tajemnice-ogrodu-foksal-jagna-rolnicka
Fot. Mat.prasowe
VIVA! Tylko u nas

Polska też ma swoich „Bridgertonów”! Romans i śledztwo w książce Jagny Rolskiej

Ta wciągająca powieść przeniesie was na pikantne strony historii.

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA 30 sierpnia 2021 16:40
tajemnice-ogrodu-foksal-jagna-rolnicka
Fot. Mat.prasowe

Młode panny na wydaniu, uwikłana w konflikty oraz intrygi arystokracja i będący obiektem westchnień wielu kobiet mężczyzna o egzotycznej urodzie - to nie zapowiedź kolejnego sezonu „Bridgertonów”, ale opis najnowszej książki Jagny Rolskiej, „Tajemnice ogrodu Foksal”. Podróż do osiemnastowiecznej Warszawy, której daleko do pruderyjnych opisów z podręczników do historii, to jedna z najgorętszych premier tego roku!

Erotyki historyczne mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, ich fenomen nie powinien jednak dziś nikogo dziwić – popularność gatunku ugruntowały dostępne na każdym kroku harlequiny, a obecnie romanse historyczne zajmują wiele półek w księgarniach. Pozwalają spojrzeć na minione wydarzenia współczesnym okiem oraz uświadamiają, że ludzkie żądze i seks są ważnym elementem życia człowieka bez względu na czasy, w których się urodził. 

"Tajemnice ogrodu Foksal" - o czym jest  książka?

Jagna Rolska pokazuje inne niż współczesne spojrzenie na kobiece ciało i seksualność, gwarantując powrót do przeszłości, w której kobieta ubrana w spodnie uważana była za coś nieprzyzwoitego, a obszerne suknie z fiszbinami skrywały kobiece ciała i pobudzały wyobraźnię młodych mężczyzn. Fabuła książki koncentruje się na pannach na wydaniu i nieobojętnych na ich wdzięki młodzieńcach, jednak ważną postacią jest również doświadczona, postępowa opiekunka dziewcząt. Niczym w serialu „Bridgertonowie” (stworzonym na podstawie serii książek autorstwa Julii Quinn) poznajemy różne kobiety, które w czasach zdominowanych przez mężczyzn próbują odnaleźć własny sposób na szczęście. Najnowsza powieść Jagny Rolskiej nie skupia się jednak tylko i wyłącznie na opisywaniu piękna stolicy i dworskich romansach. To także historia intryg, walk o względy władcy i skomplikowanych relacji między arystokratami, a nawet tajemniczego morderstwa w nowym ogrodzie tworzonym przez postępową hrabinę. W życiu bohaterek „Tajemnic ogrodu Foksal” niebanalną rolę odgrywa Michał Hanibal, ciemnoskóry kochanek warszawskich arystokratek, syn rosyjskiego szlachcica pracujący jako malarz, na co dzień konkurujący z pejzażystą Canalettem – fanki Simona z „Bridgertonów” będą jego postacią zauroczone.

tajemnice-ogrodu-foksal-jagna-rolnicka
Fot. Mat.prasowe

Kolejnym ważnym bohaterem najnowszej książki Jagny Rolskiej jest miasto. Miejsce akcji to Warszawa w czasach rządów Stanisława Augusta. Czytelnikom znad Wisły ma szansę przypaść do gustu przedstawiona wizja osiemnastowiecznej arystokracji (miła odmiana po wielu książkach, których akcja dzieje się w wiktoriańskiej Anglii), a varsavianiści będą zachwyceni spacerem po rejonie skarpy warszawskiej sprzed 250 lat.

Skoncentrowanie akcji „Tajemnic ogrodu Foksal” wokół młodych dziewcząt pokazuje, że nastoletni bunt nie jest niczym nowym, a poszukiwanie przez bohaterki własnej drogi do szczęścia i próby zrozumienia własnych uczuć oraz seksualności to rzecz wpisana w naturę człowieka. Jagna Rolska w doskonałym stylu pokazuje, że w temacie erotyków da się stworzyć coś oryginalnego i jeszcze wiele może nas zaskoczyć.

„Tajemnice ogrodu Foksal”
Fot. mat. prasowe

Materiał powstał z udziałem Wydawnictwa Foksal

TAGI #książka

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.