Fot. Teodor Ryszkus / Forum
z życia gwiazd

Krzesimir Dębski z pierwszego małżeństwa doczekał się córki. Dekadę temu piękna Dobromiła była na ustach wszystkich

Nietypowe imiona w ich rodzinie mają związek z tradycją

Marcjanna Maryszewska 8 grudnia 2023 18:50
Fot. Teodor Ryszkus / Forum

Miłość Krzesimira Dębskiego i Anny Jurksztowicz to już przeszłość. Trwający od 30 lat związek z żoną nie przetrwał przez niewierność. Nie było to jednak pierwsze małżeństwo kompozytora, lecz ta historia owiana jest tajemnicą. Wiadomo natomiast, że jej owocem jest dwójka dzieci: syn Tolisław i córka Dobromiła, którą do tej pory tylko raz pokazał na ściance...

Krzesimir Dębski ma córkę z pierwszego małżeństwa. Nie poszła w jego ślady

U boku Anny Jurksztowicz spędził blisko trzy dekady życia. Dużo krócej trwało jego pierwsze małżeństwo, którego szczegóły nadal są owiane tajemnicą. Nie wiadomo nawet, kim jest kobieta, której Krzesimir Dębski oddał wówczas swoje serce oraz założył rodzinę. Para wychowała dwójkę dorosłych już dzieci: Tolisława oraz jego młodszej siostry, Dobromiły.

W jednym z archiwalnych wywiadów kompozytor mówił, że syn poszukuje swojej drogi i zmienia kierunki studiów. Z kolei Dobromiła z zapałem studiowała język nowogrecki. Jak okazało się kilka lat później, pasję do języków obcych połączyła z pracą.

ZOBACZ: Krzesimir Dębski był żonaty dwa razy, nigdy o tym nie mówił. Ma jeszcze dwoje dzieci

Krzesimir Dębski nie pokazywał się publicznie z córką z pierwszego małżeństwa. Trudno się dziwić, że ich wspólne zdjęcia z 2016 roku wywołały ogromną sensację. Wówczas media informowały, że Dobromiła Dębska nie poszła w ślady taty i zdecydowała się zostać stewardessą w jednej z brytyjskich linii lotniczych! Do wiedzy publicznej podano również, iż mężem młodej kobiety jest Ashley Braun. Jednak na chwilę obecną nie wiadomo, jak wygląda życie córki kompozytora — od tamtego dnia minęło już ponad dziesięć lat, a ona sama przestała uczestniczyć w życiu publicznym ojca.

Krzesimir Dębski, Dobromiła Dębska, Warszawa 25.02.2013

Fot. Kurnikowski / AKPA

Krzesimir Dębski: słowiańskie imiona związane są z rodzinną tradycją

Uwadze nie mogą umknąć nietypowe personalia w klanie Dębskich. Kompozytor wyjaśnił kiedyś, że ma to związek z rodzinną tradycją, a od kilku pokoleń nowo narodzeni członkowie rodziny otrzymują imiona słowiańskie. "To jest śmieszna historia, bo moja rodzina była dość mocno "zaustriaczona". Mój dziadek miał na imię Leopold, na cześć arcyksięcia. Po odzyskaniu niepodległości postanowiono jednak wrócić do imion słowiańskich" — tumaczył Krzesimir Dębski w wywiadzie dla portalu salon24.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Córka Juliusza Machulskiego współpracowała z ojcem. Dzięki niemu zrozumiała, co chce robić w życiu

Kiedyś nadanie podobnie brzmiącego imiona mogło być problemem, jednak obecnie panuje w tej kwestii pełna swoboda. Muzyk jest bardzo dumny z kultywowanej w jego rodzinie tradycji. "W rodzinie mamy jeszcze Tolisława, Dobromiłę, moi bracia mają córki: Ulesławę i Wiarosławę. Starszy brat jest Wisław, młodszy Sławosz, syn mojego brata mieszkającego w Kanadzie ma imię Remesław" — podkreślał w tej samej rozmowie, wymieniając m.in. dzieci z pierwszego małżeństwa.  

Źródło: Fakt.pl, Plejada.pl

Krzesimir Dębski, VIVA! 25/2016

Krzesimir Dębski, VIVA!, grudzień 2016, 25/2016
Fot. Maksymilian Rigamonti

Krzesimir Dębski, Dobromiła Dębska, Warszawa 25.02.2013

Fot. Kurnikowski / AKPA

Krzesimir Dębski, Dobromiła Dębska, Warszawa 25.02.2013

Fot. Teodor Ryszkus / Forum

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.