Agata Młynarska i Jan Młynarski, promocja książki „Od oddechu do oddechu” zbiór tekstów Wojciecha Młynarskiego, 17.01.2017
Fot. Mariusz Gaczyński/East News
RELACJE GWIAZD

Długo nie mogli znaleźć wspólnego języka. Agata Młynarska i jej brat Jan dopiero po latach odnowili swoją relację

Połączyła ich choroba ojca... 

Maria Elas 3 listopada 2023 16:51
Agata Młynarska i Jan Młynarski, promocja książki „Od oddechu do oddechu” zbiór tekstów Wojciecha Młynarskiego, 17.01.2017
Fot. Mariusz Gaczyński/East News

Przez lata żył w cieniu sławnych sióstr. Niektórzy nie wiedzą nawet, że znany poeta Wojciech Młynarski oprócz dwóch córek ma także syna! Mężczyzna również wybrał karierę w show-biznesie, jednakże w porównaniu do sióstr, zajął się muzyką. Chociaż wcześniej rodzeństwo się nie dogadywało, dzisiaj są przyjaciółmi. Jak wyglądają relacje Jana Młynarskiego z jego siostrą Agatą?

Rodzeństwo Młynarskich nie dogadywało się przez lata

Jan Młynarski bardzo dba o swoją prywatność i nieczęsto zdradza szczegóły ze swojego życia. Długo nie była znana nawet dokładna data jego urodzenia. Teraz już wiadomo, że muzyk urodził się 2 listopada 1979 r. w Warszawie jako trzecie, najmłodsze dziecko Wojciecha Młynarskiego i Adrianny Godlewskiej. 

Dzieciństwo w rodzinie Młynarskich miało nie należeć do najłatwiejszych. Dziennikarka Agata Młynarska tak w podcaście „Rok dla ciała” wspomina wczesne lata: „Byłam dzieckiem, które dorastało w bardzo specyficznym otoczeniu. Miałam bardzo nieprzeciętnych rodziców. Dorastałam w towarzystwie ojca-geniusza, który bardzo ciężko chorował na chorobę afektywną dwubiegunową. To zdominowało naszą sytuację rodzinną”, opowiadała. „Moja mama jest aktorką. Byli to ludzie pracy twórczej, z gigantycznym ego, bo każdy aktor, aktorka, twórca, człowiek sceny musi mieć ego. To nie jest zarzut, to jest warunek, żeby im się udało [...]” mówiła.

Czytaj także: Wszyscy zazdrościli mu kariery, sukcesów i urody. Andrzej Badeński zapracował na sławę sportowego playboya

Skomplikowana sytuacja rodzinna spowodowała, że w relacjach pomiędzy rodzeństwem: dwoma siostrami, Agatą i Pauliną oraz ich jedynym bratem, Janem, również brakowało zażyłości. Nie pomagały w tym także ich silne, indywidualne charaktery. „Nie zawsze było nam po drodze, nie zawsze potrafiliśmy się dogadać. I nie zawsze mieliśmy dla siebie czas. [...] Ale tak naprawdę nie mieliśmy wobec siebie aż takich złości. Po prostu każde z nas szło inną drogą. Robiło co innego, co innego się nam podobało, każdy z nas chciało być bardzo niezależne” mówiła prezenterka w programie „Dzień Dobry TVN”. Dodała także, że jej brat chciał pracować na swój sukces sam: „Jasiek nie lubił wtrącania się w jego robotę”.

Paulina Młynarska, Agata Młynarska, Jan Młynarski, Adrianna Godlewska, Wojciech Młynarski, Warszawa, grudzień 1990
Fot. Andrzej Wiernicki / Forum

Paulina Młynarska, Agata Młynarska, Jan Młynarski, Adrianna Godlewska, Wojciech Młynarski, Warszawa, grudzień 1990

