Danny Keough, Lisa Marie Presley, 1991
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images
historie miłosne

Po latach zrozumiała, że był jej największą miłością. Przy nim czuła się szczęśliwa

Lisa Marie Presley zostawiła pierwszego męża dla Michaela Jacksona. Do końca żałowała tej decyzji

Olga Figaszewska 12 stycznia 2024 19:54
Danny Keough, Lisa Marie Presley, 1991
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Lisa Marie Presley odeszła rok temu, 12 stycznia. Wciąż trudno pogodzić się z przedwczesną śmiercią córki Elvisa Presleya. Kilka dni przed tragicznymi wydarzeniami pojawiła się na czerwonym dywanie podczas gali rozdania Złotych Globów. Nikt nie spodziewał się tragicznego zakończenia. Lisa Marie Presley jako córka jednego z najpopularniejszych artystów wszech czasów nie miała łatwego życia. Pragnęła kochać i być kochana, ale nie miała szczęścia w miłości. Jedyna córka króla rock'n'rolla czterokrotnie wychodziła za mąż. Mówi się, że prawdziwie szczęśliwa była z pierwszym mężem. Jej związek z Dannym Keoughem nie trwał długo. Choć Lisa Marie Presley odeszła do innego, to z pierwszym mężem do końca łączyła ją wyjątkowa przyjaźń. 

Lisa Marie Presley – pierwszy mąż był miłością jej życia. Żałowała, że zostawiła go dla innego mężczyzny

Jej dzieciństwo skończyło się wraz z rozwodem rodziców – Elvisa Presleya i Priscilli Presley. Świat Lisy rozpadł się na kawałki, straciła poczucie bezpieczeństwa. Cztery lata później przyszła kolejna tragedia, na którą nie była przygotowana. Nikt by nie był. Miała dziewięć lat, gdy znalazła w domu ciało nieprzytomnego ojca. Było już za późno, by go uratować. Elvis Presley zmarł w wyniku ataku serca. Wspomnienia obrazów z tamtego dnia na zawsze zmieniły jej życie. Wkrótce potem wpadła w sidła używek: narkotyków i alkoholu. Priscilla Presley nie mogła poradzić sobie z zachowaniem córki, obawiała się o jej zdrowie, dlatego podjęła decyzję o umieszczeniu jej w szkole z internatem. A kiedy i to rozwiązanie nie mogło, zapisała ją do centrum scjentologicznego, gdzie Lisa pracowała z osobami uzależnionymi od narkotyków. To pomogło jej wyjść z nałogu. „To mnie nauczyło odpowiedzialności”, przekonywała potem Lisa Marie Presley.

Miłość swojego życia poznała w 1985 roku w Celebrity Center, gdzie wynajmowała apartament. Muzyk Danny Keough całkowicie zawrócił jej w głowie. Oboje uczęszczali do kościoła scjentologów, byli zafascynowani muzyką, pragnęli tworzyć i budować wspólne szczęście. Lisa miała 20 lat, gdy przysięgała mu miłość i wierność. Pobrali się 3 października 1988 roku, a cicha i skromna uroczystość odbyła się w kościele scjentologów. W  tym wyjątkowym dniu towarzyszyli im najbliżsi. „Lisa poślubiła Daniela, który był jej chłopakiem przez ostatnie trzy lata. Jestem podekscytowana ich szczęściem. Danny to świetny facet, nie mogłabym byś szczęśliwsza. Para wybiera się w trzymiesięczną podróż poślubną”, informowała jej matka. Priscilla Presley mocno im kibicowała i wspierała.

Czytaj też: Marian Kociniak był ojczymem dla syna ukochanej żony Grażyny, córka nazywała go księciem z bajki

Danny Keough, Lisa Marie Presley, 1990
Fot. Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images

Danny Keough, Lisa Marie Presley, 1990

Małżeństwo Lisy Marie Presley i Danny'ego Keougha. Dlaczego się rozwiedli?

Wkrótce potem okazało się, że para spodziewa się swojego pierwszego dziecka. 29 maja 1989 roku na świecie pojawiła się ich córka - Danielle Riley Keough. Trzy lata później Lisa Marie Presley i Danny Keough po raz drugi zostali rodzicami. Nie posiadali się z radości, gdy okazało się, że wokalistka spodziewa się syna. Benjamin urodził się 21 października 1992 roku. „Wiedziałam, że Danny to ktoś, z kim mogę być związana przez resztę życia. Wiedziałem, że będzie dobrym ojcem”, opowiadała.

Niestety, szczęście rodziny nie trwało długo. Po prawie sześciu latach Danny i Lisa informowali o rozpadzie swojego związku. W wywiadach artystka podkreślała potem, że rozstali się w szacunku i zgodzie. Wspólnie wychowywali dzieci, nadal razem współpracowali. Danny grał nawet na basie w zespole artystki. Ich przyjacielskie relacje potwierdza późniejsza wypowiedź Lisy. „Jest najlepszym przyjacielem na całym świecie”, tłumaczyła w Rolling Stones w 2003 roku. Z kolei w rozmowie z Marie Claire z 2007 roku zwierzyła się, że wyszła za mąż za wcześnie, miała 20 lat. Dodawała też, że w pewnym momencie oboje pogubili się z Dannym w małżeństwie, poróżnił ich majątek i walka o władzę. „Mężczyźnie trudno jest być z kobietą silniejszą i bogatszą”, opowiadała.

