Adele na okładce nowej płyty
Fot. Instagram/Adele
Ze świata muzyki

"Cześć, to ja" - Adele śpiewa w nowej piosence. Oto fragment trzeciej płyty. Posłuchajcie

MA 19 października 2015 12:19
Adele na okładce nowej płyty
Fot. Instagram/Adele

"Cześć, to ja. Zastanawiałam się, czy po tych wszystkich latach, będziesz chciał się ze mną spotkać..." - Adele zaczyna nową piosenkę, która jest pełną uczuć melodią na temat nieszczęśliwej miłości. 30-sekundowy fragment utworu, który zapowiada trzecią w karierze płytę piosenkarki, niespodziewanie wyemitowano w niedzielę podczas przerwy reklamowej brytyjskiego programu "The X Factor".

 

Widzowie usłyszeli głos w towarzystwie tekstu pojawiającego się na czarnym ekranie. Słowa piosenki brzmią jak powitanie po latach: "Hello, it’s me / I was wondering / if after all these years / you’d like to meet me / To go over everything / They say that time’s supposed to heal ya / But I ain’t done much healing".

 

Posłuchajcie:

 

 

"Niemożliwe, by to powtórzyć"

 

Fragment piosenki, której tytułu nie zdradzono, to pierwsza kompozycja od prawie pięciu lat, gdy ukazał się ostatni album Adele, zatytułowany "21".  Był największym hitem 2011 roku - sprzedał się w 4,6 mln egzemplarzy w Wielkiej Brytanii i 11 mln w USA. Zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit Awards.

 

Czy 27-letnia piosenkarka czuje presję, by powtórzyć tamten sukces? - Nie sądzę, bym czuła ciśnienie podczas pracy nad następnym albumem. Bo wiem, że to, co się stało z "21" było tak rzadkie, że nie jest możliwe, by to powtórzyć - powiedziała w 2012 roku.

 

Jego następca - zatytułowany "25"  - ma się pojawić w sprzedaży już 20 listopada, choć daty nie potwierdził  menadżer gwiazdy. Niewiele więcej wiadomo o tej publikacji. Poza tym, że Adele pracowała m.in. z Ryanem Tedderem z OneRepublic,  Brianem Burtonem z zespołu Gnarls Barkley oraz współtwórcą sukcesów Backstreet Boys, Britney Spears czy Taylor Swift - Maxem Martinem.

 

19 i 20 - dwie płyty Adele
Fot. XL

Poprzednie krążki - "19" i "21"  - były wielkim artystycznym i komercyjnym sukcesem

 

 

Było o złamanym sercu, a o czym będzie teraz?

 

Ale jaki jest muzyczny styl nowych kompozycji i o czym są utwory? Debiutancka płyta "19" powstała z rozpaczy po rozstaniu z chłopakiem, który nie dość, że ją zdradzał, to okazał się biseksualistą. "Wyszłam na tej historii bez porównania lepiej niż on: nagrałam multiplatynowy album, on nadal pracuje w sklepie z telefonami". Gdy rozpadł się jej kolejny związek, nagrała "21". O największym z niego hicie "Rolling In The Deep" powiedziała: "Nigdy się nie złoszczę, ale wtedy była we mnie żądza mordu. Przyszłam do studia cała we łzach i powiedziałam do producenta: "Słuchaj, jak bije mi serce! Rytm piosenki odtworzył to bicie, coraz szybsze i szybsze".

 

Teraz Adele jest w szczęśliwym związku z o 14 lat starszym Simonem Koneckim i mamą 3-letniego synka Angelo. W 2013 roku jej współpracownik zdradził: - To będzie lżejsza i pogodniejsza płyta, a nie oda do złamanego serca. Ciąża wywarła duży wpływ na jej piosenki.

 

Jakiś czas temu Kelly Clarkson powiedziała, że angielska wokalistka nagrywa obecnie rzeczy inspirowane bardziej muzyką country. O tym, że Adele pracuje z Pharrellem Williamsem zdradził on sam, gdy stwierdził publicznie, że autorka hitów "Someone Like You" i "Rolling In The Deep" pojawia się w jego studiu nagraniowym, ale szybko z znika z powodu rodzicielskich obowiązków.

 

Adele
Fot. XL

Dziś Adele jest w szczęśliwym związku i mamą synka Angelo

 

TAGI #Adele

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.