Tola Szlagowska 2021
Fot. Dzień Dobry TVN/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Tola Szlagowska jako nastolatka była gwiazdą zespołu Blog 27. Jak dziś wygląda jej życie?

Młoda piosenkarka powraca po długiej przerwie

Gabriela Czernecka 12 lutego 2021 18:54
Tola Szlagowska 2021
Fot. Dzień Dobry TVN/East News

Co dziś robi Tola Szlagowska? W świadomości słuchaczy dała się poznać jako niepokorna nastolatka z zespołu Blog 27. Po rozpadzie zespołu próbowała swoich sił w świecie muzyki, ale nie było o niej zbyt głośno. Teraz powraca w wielkim stylu i nie ma wątpliwości, że Tola na stałe zagości w show-biznesie. Czym zaskoczy swoich słuchaczy? Jak dziś wygląda i jakie są jej plany na przyszłość? Poznajcie szczegóły!

Jak dziś wygląda Tola Szlagowska?

Muzyka zawsze była obecna w jej domu. Jej ojciec był perkusistą Oddziału Zamkniętego, Lady Pank czy Maaanam, mama pracuje w firmie fonograficznej. Nic dziwnego, że szybko spróbowała swoich sił w tym kierunku, ale jak przyznała w wywiadzie dla magazynu VIVA!, mając piętnaście lat, na własną rękę musiała odkrywać świat muzyki: „Myślę, że nie sądzili, że muzyka to może być dla mnie coś fajnego. Nigdy nie zabierali mnie na koncerty. Czasami mam żal do taty, że musiałam sama odkrywać muzykę. Bo to ja miałam ciśnienie, nie on”, wyznała.

W wieku trzech lat poznała Alicję. Jej rodzice przyjaźnili się z rodzicami Toli Szlagowskiej, a dziewczyny naście lat później założyły zespół, którego swego czasu słuchały wszystkie nastolatki w Polsce. Zespół Blog 27 święcił triumfy.

Blog 27 Tola Szlagowska i Alicja Boratyn
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Czarne spodnie rurki, trampki, paski z ćwiekami, liczne bransoletki i mocno podkreślone na czarno oczy - tak wyglądał wówczas ich wizerunek. „Mam swój styl, a raczej jestem połączeniem stylów: punk, hip-hop, trochę elegancji. Nikogo to nie dziwi, skoro niektóre uczennice przynoszą książki do szkoły w torebkach od Louis Vuitton. Dla mnie to jest dopiero przegięcie”, mówiła podczas wywiadu Sylwii Borowskiej.

Niestety Blog 27 z dnia na dzień przestał istnieć. Alicja postanowiła odejść z zespołu: „Nie wiem do końca, bo o jej odejściu z zespołu dowiedziałam się od naszego project managera, a później z gazet. Mówiła, że manipulowałam nią, że byłam niemiła, że w zespole panowała fatalna atmosfera. O jakiej atmosferze mówiła, skoro zamierzała się rozstać i nawet się tym z nami nie podzieliła? Zawiodłam się na niej, bo nie miała odwagi powiedzieć tego wprost. Miałyśmy trzy lata, kiedy poznałyśmy się. Nasi rodzice przyjaźnili się, byłyśmy jak siostry. Urodziłyśmy się tego samego dnia – 27 listopada. Stąd też nazwa zespołu Blog 27. Kiedy odeszła, wszyscy pytali, co dalej z zespołem. Wiedziałam, że z nią czy bez niej udźwignę to”, wyznała Tola Szlagowska, mając piętnaście lat. 

Tola Szlagowska w młodości
Fot. AKPA

Kariera Toli Szlagowskiej w Stanach Zjednoczonych

Już wtedy postanowiła sobie nie poddawać się i zawalczyć o swoje marzenia. Poważnie myślała o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych, by tam rozwijać swoją karierę, bo jak mówiła: „Jeśli nie spróbuję, nie daruję sobie”. Zaryzykowała i… jak widać, opłacało się. 

Młoda wokalistka wróciła właśnie po długiej przerwie i wydała utwór Recycled/Fragile, który jest zapowiedzią jej nowej płyty. „Recykling istot ludzkich nie jest etyczny. Używanie, wykorzystywanie, manipulowanie nie jest w zgodzie z moją świadomością i o tym jest ta piosenka”, zdradza na swoim Instagramie. 

Tola jest nie tylko autorką tekstu, ale i współtwórczynią muzyki. Wszystko wskazuje na to, że młoda wokalistka na stałe zagości w świecie muzyki. Fani nie kryją radości z powodu jej powrotu, a my z niecierpliwością czekamy na kolejne utwory Toli Szlagowskiej! 

Tola Szlagowska kiedyś
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Tola Szlagowska 2021
Fot. Dzień Dobry TVN/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.