Kamila Szczawińska
Fot. Iza Grzybowska/VOYK
PREMIERA KSIĄŻKI

Sto dowodów na to, że wcale nie trzeba się głodzić. Słynna polska modelka napisała książkę kulinarną

Olga Figaszewska 26 listopada 2016 19:15
Kamila Szczawińska
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

23 listopada ukazała się debiutancka książka Kamili Szczawińskiej „Kuchnia dla całej rodziny” nakładem, Edipresse Książki.

 

Pracowała dla największych kreatorów mody. Pozowała najlepszym fotografom. Wycofała się u szczytu kariery, poświęcając się rodzinie. Dziś znana modelka, psychodietetyk i spełniona mama dwójki dzieci udowadnia, że warto zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do zdrowego gotowania od najmłodszych lat.

 

Zobacz też: To one wyznaczały standardy piękna. Wyjątkowa sesja polskich modelek lat 90.


Magia wspólnego gotowania

 

Kamila Szczawińska zawarła w swojej książce sto autorskich przepisów z pomysłami na wartościowe dania. Zupy, kremy, sałatki, surówki, koktajle, lemoniady… Autorka przekonuje, że owocowe i warzywne  napoje potrafią zapewnić nam energię na cały dzień, a sałatki i surówki wcale nie muszą być nudne i mogą zadebiutować w domowym menu w lekkostrawnej ale i treściwej formie. Każdy z przepisów został opatrzony listą niezbędnych składników i dokładnym opisem przygotowania dania, z myślą o osobach, które rozpoczynają swoją kulinarną przygodę.

 

Kamila Szczwińska
Fot. materiały prasowe/Edipresse Książki

Książka Kamili Szczawińskiej „Kuchnia dla całej rodziny”


W książce nie zabrakło również ciekawostek i pomocnych wskazówek. Barwne i apetyczne ujęcia potraw z pewnością zachęcą do wspólnego gotowania całą rodzinę. Warto podkreślić, że Kamila Szczawińska podjęła się zilustrowania przepisów własnymi fotografiami.

 

Polecamy też: Od architekta do cukiernika. Zobacz najbardziej efektowne desery na świecie

 

Modelka zamiłowanie do gotowania, wyniosła z rodzinnego domu i najnowszą publikacją zachęca innych rodziców do korzystania z tradycyjnych, ekologicznych i sezonowych polskich produktów. Jak sama przyznaje, swoją pasję rozwijała w czasie służbowych podróży po całym świecie. Ponieważ zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta powinny być istotne dla każdego, Kamila Szczawińska swoim czytelnikom proponuje smaczne i pożywne posiłki, nie tylko dla dzieci. Udowadnia, że rodzinne gotowanie to ogromna frajda dla całej rodziny.

 

Polecamy też: Wyjątkowy projekt sióstr. Anna i Agata Starmach napisały książkę kucharską dla dzieci

 

Zobacz też: Poznaj jeden z najgorętszych kulinarnych trendów 2016 roku! To nie kolejny składnik, a sposób jedzenia…

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.