Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko
o niej jest głośno

Małgorzata Ostrowska-Królikowska przyjęła zaproszenie do "Tańca z Gwiazdami" za namową bliskiej osoby

"Rzucam się w wir tego programu"

Marcjanna Maryszewska 4 marca 2024 17:00
Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Za nami pierwszy odcinek programu "Taniec z Gwiazdami". Uczestnicy zadbali o to, aby dostarczyć widzom moc wrażeń i emocji. Na parkiecie mogliśmy oglądać m.in. Anitę Sokołowską, Roksanę Węgiel, a także Małgorzatę Ostrowską-Królikowską. Gwiazda "Klanu" nie ukrywa, że udział w show to dla niej fantastyczna przygoda — zwłaszcza po ostatnich latach pełnych łez i bólu.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w "Tańcu z Gwiazdami"

Na ten moment czekała cała Polska. Po dłuższej przerwie na antenę powrócił kultowy "Taniec z Gwiazdami". Do rywalizacji o Kryształową Kulę stanęło dwanaście par, a w niedzielę 3 marca br. wyemitowano premierowy odcinek show — nie odpadła jednak żadna z nich, dlatego już za tydzień będziemy mogli oglądać zmagania wszystkich uczestników i uczestniczek w oryginalnym składzie. 

59-letnia Małgorzata Ostrowska-Królikowska przeżywa drugą młodość. "Rzucam się w wir tego programu" — zapewniała w trakcie przygotowań do pierwszego odcinka ze swoim trenerem, Kamilem Gwarą. Aktorka konkuruje z wieloma młodymi gwiazdami, m.in. cztery dekady młodszą Roksaną Węgiel. Nie w głowie jej jednak sportowa rywalizacja, bowiem sam udział w programie traktuje jako wielką wygraną. "Ja w ogóle nie mam pomysłu na rywalizację. Wspaniała dziewczyna, młoda, roztańczona, wysportowana. Ja nie zamierzam rywalizować z Roxie. Mogę jej kibicować i trzymać za nią kciuki — mówiła o swojej rywalce w rozmowie z Super Expressem

Jury oceniło taniec aktorki i jej partnera na 19 punktów. Ewa Kasprzyk, która przyznała parze najwięcej punktów, nie szczędziła im komplementów! "To tak, jakby anioł zstąpił z nieba. Rozganiając swoją suknią te dymy, spowodowałaś, że unosiłam się do nieba" — mówiła z zachwytem. O dość surową punktację pokusiła się z kolei Iwona Pavlović, jednak jej słowa z pewnością zapadną w pamięci aktorce na długi czas: "Robisz to dla siebie, ale także dla wszystkich kobiet w Polsce. Stałaś się tutaj piękna, natomiast niedopuszczalne jest, żeby wszystkie kroki były od palców".

CZYTAJ TAKŻE: Występ Roksany Węgiel w Tańcu z Gwiazdami wywołał ogromne emocje. Dziś mówią o nim wszyscy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska: dlaczego przyszła do programu?

O powodach przyjęcia zaproszenia do "Tańca z Gwiazdami" opowiedziała podczas prób. Aktorka, która w październiku tego roku skończy 60 lat podkreśliła, że ma za sobą bardzo trudny czas w życiu. "Ponieważ ostatnie lata dały mi w kość, chcę się bawić" — wyznała, nie kryjąc potoku łez. "Na parkiecie bym chciała odnaleźć odwagę, poczucie pewności siebie, bezpieczeństwo. Będzie na pewno ciężko, ale wszystkim moim bliskim i tym, z którymi pracuję, żyję, to zrobi dobrze. [...] Wejdę w ten nowy etap w życiu tanecznym krokiem", dodała.

Po występie zaś zwróciła się do widzów z ważnym apelem: "Mam przesłanie dla wszystkich babć i kobiet — wchodzę w "60" krokiem tanecznym!". Podkreśliła również, że treningi do programu sprawiają jej wiele frajdy. Za wszystko jest wdzięczna córce, której to udało się przekonań artystkę do udziału.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska ma wsparcie w dzieciach

W ostatnich latach aktorka wiele wycierpiała. W 2020 r. zmarł jej mąż, wspaniały aktor Paweł Królikowski. "Razem z dziećmi widziałam, jak Paweł odchodzi. Profesor Ząbek przygotował nas na to dużo wcześniej. Wytłumaczył mi, co to jest za nowotwór i ile czasu nam zostało. Ja mu wtedy powiedziałam: „Cuda się zdarzają, panie profesorze”. Odpowiedział: „Ale ja nie jestem cudotwórcą, pani Małgorzato”. Obiecał, że zrobi, co w jego mocy" — wspominała Beacie Nowickiej w wywiadzie dla VIVY! z 2021 r. Następnie pojawiły się problemy w życiu prywatnym syna, Antka Królikowskiego, który rozstał się z Joanną Opozdą.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Ukochana wspierała Marcina Hakiela na widowni Tańca z Gwiazdami. Od zakochanych trudno było oderwać wzrok

Pomimo osobistych zmagań, wszystkie dzieci aktorki dopingują ją w zmaganiach na parkiecie i trzymają kciuki za jej zwycięstwo!  

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska z dziećmi. Program rozrywkowy "Szansa na sukces", Boże Narodzenie 2009 r.

Fot. Jan Bogacz TVP/TVP/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.