Jan Młynarski zbliżył się do sióstr, gdy stan ich ojca się pogorszył

Ich relacja zmieniła się diametralnie, gdy w ich życiu pojawiła się wspólna tragedia: najpierw długa choroba, a później i śmierć ich ojca, Wojciecha Młynarskiego. Znany polski poeta i piosenkarz zmarł  w 2017 r. w wieku 76 lat. „Musimy sobie na nowo poukładać świat bez Taty, który był niesamowicie mocną osobowością. To nie będzie łatwe. Byliśmy we trójkę, więc wtedy naprawdę błogosławiłam los, że mam rodzeństwo”, mówiła Agata Młynarska dla magazynu „Show”. Rodzeństwo, które wcześniej nie spędzało ze sobą zbyt wiele czasu, bardzo zbliżyło się podczas tego smutnego dla nich okresu. „Dawniej darliśmy ze sobą koty, między nami była też spora różnica wieku. Dzięki bratu i siostrze mogliśmy podzielić się tą opieką. Wiedziałam, że kiedy ja byłam zajęta albo wyjeżdżałam, oni przejmą obowiązki. Ja byłam na miejscu, kiedy oni nie mogli”, dodała prowadząca programu „Świat się kręci”

Po wspólnym pożegnaniu ojca ich więzy pozostały zacieśnione. Rodzeństwo razem zaopiekowało się fundacją, którą na kilka miesięcy przed swoją śmiercią założył wraz ze swoimi dziećmi Wojciech Młynarski. Jak możemy przeczytać w opisie na stronie, podstawowymi celami fundacji są „wspieranie i promocja twórczości autorów, kompozytorów i wykonawców utworów muzycznych oraz opieka nad dorobkiem artystycznym Wojciecha Młynarskiego”. 

Zobacz również: Sekret Jerzego Połomskiego ujrzał światło dzienne po latach. Przyjaciółka artysty zaskakuje wyznaniem

Jan Młynarski, Wojciech Młynarski
Fot. TRICOLORS/East News

Jan Młynarski z ojcem, Wojciechem Młynarskim na koncercie „Młynarski plays Młynarski”, 2010 r. 

Agata Młynarska i Jan Młynarski odbudowali swoją relację

Po latach na szczęście nie łączą ich jedynie interesy fundacji, ale także i rodzinne ciepło i przyjacielskie relacje. W lipcu 2021 r. Agata Młynarska zdecydowała się wyjechać z mężem Przemysławem Schmidtem i zamieszkać chwilowo w Hiszpanii. Jednym z gości, który odwiedził ich na Półwyspie Iberyjskim, był nikt inny, jak jej brat Jan! Muzyk zabrał ze sobą swoją żonę Paulinę oraz ich córki, Helenę i Różę. Na swoim profilu na Instagramie gwiazda telewizji opublikowała zdjęcia z tych wspólnych wakacji. W opisie porównała także brata do ich ojca. Artysta również spędził większość życia otoczony przez kobiety, których w jego rodzinie było znacznie więcej, niż mężczyzn: „Jasiek trochę jak nasz Tata, babski król. Ale sytuację ratował Przemek. Bo nasza rodzina to silne dziewczyny w liczebnej przewadze”.

Dziś Jan Młynarski i jego starsza siostra Agata wciąż utrzymują kontakt i wspierają się nawzajem. 1 listopada 2023 r. zdecydowali się razem kwestować na corocznej zbiórce funduszy na rzecz cmentarza na Starych Powązkach. Działająca od 49. akcja scala świat kultury, nauki, życia społecznego i politycznego na rzecz ochrony i renowacji zabytkowych nagrobków i kapliczek, a także pielęgnowania pamięci o spoczywających tam ludziach.

Zdjęciami ze zbiórki dziennikarka i prezenterka podzieliła się w swoich mediach społecznościowych. Wygląda na to, że po raz drugi ani Agata Młynarska, ani jej młodszy brat Jan, nie dopuszczą do tego, by ich odnowiona więź się kiedykolwiek ochłodziła. Dowodem na to jest również post w mediach społecznościowych, który z okazji urodzin mężczyzny opublikowała była gwiazda TVP. „A imię jego 40 i 4 !!!@jan_emil_mlynarski kończy dziś 44 lata. Byłam w pierwszej klasie liceum, jak się urodził. Jego wielka miłość to muzyka. Jazz. Warszawa. Tatry. Nade wszystko córki i żona. Wierny sobie i pamięci. Zbiera opowieści i opowiada o świecie, który odszedł. Dobra robota. Najlepszego bracie!”, napisała.

Całemu rodzeństwu, a w szczególności obchodzącemu niedawno urodziny Janowi Młynarskiemu, życzymy wszystkiego dobrego!  

Czytaj także: Od lat są sobie bliscy, bardzo się wspierają. Co naprawdę łączy Edytę Górniak i Rafała Brzozowskiego?

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.