Elżbieta Dmoch
Fot. Forum
O TYM SIĘ MÓWI

Po latach dała się przekonać... Elżbieta Dmoch zniknęła ze sceny, ale wyraziła zgodę na niezwykły projekt 

Artystka właśnie skończyła 72 lata

Rafał Kowalski 30 września 2023 16:55
Elżbieta Dmoch
Fot. Forum

Ponad pół wieku temu powstał i odnosił pierwsze sukcesy zespół 2 plus 1. Elżbieta Dmoch, która była gwiazdą formacji, miała wszystko. Dwadzieścia lat później postanowiła jednak, że kończy ze sceną. Wczoraj, w dniu jej kolejnych urodzin, do wielbicieli talentu artystki dotarła wspaniała wiadomość. Piosenkarka i flecistka zgodziła się na przełomowy projekt.

Elżbieta Dmoch tworzy książkę. Kiedy premiera?

Polska Fundacja Muzyczna opublikowała wczoraj post, pod którym zostawiono dziesiątki pozytywnych komentarzy. Wszystko dlatego, że pod zdjęciem Marii Szabłowskiej i Elżbiety Dmoch – wrześniowych solenizantek – czytamy takie słowa: „Jak się domyślacie - połączenie tych dwóch wyjątkowych postaci na jednym zdjęciu – nie jest przypadkowe. Życząc obu Paniom, aby żyły długo, zdrowo i otoczone życzliwością, jako pierwsi mamy przyjemność powiadomić wszystkich Fanów, że Maria jest mocno zaawansowana w pisaniu książki o Elżbiecie Dmoch, o jej karierze i wspomnieniach związanych z estradą, z zespołem Dwa Plus Jeden i mnóstwem historii z tamtych lat”.

To niespodziewany news, który uradował wielu fanów wokalistki. Kiedy możemy spodziewać się publikacji? „Dzięki rozmowom obu Pań, a także wspomnieniom wielu muzyków i artystów jeszcze w tym roku – nakładem Wydawnictwa Agora - ukaże się książka, na którą czeka z pewnością wielu z Was”, napisano.

Wierzymy, że przy okazji premiery pani Elżbieta pojawi się na spotkaniu promocyjnym i osobiście podpisze najwierniejszym fanom książki. Wiele osób mocno za nią tęskni.

SPRAWDŹ TAKŻE: Krzysztof Ibisz pogrążony w żałobie. Nie żyje jego macocha Ewa, druga żona ojca prezentera

Co słychać u Elżbiety Dmoch?

Piosenkarka, która wczoraj skończyła 72 lata, potrzebuje na co dzień opieki. Na szczęście dzięki Polskiej Fundacji Muzycznej wszystko jest możliwe. „Ma zapewnione zakupy, sprawunki i pomoc w sprawach urzędowych. „Odwiedza ją również pielęgniarka i grupa sprawdzonych przyjaciół, którym ufa”, czytaliśmy niedawno na Facebooku.

Okazuje się, że znalazły się także środki, by odnowić mieszkanie Elżbiety Dmoch. „Gruntowny remont przeprowadziliśmy jak dotąd w kuchni i łazience. Dzięki wsparciu spółdzielni mieszkaniowej wymieniliśmy także instalacje: hydrauliczną i w części — elektryczną. Wszystkie stare płytki PCV zostały skute i w ich miejsce zostały położone nowe, których wybór oczywiście z panią Elą konsultowaliśmy”, informowano niedawno.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby wspomóc różne inicjatywy Polskiej Fundacji Muzycznej znajdą dane do wpłat na stronie tego stowarzyszenia.

Czytaj także: Adam Woronowicz dla ukochanej zachował czystość aż do ślubu. Agnieszka jest jego największą opoką

Elżbieta Dmoch, Złote przeboje, Sala Kongresowa, 11.10.1998
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.