Z ŻYCIA GWIAZD

Daniel Olbrychski zdradzał żonę z francuską seksbombą!

Kulisy romansu sprzed lat wyszły na światło dzienne

Konrad Szczęsny 17 maja 2018 16:29

Zdrady, kłótnie, sceny zazdrości, a w końcu rozwód – tak można określić małżeństwo Daniela Olbrychskiego i Zuzanny Łapickiej-Olbrychskiej, które trwało dekadę. Okazuje się, że wybitny polski aktor był koneserem kobiecego piękna. Do tej pory głośno mówiło się przede wszystkim o jego romansie z niemiecką aktorką Barbarą Sukovą, którego owocem jest syn Viktor. Jednak za sprawą wydanej przez byłą żonę książki Dodaj do znajomych, która będzie miała swoją premierę 23 maja, na jaw wyszły kolejne bliskie relacje Daniela Olbrychskiego z kobietami, w tym ta z Anouk Aimée, uznawaną za jedną z najpiękniejszych aktorek świata!

Daniel Olbrychski miał romans z Anouk Aimée

Zuzanna Łapicka-Olbrychska ujawniła w biografii, że w latach 80. musiała zmierzyć się z ogromnym zainteresowaniem ikony kina swoim mężem. Warto przypomnieć, że para pobrała się w 1978 roku, zaś w 1982 roku na świat przyszła ich córka Weronika. Niestety, to nie powstrzymało koleżanek po fachu przed przekraczaniem kolejnych granic flirtu w relacji z Danielem Olbrychskim.

„Anouk Aimée zachwycałam się - jak wszyscy - w filmach Federica Felliniego, nie mówiąc o oscarowej Kobiecie i mężczyźnie (1966) Claude'a Leloucha, ze słynnym śpiewanym Szabadabada. To wszystko było dla mnie, wówczas 12-letniej, jakieś magiczne, z innego, odległego świata. I nagle po kilkunastu latach ta niezwykła kobieta z celuloidu zakochuje się w moim młodym, trzydziestoparoletnim wówczas mężu, który mimo stanu wojennego w Polsce pojawia się w Paryżu, żeby zagrać u Leloucha w Les uns et les autres (1981, Jedni i drudzy). Miał podpisany wcześniej kontrakt, więc go wypuścili, a ja zostałam bez paszportu w Polsce”, wspomina Zuzanna Łapicka-Olbrychska w książce Dodaj do znajomych, której fragmenty opublikowano w Gazecie Wyborczej.

Zuzanna Łapicka-Olbrychska poznała Anouk Aimée. Jak dowiedziała się o romansie Daniela Olbrychskiego?

Okazuje się, że panie miały okazję poznać się w trakcie festiwalu w Cannes w 1981 roku, na który małżeństwo zostało zaproszone przez Claude’a Leloucha na premierę Jednych i drugich, w których Olbrychski zagrał dyrygenta Karajana.

„Widziałam, że Anouk Aimée nie odrywa oczu od Daniela, więc by uniknąć tej krępującej sytuacji, poszłam zatańczyć ze Skolimowskim, o co Daniel, swoim zwyczajem, natychmiast zrobił mi awanturę. Rok po tej kolacji Daniel znalazł się w Paryżu, adoracja Anouk Aimée sięgnęła zenitu, bo żona z dzieckiem uziemiona w Polsce, czyli sytuacja wymarzona. I wtedy jakiś być może złośliwy, znający sytuację ubek, wręczył mi paszport. Obawiając się rychłej zmiany tej decyzji, wsiadłam w pierwszy samolot do Paryża. Na lotnisku, na prośbę nieobecnego Daniela, czekał na mnie mieszkający od lat we Francji Andrzej Żuławski”, relacjonuje dziennikarka.

I zdradza, w jakich okolicznościach dowiedziała się o romansie męża i kultowej aktorki.

„Zainstalował mnie z Weroniką w swojej posiadłości pod Paryżem, w wiosce Fromont, w domku gościnnym, był kochany, zrobił kolację i natychmiast mnie poinformował, że Daniel ma romans z Anouk Aimée. Na pocieszenie dodał, że Lelouch podobno powiedział Anouk: „Nie masz o co walczyć, bo są dwie rzeczy, których nie przewalczysz, jedna to Zuzia, druga to Polska i Solidarność”. Nie wiem, która miłość była ważniejsza, myślę, że Polska u Daniela przetrwała, a ja niekoniecznie, bo nasze małżeństwo w końcu i tak się rozpadło, tyle że wiele lat później”, konstatuje Zuzanna Łapicka-Olbrychska.

Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1988 roku. Jak jednak podkreślała w wywiadach dziennikarka, jeszcze wiele razy padały ze strony Daniela Olbrychskiego propozycje, by wrócili do siebie. Ona pozostała nieugięta.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.