Fot. East News
ZE ŚWIATA MUZYKI

Opublikowano nową piosenkę Whitney Houston! To prawdziwy hit

W najbliższym czasie zostanie prawdopodobnie wydany pośmiertny album diwy

Konrad Szczęsny 28 czerwca 2019 15:31
Fot. East News

To prawdziwa gratka dla fanów zmarłej w 2012 roku artystki. Opublikowano właśnie utwór Higher love, cover piosenki Steve'a Winwooda, który w 1990 roku wykonała publicznie Whitney Houston a który nie był dostępny w szerszej dystrybucji. Aż do teraz! Jego miksu po 29 latach podjął się uznany norweski producent i DJ - Kygo. Fani spekulują, że to zwiastun pośmiertnego albumu sygnowanego imieniem i nazwiskiem legendarnej artystki, który ujrzy światło dzienne już niebawem...

Higher love - now utwór Whitney Houston

Whitney Houston wykonała piosenkę Higher Love jedynie raz w 1990 roku w trakcie koncertu w Tokio. Rok później weszła do studia i nagrała wokale, by utwór został opublikowany na reedycji albumu I'm Your Baby Tonight. Niestety, planów szerszej dystrybucji nigdy nie zrealizowano. Aż do teraz!

Niełatwego zadania wyprodukowania go na nowo podjął się Kygo, uznawany obecnie za jednego z najpopularniejszych i najlepszych DJów na świecie. Norweg, który tak naprawdę nazywa się Kyrre Gørvell-Dahll, nadał utworowi nowe, bardzo nowoczesne brzmienie i wykorzystał oczywiście wokal zmarłej w 2012 roku Whitney Houston.

„Dla mnie to prawdziwy zaszczyt. Kiedy spadkobiercy Whitney zwrócili się do mnie z propozycją tej współpracy, uznałem, że to wyjątkowa szansa. Whitney to jedna z najlepszych wokalistek w historii. Zaaranżowałem ten utwór na nowo i jestem bardzo zadowolony z finalnego efektu”, podkreśla Kygo.

To niezwykle znaczące, że utwór wydano właśnie teraz. Ostatnia premierowa piosenka diwy, która została opublikowana, to I look to you i miało to miejsce 10 lat temu.

Śmierć Whitney Houston

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 w jednym z hoteli w Beverly Hills. Artystka utonęła w wannie po tym, jak przyjęła narkotyki. Jej śmierć pogrążyła w rozpaczy miliony fanów na całym świecie. Diwa była uznawana za tę, która - zaraz po Madonnie – sprzedała najwięcej w historii (około 200 milionów sztuk). Trafiła także do Księgi Rekordów Guinnessa jako ta, która za życia otrzymała najwięcej muzycznych wyróżnić w związku z działalnością artystyczną  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tomorrow! 🎶 @whitneyhouston

Post udostępniony przez Kygo (@kygomusic)

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.