pewnym sensie uszczęśliwi i będzie z niej często korzystał – to niech to zrobi. Jeśli jednak ma leżeć na półce, to niech się wstrzyma i posłucha mojej muzyki online", wyznała w wywiadzie dla Onetu.

Tola jest nie tylko autorką tekstu, ale i współtwórczynią muzyki. Wszystko wskazuje na to, że młoda wokalistka na stałe zagości w świecie muzyki. Fani nie kryją radości z powodu jej powrotu, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne utwory Toli Szlagowskiej!

A jak wygląda dzisiaj piosenkarka? W czwartek 2 czerwca pojawiła się na 13. urodzinach K MAG. Tola Szlagowska w niczym nie przypomina już zbuntowanej nastolatki sprzed lat, a jej wizerunek uległ znacznej zmianie.  

Zobacz także: Natalia Kukulska przeżyła małżeński kryzys. Życie u boku Michała Dąbrówki nie zawsze było sielankowe…

Tola Szlagowska kiedyś
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Tola Szlagowska 2021
Fot. Dzień Dobry TVN/East News

Tola Szlagowska, przed studiem Dzień Dobry TVN, 26.02.2021, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Tola Szlagowska, przed studiem Dzień Dobry TVN, 26.02.2021, Warszawa

Tola Szlagowska, przed studiem Dzień Dobry TVN, 26.02.2021, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News
Tola Szlagowska, przed studiem Dzień Dobry TVN, 26.02.2021, Warszawa

Tola Szlagowska, 13. urodziny K MAG, 2.06.2022, Warszawa
Fot. TRICOLORS/East News
Tola Szlagowska, 13. urodziny K MAG, 2.06.2022, Warszawa

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.