PREMIERA KSIĄŻKI

„Od oddechu do oddechu” takiego wydania piosenek Wojciecha Młynarskiego jeszcze nie było. Którą Ty lubisz najbardziej?

Marcin Marczak 15 stycznia 2017 08:45
mlynarski ksiazka
Fot. mat. prasowe

„Od oddechu do oddechu” to pierwsze tak kompleksowe zestawienie piosenek Wojciecha Młynarskiego. Antologia, która powstała z udziałem artysty oraz jego córek: Agaty i Pauliny to opatrzony wstępem zbiór praktycznie wszystkich piosenek barda. Od tych najbardziej znanych jak: „Jesteśmy na  wczasach”, „W Polskę idziemy”, czy „Róbmy swoje”po twórczość znaną tylko koneserom.   

To wydanie to hołd dla wybitnego artysty zaliczanego do współczesnych wieszczy na równi z Agnieszką Osiecką , Jeremim Przyborą, czy Jonaszem Koftą. 

 

Na czym polega fenomen artysty?  „Lepiej nam jest, jeśli nieraz niełatwa pogoda ducha pomaga w uczynieniu z czegoś, co oburza – czegoś śmiesznego, nawet gdyby oburzać nie przestało. I z drugiej strony, jeśli w tym, co bywa wyśmiewane, znajdziemy coś bliskiego, zasługującego na sympatię. I jeśli zobaczymy, że bez potrzeby agresji – choćby tylko myślowej – daje się rozbroić coś groźnego. I że bez patosu można uwznioślić coś, co niezasłużenie lekceważone” - piszą autorzy opracowania.  

 

Polecamy też: Dostał Oscara, napisał muzykę do „Bękartów wojny’’, a w lutym Ennio Morricone zagra w Krakowie

 

 

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Blanka Lipińska  o swojej misji, seksualnych preferencjach i związku, Andrzej Chyra o ojcostwie po 50-tce i Roksana Węgiel o zwycięstwie w Eurowizji Junior i cenie sławy.