Danny Keough, Lisa Marie Presley, 1990
Fot. Photo by Jeff Kravitz/FilmMagic

Danny Keough, Lisa Marie Presley, 1990

Lisa Marie Presley wkrótce po rozwodzie z pierwszym mężem wyszła za Michaela Jacksona

Dwadzieścia dni po rozwodzie Lisa Marie Presley wyszła za Michaela Jacksona, z którym spotykała się jeszcze będąc żoną Danny’ego Keougha.  Księżniczka rock’n’rolla  i król popu błyskawicznie stali się jedną z najgłośniejszych, najbardziej kontrowersyjnych par show-biznesu. Wokalista walczył wówczas z oskarżeniami o wykorzystywanie nieletnich, pedofilię. Lisa wierzyła w jego niewinność i w to, że zdoła go uratować. Jej matka, Priscilla Presley od początku była przeciwna tej relacji. Uważała, że Jackson wykorzystuje córkę do ocieplenia swojego wizerunku. „Wierzyłam, że nie zrobił nic złego, że został niesłusznie oskarżony i, owszem, zaczęłam się w nim zakochiwać. Chciałam go uratować. Czułam, że mogę to zrobić”, przekonywała Lisa. Lisa nie myślała o tym, co myślą inni. Potem przyznawała, że tkwiła w dziwnej bańce. Nie dostrzegała zmian, jakie zachodzą w jej życiu, jak patrzą na nią inni. „Żyłam w jakiejś iluzji. Miałam pewną romantyczną wizję w głowę, że będę jego wybawicielką i wspólnie zmienimy wszystko wokół na lepsze. Jedyne, co z niego wyniosłam, to burza g.... I wyszłam z tego”, wspominała. Małżeństwo z królem popu nie przyniosło jej szczęścia. Rozstali się po dwóch latach (1996 roku), do końca pozostając przyjaciółmi.

Według relacji osób z ich otoczenia, nic nie wskazywało na to, że Michaela Jacksona i Lisę Marie Presley łączyła romantyczna relacja. „Lisa i Michael mieli dziwny związek. Nigdy nie widziałem, żeby mieli jakąkolwiek prawdziwą romantyczną interakcję. Byli bardziej jak przyjaciele niż kochankowie, nie było zbyt wiele chemii między nimi”, mówił jednej z pracowników artysty w głośnym dokumencie. 

Trzecim mężem gwiazdy był Nicholas Cage. Gwiazda wyszła za aktora w 2002 roku, a po 108 dniach byli już po rozwodzie. Po raz czwarty wyszła za mąż za muzyka Michaela Lockwooda. Wspólnie doczekali się bliźniaczek Finley Aaron Love i Harper Vivienne Ann. Dziesięć lat później rozstawali się w atmosferze skandalu, walcząc o opiekę nad dwójką dzieci.

Czytaj też: Przez lata bał się, że ludzie ocenią go niesprawiedliwie. Wojciecha Manna i jego syna łączy silna relacja

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, Paryż, 05.09.1994 rok
Fot. AP Photo/file/Laurent Rebours

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, Paryż, 05.09.1994 rok

Lisa Marie Presley – pierwszy mąż wspierał ją w ostatnich latach życia

W 2020 roku Lisa Marie Presley przeżyła jeszcze jedną wielką tragedię. Wspólnie z byłym mężem, Dannym Keoughem pożegnała ukochanego syna, który odebrał sobie życie w wieku 27 lat. „Przejście przez ten ohydny żal, który absolutnie zniszczył i roztrzaskał moje serce i duszę prawie do zera, pochłonęło mnie w całości. Niewiele więcej poza pozostałą trójką dzieci zajmuje mój czas i uwag”, mówiła. Wraz z synem straciła też część siebie.   

„Proszę, poczekaj na mnie moja miłości i trzymaj mnie za rękę, kiedy zostanę tu, by dalej chronić i wychowywać twoje małe siostry i być tu dla Riley. Wiem, że chciałbyś tego. Wszystkiego najlepszego mój słodki chłopcze. Byłeś zbyt dobry dla tego świata”, dodawała.

W tych najtrudniejszych chwilach mogła liczyć na wsparcie bliskich. Danny Keough także był blisko niej. Mimo rozstania wciąż pozostawali rodziną i najlepszymi przyjaciółmi, a od tragicznej śmierci syna mieszkali razem.

Jak podają zachodnie media, to Danny Keough próbował ocalić Lisę Marie Presley. Nieprzytomną aktorkę w domu w dzielnicy Calabasas w Los Angeles znalazła jej pokojówka. Lisa przeszła zawał serca. Muzyk prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową, czekając na przyjazd służb medycznych. Niestety, mimo wysiłków i natychmiastowej pomocy, lekarzom nie udało jej się uratować. Lisa Marie zmarła w szpitalu 12 stycznia w wieku 54 lat po dwóch zatrzymaniach akcji serca.  

Źródło: Onet, Ofeminin, Wp.pl, Pomponik, Mirror, People, Co za tydzień

Lisa Marie Presley, Los Angeles, 16.10.2017 rok
Fot. Jon Kopaloff/FilmMagic

Lisa Marie Presley, Los Angeles, 16.10.2017 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.