Alicja Szemplińska
Fot. Instagram
O TYM JEST GŁOŚNO

Alicja Szemplińska o Eurowizji 2021: „Covid zatrzymał mnie w zeszłym roku, a w tym…”

Młoda artystka wydała oświadczenie

Olga Figaszewska 12 marca 2021 19:03
Alicja Szemplińska
Fot. Instagram

W ubiegłym roku to Alicja Szemplińska miała reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji. Ze względu na pandemię koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Młoda wokalista miała nadzieję, że w tym roku będzie mogła zachwycić zagraniczną publiczność. Jej występu wyczekiwali także wierni fani. Tymczasem okazuje się, że to Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji. W Rotterdamie wykona utwór „The Ride". Alicja Szemplińska opublikowała na swoim Instagramie komentarz dotyczący tej zmiany.

Dlaczego Alicja Szemplińska nie pojedzie na Eurowizję 2021?

To właśnie dziś, widzowie i fani konkursu mogli usłyszeć utwór, który Rafał Brzozowski wykona w Rotterdamie na Eurowizji 2021. Wszyscy zadawali sobie pytanie, dlaczego do Holandii nie pojedzie Alicja Szemplińska? Wszystko za sprawą nowego konkursu, który został stworzony przez TVP.

Ta decyzja podzieliła internautów. Część fanów konkursu jest rozczarowana, ponieważ byli przekonani, że to Alicja Szemplińska będzie reprezentować kraj, ale z zupełnie nową piosenką. Zwłaszcza, że w 2020 roku wokalistce stanęła na drodze pandemia koronawirusa. Wciąż trudno jest się im pogodzić z takim obrotem sprawy.

W rozmowie z Konradem Szczęsnym dla Eurowizja.org Rafał Brzozowski mówił: „Naprawdę to dziwna sytuacja, że tak się stało z tą pandemią i że nie pojechała z tą piosenką. Ale trzeba było złożyć nową piosenkę, każdy z artystów mógł to zrobić. Chcę powiedzieć jasno: została wybrana najlepsza piosenka przez telewizję. Przed Alicją są jeszcze lata i wielka kariera”.

Alicja Szemplińska o Eurowizji 2021: komentarz artystki 

Wieczorem Alicja Szemplińska wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że jej marzeniem było reprezentowanie kraju w Konkursie Eurowizji. Chociaż to pragnienie tym razem się nie spełni, 18-latka nie zamierza porzucać swojej pasji.

„Marzenia o tegorocznej Eurowizji dobiegły dziś końca. Przeżywałam to już, ale ostatnim razem była jeszcze nadzieja, którą żyłam kolejny rok. Do dziś. Covid zatrzymał mnie w zeszłym roku, a w tym… Mam 18 lat i chcę śpiewać, tworzyć, pisać i spotykać się z Wami na koncertach. Nie wyobrażam sobie innego życia. Stres, zaszczyt i duma wynikająca z reprezentowania kraju, który kocham, mieszały się przez ostatnie 12 miesięcy z poczuciem niepewności i nadziei na „powołanie” w tegorocznym konkursie. Nie udało się… najwidoczniej moja nowa, eurowizyjna piosenka nie spodobała się na tyle, aby dać nam szansę", pisała.

Dodała także specjalne podziękowania dla wiernych fanów, którzy wspierali ją na każdym kroku. Pogratulowała także Rafałowi Brzozowskiemu i dała mu swoje poparcie. 

Dziękuję za Wasze wsparcie przez cały rok, za hashtag #alicjanaESC2021, za niesamowitą energię i wiarę we mnie!!! Obiecuję, że nie odpuszczam w tworzeniu, szykuję dla Was kolejne niespodzianki i niebawem pokażę nowości od Alicji! Moje marzenie o Eurowizji wciąż jest aktualne i mocno wierzę, że pewnego dnia uda mi się je spełnić. Dziś pozostaje nadzieja w postaci wspaniałego reprezentanta - Rafała Brzozowskiego. Rafał, ja i moi fani zawsze będziemy Cię wspierać!! Gratuluję!!! Alicja ”, zakończyła.  

Alicja Szemplińska, Wybory Miss Polonia 2020
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…