ZE ŚWIATA MUZYKI

Symbol seksu, złoty chłopak szwajcarskiej piosenki. Kim jest Luca Hanni?

Przebojem „She got me” zdobył 4. miejsce na tegorocznej Eurowizji!

Konrad Szczęsny 14 sierpnia 2019 17:17

W październiku tego roku skończy 25 lat, ma na koncie wiele przebojów, na tegorocznej Eurowizji w barwach Szwajcarii zajął znakomite 4. miejsce i planuje podbić serca polskiej publiczności w trakcie trwającego właśnie festiwalu w Sopocie swoim hitem She got me! Luca Hanni już dzisiaj wystąpi na deskach Opery Leśnej. Czy powtórzy sukces, który osiągnął w maju w Tel Awiwie i zdobędzie Bursztynowego Słowika?

Luca Hanni, wykonawca hity She got me: teledysk, występ na Eurowizji

Utwór, z którym trzy miesiące temu w Izraelu uplasował się na znakomitym 4. miejscu, jest doskonale znany polskim słuchaczom. Usłyszeć go można w największych stacjach radiowych. Nic dziwnego! She got me to popowa, szybka kompozycja, która łatwo zapada w pamięć i wielu porównuje ją do Despacito -piosenki, która dwa lata temu biła na całym świecie rekordy popularności. Co ciekawe, pierwotnie producenci planowali nadać utworowi tytuł Dirty Dancing, jednak istniały obawy co do praw do niego, który posiadają twórcy filmu o tym samym tytule z Patrickiem Swayze i Jennifer Grey w rolach głównych.

Luca Hanni przed tegoroczną Eurowizją był wymieniany w gronie faworytów za sprawą notowań bukmacherów i typowań fanów konkursu, zrzeszonych w organizacji OGAE. Na miejscu cieszył się ogromnym zainteresowaniem akredytowanych dziennikarzy. Jego prezentacja była bardzo dynamiczna i nagradzana wiele razy gromkimi brawami a stała za nią uznana szwedzka choreografka, Sacha Jean-Baptiste, która m.in. opracowała układ do Fuego Eleni Foureiry, która w 2018 roku zajęła na Eurowizji znakomite drugie miejsce.

Ostateczny wynik - 4. miejsce - był najlepszym wynikiem Szwajcarii w finałowych szrankach od 1993 roku! Nic dziwnego, że po powrocie do kraju Luca Hanni był witany przez rodaków jak zwycięzca. 

Poniżej teledysk Szwajcara oraz jego dwa występy z Eurowizji: z półfinału i finału tegorocznego widowiska.

Oficjalny teledysk:

Występ półfinałowy Luki Hanniego: Występ finałowy Luki Hanniego:

Tekst piosenki She got me Luki Hanniego:

Oto tekst piosenki, która przyniosła Szwajcarii miejsce w czołowej piątce tegorocznej Eurowizji:

I noticed her when she arrived
Kinda of lady that mama like
But mama, she ain't here tonight
Gettin' rowdy, rowdy
When she poured out a little spice
Got the whole place on a vibe
Monday night into Friday night
Gettin' rowdy, rowdy

She let her body talk
She make the party stop
She gettin' naughty, ya
Droppin' it, droppin' it down

When she go low, when she go low
She go so low, she go so low
Oh, she know, oh
Oh, she know she got me dirty dancin'
When she go low, when she go low
She go so low, she go so low
Oh, she know, oh
Oh, she know she got me dirty dancin'

Dirty dancin'
Dirty dancin'
Dirty dancin'

Oh, she lightin' the fire now
We're goin' wild, like an animal
All in, gonna sweat it out
Gettin' rowdy, rowdy
Turnin' heads and turnin' up
Breakin' necks,…

Luca Hanni: życie prywatne, dziewczyna, Instagram, wiek

Luca Hanni przyszedł na świat w szwajcarskim Bernie, czwartym co do wielkości mieście w kraju. Urodził się 8 października 1994 roku, zatem za dwa miesiące skończy 25 lat. W szerszej świadomości zaistniał w 2012 roku, dzięki zwycięstwu w dziewiątej edycji Deutschland sucht den Superstar, lokalnym odpowiedniku Idola. Jednak wiadomo, że już od dziecka wykazywał zainteresowanie muzyką. Uczył się m.in. gry na perkusji, zaś w wieku 9 lat opanował samodzielnie umiejętność posługiwania się gitarą oraz fortepianem. Jako ciekawostkę należy odnotować, że przez dwa lata jego życie związane było z rzemieślnictwem, a dokładniej z... murarstwem! Porzucił je jednak dla muzyki.

Luca Hanni wydał do tej pory cztery płyty, z czego każda wylansowała kilka hitów. Pierwszą piosenką, która wspięła się na szczyty list przebojów w Szwajcarii, ale też w Austrii i Niemczech, był utwór Don’t Think About Me. Tytuły albumów sygnowanych imieniem i nazwiskiem 25-latka:

- My Name Is Luca (2012)

- Living the Dream (2013)

- Dance Until We Die (z Christopherem S; 2014)

- When We Wake Up (2015).

Z uwagi na imponującą muskulaturę i perfekcyjną sylwetkę, którą często chwali się w mediach społecznościowych, zaangażowany również został w 2012 roku w kampanię męskiej bielizny marki „Nick Tyler”

Dla wszystkich wielbicielek Luki Hanniego mamy jednak złą wiadomość: Szwajcar jest w szczęśliwym związku z o dwa lata starszą Michèle Affolter. Zdjęcia jego ukochanej możecie zobaczyć w naszej galerii.

Czy 25-latek sięgnie po laur zwycięstwa w tegorocznym konkursie o Bursztynowego Słowika? Przekonamy się niebawem!  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.