mlynarski ksiazka
Fot. mat. prasowe
PREMIERA KSIĄŻKI

„Od oddechu do oddechu” takiego wydania piosenek Wojciecha Młynarskiego jeszcze nie było. Którą Ty lubisz najbardziej?

Marcin Marczak 15 stycznia 2017 08:45
mlynarski ksiazka
Fot. mat. prasowe

„Od oddechu do oddechu” to pierwsze tak kompleksowe zestawienie piosenek Wojciecha Młynarskiego. Antologia, która powstała z udziałem artysty oraz jego córek: Agaty i Pauliny to opatrzony wstępem zbiór praktycznie wszystkich piosenek barda. Od tych najbardziej znanych jak: „Jesteśmy na  wczasach”, „W Polskę idziemy”, czy „Róbmy swoje”po twórczość znaną tylko koneserom.   

To wydanie to hołd dla wybitnego artysty zaliczanego do współczesnych wieszczy na równi z Agnieszką Osiecką , Jeremim Przyborą, czy Jonaszem Koftą. 

 

Na czym polega fenomen artysty?  „Lepiej nam jest, jeśli nieraz niełatwa pogoda ducha pomaga w uczynieniu z czegoś, co oburza – czegoś śmiesznego, nawet gdyby oburzać nie przestało. I z drugiej strony, jeśli w tym, co bywa wyśmiewane, znajdziemy coś bliskiego, zasługującego na sympatię. I jeśli zobaczymy, że bez potrzeby agresji – choćby tylko myślowej – daje się rozbroić coś groźnego. I że bez patosu można uwznioślić coś, co niezasłużenie lekceważone” - piszą autorzy opracowania.  

 

Polecamy też: Dostał Oscara, napisał muzykę do „Bękartów wojny’’, a w lutym Ennio Morricone zagra w Krakowie

 

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!