Z ŻYCIA GWIAZD

Legendarna królowa muzyki country, Dolly Parton, obchodzi 75. urodziny!

Tego o niej nie wiedzieliście!

Gabriela Czernecka 19 stycznia 2021 10:45

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie wiedziałaby, kim jest Dolly Parton! „Jolene”, „I will always love you” czy „9 to 5” to zaledwie nieliczne z tych, które wykonywała i wciąż wykonuje gwiazda country. Bo dla Dolly Parton wiek nie ma znaczenia. Piosenkarka świętuje dziś 75. urodziny i ani myśli znikać ze sceny!

Urodziny Dolly Parton

Takiej drugiej gwiazdy na świecie jak Dolly Parton nie ma! Gdy zaczynała karierę, mówiono na nią „głupia blondynka z wielkim biustem”. Wbrew powszechnej opinii, to właśnie natapirowane blond włosy, obcisłe ubrania, wysokie szpilki i mocny makijaż stały się jej znakiem rozpoznawczym.

Parton udowodniła jednak, że ładny wygląd to tylko dodatek do genialnego głosu, a za wielkim sukcesem muzycznym kryje się poruszająca historia kobiety, która musiała pokonać wiele trudności.

Dolly Parton w 1984 roku

Dolly Parton, 1984 rok
Fot. 20th Century-Fox/Getty Images

Cierpiała z powodu złamanego serca po zdradzie męża. Walczyła z nadwagą, aż wylądowała w szpitalu z krwotokiem wewnętrznym w wyniku przejedzenia. Los jej nie oszczędzał, ale nigdy się nie poddała.

„Pewnego popołudnia siedziałam na górze w mojej sypialni. Nagle zobaczyłam pistolet, który trzymałam w szafce przy łóżku na wypadek włamywaczy. Patrzyłam na niego przez długi czas... Gdy wzięłam go do ręki, nasz pies Popeye wbiegł po schodach. Tupanie jego łap przywołało mnie do rzeczywistości. Odłożyłam broń, potem się pomodliłam. Wierzę, że przybycie Popeye’a było w jakimś sensie wiadomością od Boga”, przyznała piosenkarka w jednym z wywiadów.

Trudne momenty tylko zmotywowały artystkę do działania i zainspirowały do napisania kolejnych piosenek. To Dolly Parton jest autorką hitu „I Will Always Love You”, który wypromowała Whitney Houston. Wśród jej najpopularniejszych utworów są również: „Jolene”, „Islands in the steram”, „9 to 5”, czy „Coat of Many Colors”. Wystąpiła też w kilkunastu filmach, jak „Stalowe magnolie”, „Radośnie śpiewajmy”, „Od dziewiątej do piątej”, oraz „Cudownych Świąt”.

Dziś Dolly Parton świętuje 75. urodziny! Piosenkarka jest autorką ponad trzech tysięcy piosenek, wciąż koncertuje i gra w filmach. Sprawdźcie w naszym wideo, czego o niej nie wiecie! 

Dolly Parton, 2014 rok
Fot. Valerie Macon/Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?